Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] [100 C4]Wymiana osłony przekładni kierowniczej

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2011, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[ All ] [100 C4]Wymiana osłony przekładni kierowniczej

Post autor: vario » 13 lis 2011, 15:26

Witam
Ostatnio zauważyłem że osłona maglownicy w mojej 100 C4 (2.5 TDI, 1991r.) z jednej strony jest całkowicie przerwana a z drugiej już nadpęka.

Jakie są konsekwencje jazdy ze zmasakrowaną osłoną ?

Czy ktoś wymieniał tą osłonę ? Niestety trzeba wyciągnąć całą przekładnię (wg. ELSY także pompy hamulcowej z serwem itd.).

Wygląda ona tak:
Obrazek

Więc oprócz wymontowania trzeba będzie ją jeszcze kompletnie rozmontować (na 2 części) żeby nałożyć nową gumę.

Czy poradzi sobie z tym średnio-zaawansowany człowiek ? Mam instrukcję w postaci ELSY. A może próbować naprawić tą gumę jakoś ? Z tego co się orientuję będzie z wyciąganiem trochę roboty.

Pozdrawiam

Casian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 21 mar 2009, 14:05
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Casian » 13 lis 2011, 18:55

Info poszło na priv ale dla potomnych:

Ja wymieniałem tylko gumę na przekładni (maglownicy) i nie wyciągałem całej przekładni. Na pewno serwa nie trzeba odkręcać. Przewody tak gdyż idą one przez gumę. Gdy to wszystko odkręcisz odchylamy przekładnie, trzeba ja popuścić na śrubach, i ściągasz starą gumę przez nadkole prawego koła. Montujesz nową osłonę wszystko skręcasz i gra. Oczywiści trochę płynu od wspomagania wypłynie więc dobrze jest sobie wymienić na nowy.

Kanału nie trzeba, podnosisz sam przód do góry. Pracy na spokojnie pare h 2-3-4 h z pifkiem :D

Awatar użytkownika
hubos21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:09
Imię: Hubert
Moje auto: A8 D2
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: V8 3.7 l
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: Mogilno

Post autor: hubos21 » 05 maja 2012, 22:42

Czołem

W koĂącu też się zawziąłem i wyjąłem maglownice żeby zmienić osłonę ale nie zwróciłem uwagi na jedną rzecz i mam taki mały problem, od strony kierowcy tam gdzie koĂączy się guma jest taka plastikowa obejma jak na zdjęciu poniżej i teraz nie wiem czy ona ma być przesunięta w stronę rozdzielacza w prawo czy ma być po lewej stornie i przykrywać ten otwór?

Obrazek

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 06 maja 2012, 08:04

zakrywac.

sawik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 546
Rejestracja: 08 paź 2009, 20:04
Imię: Krzysztof
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sawik » 06 maja 2012, 08:27

tomkom1 pisze:zakrywac.
święte słowa, w zupełności się zgadzam - zakrywać!

Awatar użytkownika
hubos21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:09
Imię: Hubert
Moje auto: A8 D2
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: V8 3.7 l
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: Mogilno

Post autor: hubos21 » 06 maja 2012, 12:32

Thx :)

Pzdr

[ Dodano: 2012-05-06, 18:30 ]
Dzisiaj trochę mi się nudziło to zrobiłem podejscie do montażu maglownicy ale po godzinie podziękowałem, maglownice włożyć to pikuś ale połączyć ten wieloklin to jakaś masakra. Czy on wchodzi tylko w jednej pozycji bo jest spłaszczony na kawałku i brzeg nie ma rowków, czy jest jakiś stożkowy? Czy ktoś może ma jakiś patent na to....? :|

Awatar użytkownika
emilooo007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:51
Lokalizacja: Andrychów

cieknąca maglownica

Post autor: emilooo007 » 07 cze 2012, 14:42

Witam jestem nowy na forum i posiadam swoją pierwszą a6 c4 z 1994 roku, od pewnego czasu zauważyłem, z auta wycieka jakiś olej, myślałem że z pod klawiatury więc postanowiłem wymienić uszczelki ale jak się okazało, nie uszczelki pod klawiaturą były złe ale mam problem z cieknącą maglownicą, cały silnik od spodu jest zapaćkany czerwonym płynem od wspomki, kuzyn zdiagnozował uszkodzone osłony, jeśli dobrze rozumiem będą tam uszczelki, i czy oddawać całą maglownice do regeneracji kupić używkę czy może jeszcze coś innego proszę o pomoc, jak na razie auto stoi staram się nie jeździć a jak już to kontrolować stan płynu od wspomagania
Kiedyś BMW, dzisiaj Audi,
cztery kółka dla powagi

Awatar użytkownika
hubos21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:09
Imię: Hubert
Moje auto: A8 D2
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: V8 3.7 l
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: Mogilno

Post autor: hubos21 » 07 cze 2012, 15:46

tam jest jedna długa osłona, jak jest poprzerywana to trzeba ją zmienić, żeby się syf nie dostawał

Casian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 21 mar 2009, 14:05
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Casian » 07 cze 2012, 16:23

hubos21 pisze:tam jest jedna długa osłona, jak jest poprzerywana to trzeba ją zmienić, żeby się syf nie dostawał
Ale to nie ratuje w niczym że nadal nie będzie ciekło.. Zdania sa podzielone.. Regenerować ? Nie znam żadnego warsztatu który dawałby sensowna gwarancje na swoja robotę, kupić używkę ? Trafić w taką aby nie była do roboty.. Nowa ? Koszty ogromne. Kiedyś widziałem na portalu aukcyjnym maglownice do 100 za 1 tys zł .. Ale nie wiem co to było, czy regenerowana czy nowa w zamienniku..

Awatar użytkownika
hubos21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:09
Imię: Hubert
Moje auto: A8 D2
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: V8 3.7 l
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: Mogilno

Post autor: hubos21 » 07 cze 2012, 18:33

u siebie zmieniłem samą gumę i kropli narazie nie widać, regeneracja ok. 500zł, w IC są dostępne jakieś zamienniki Laubera za 850zł, używka to loteria jak będziesz kupował to patrz na jakim płynie jeździła, czerwonym czy zielonym i zobacz czy masz z servotronikiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga