Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

odwołanie

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
szary3216
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2010, 16:55
Lokalizacja: wejherowo

odwołanie

Post autor: szary3216 » 31 maja 2012, 14:47

potrzebuje napisać odwołanie od kosztorysu samochodu... jak na razie wycenili mi za naprawę 4tyś a moim zdaniem nie naprawie go za tyle oraz nie wliczyli połowę części albo dali tylko 50% wartości nie oryginalnej części...

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 31 maja 2012, 17:28

Sam odwołaniem nie zwojujesz, idz do niezależnego rzeczoznawcy zapłacisz 600 a zwojujesz dużo więcej, Ogólnie to od początku trzeba iść do takiego rzeczoznawcy a nei czekać na wyznaczonego :)

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 31 maja 2012, 17:34

Co cie obchodzi ta wycena, zostaw auto w warsztacie i naprawiaj bezgotówkowo. Dopóki koszty naprawy nie przekroczą szkody całkowitej nie powinno być żadnych problemów. Te wyceny zawsze tak wyglądają, a potem płacą 3x tyle ;)
No chyba, że chodzi ci o kasę do rączki, a nie o naprawienie po ludzku auta... .

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 31 maja 2012, 18:10

Najbliższy serwis audi i prostujesz ubezpieczalnie aż buczy.
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

BartG60
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 272
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: odwołanie

Post autor: BartG60 » 03 cze 2012, 08:54

szary3216 pisze:potrzebuje napisać odwołanie od kosztorysu samochodu... jak na razie wycenili mi za naprawę 4tyś a moim zdaniem nie naprawie go za tyle oraz nie wliczyli połowę części albo dali tylko 50% wartości nie oryginalnej części...
Właśnie mam taką akcje, wycene zrobili mi na niektórych częściach made in China co znacznie zaniżyło odszkodowanie.
A jak dostali wycene z aso to wystawili auto na aukcje i mówili że koszty naprawy przekroczyły 70% wartości auta,
mimo że moje odszkodowanie jest z OC sprawcy, czyli do 100% wartości.
Kręcą jak się da, no zobaczymy heh...
Polecam Ci wstawić auto do jakiegoś serwisu i zapłacić za samą wycenę.
(nie musisz tam naprawiać auta)
Tylko musisz pamiętać żeby naprawa nie przekroczyła wartości 100% auta z OC i ok 70% z AC
ponieważ zlicytują Ci samochód i wyjdzie że dostaniesz grosze.

igorw

Re: odwołanie

Post autor: igorw » 03 cze 2012, 14:08

szary3216 pisze:a moim zdaniem nie naprawie go za tyle
a ile Twoim zdaniem i jakie masz na to argumenty? Bo do tego sprowadza się pisanie odwołania.

BartG60
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 272
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: odwołanie

Post autor: BartG60 » 03 cze 2012, 19:06

igorw pisze:
szary3216 pisze:a moim zdaniem nie naprawie go za tyle
a ile Twoim zdaniem i jakie masz na to argumenty? Bo do tego sprowadza się pisanie odwołania.
no właśnie dobre pytanie, a co masz uszkodzone?

szary3216
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2010, 16:55
Lokalizacja: wejherowo

Post autor: szary3216 » 05 cze 2012, 09:51

błotnik słupek dzwi przednie tylnie i cala strona do malowania

BartG60
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 272
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BartG60 » 08 cze 2012, 08:22

szary3216 pisze:błotnik słupek dzwi przednie tylnie i cala strona do malowania
Za 4 tyś spokojnie naprawisz tylko że sam wszystko będziesz musiał załatwić żeby starczyło $.
Jak byś wstawił do warsztatu to ta naprawa kosztowała by pewnie z 8 tyś na nowych częściach.
(jak nie lepiej) ale nic by Ciebie to nie interesowało <luzik>

Awatar użytkownika
blackberd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:48
Lokalizacja: ślask Mikołów

Post autor: blackberd » 08 lip 2012, 10:46

Z ASO też radze uważać ,ostatnio w Magro w Tychach usłyszałem że naprawią gościowi ale na zmienikach (chyba że sobie dopłaci do oryginałów) bo oni nie będą się szarpać z TU.Nie będę w niedzielny poranek cytował co powiedziałem gościowi na ten temat i co myślę o tego typu ASO .
Ja zawsze zapraszam do lektury http://www.rzu.gov.pl/vademecum-ubezpieczonego
by poszkodowany wiedział jakie ma prawa i co się mu należy i by uświadomił sobie że TU ZAWSZE PRÓBUJE OKRAÂŚć POSZKODOWANEGO.
Czy poszkodowany się na to zgodzi czy nie, jak daleko się posunie w walce o swoje odszkodowanie.... to już jego decyzja <mysli>

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 02 sie 2012, 12:46

No niestety wychodzi na to, że PZU zmieniło swoją politykę i nie jest już tak kolorowo jak wcześniej.
Przytarłem lekko auto, dzwonie jak zwykle do ASO, wysyłam im kosztorys (oczywiście śmiesznie niski jak zwykle) i zonk... .Pan z ASO twierdzi, że od dłuższego czasu mają problem z zatwierdzaniem przez PZU ceny roboczogodziny, i że będę musiał dopłacić z własnej kieszeni <wnerw>
Nie będzie to duża kwota, ale nie po to dopłacałem aby mieć auto naprawiane w serwisie na ori częściach, żeby potem próbowano mnie wydymać i sięgać po kasę z mojej kieszeni... .
Jeżeli faktycznie nie pokryją całej wartości naprawy, to po pierwsze napiszę odwołanie, a po drugie zrezygnuję z ich usług.

Awatar użytkownika
blackberd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:48
Lokalizacja: ślask Mikołów

Post autor: blackberd » 03 sie 2012, 09:53

MaTyS
Może się trochę przejmą bo w końcu "autocasco"...trochę kasy im dawałeś i to dobrowolnie w zamian za dobre samopoczucie (bardzo często złudne).Powtarzałem to już wiele razy i powtórzę raz jeszcze ...Towarzystwa Ubezpieczeniowe to złodzieje im większe tym bardziej sobie pozwalają....Jak widać coraz więcej kolegów na forum ma z nimi "schody"...największym błędem było by "odpuścić" a tym samym zaakceptować to co robią.


ps.Przemyśl czy ma sens płacenie autocasco.
Jeśli jeździsz w miarę rozsądnie to prawdopodobieństwo skasowania jest niewielkie,przy drobnych uszkodzeniach zrobisz z "kieszeni" by nie potracić zniżek,jak boisz się złodziei to za cenę jednej składki napakuj do auta zabezpieczeń (zamiast się męczyć z twoim wezmą ubezpieczonego bez tylu blokad:))
Płacąc autocasco tak naprawdę oddajesz złodzieją (w garniturach) auto po kawałku dobrowolnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga