Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6 ] tylne lampy sedan

Elektryka
Awatar użytkownika
qubas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 11 wrz 2009, 17:14
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: qubas » 06 maja 2010, 01:02

gobi pisze:
qubas pisze:mam dokldanie ten sam problem i te same diody przepalone.
.. po dwoch tygodniach goglowanie chyba sklonie sie w kierunku kupna nowej lampy.
Znalazlem na ebay sama platyne z diodami ale co z tego jak kosza -nie idzie rozebrac?
no też mi się tak wydawało że trzeba kupić nowa. no coż jak mus to mus :-)

Awatar użytkownika
Rabel3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 176
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:20
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabel3 » 03 lut 2011, 22:49

gobi pisze:
ZelvaBOi pisze:
jakos78 pisze:Da się wymienić każdą żarówkę oprócz LED ;-)
LEDy sie naprawia - na allegro naprawiaja fronty to i tylne tez pewnie ktos przelutowuje. Z powodu diody za 50 gr wymieniac lampe za kilka tysia? Porazka.
Witam
Wiesz moze kto sie takim czyms zajmuje,mozna wogole rozebrac tylna lampe,mialem wode w lampie,osuszylem ,zkleilem silikonem a i tak to sie zle zakonczylo.
Tylko nie rozumien dlaczego jeszcze sie tam cos lekko swieci,tak jakby za malo napiecia bylo.
Pozdrawiam
[url=http://images49.fotosik.pl/290/836ea569e4d97722med.jpg]Obrazek[/URL]

Ja mam właśnie ten problem w tej częścii lampy co widac wyżej na zdjęciu, co prowada palą mi się diody wszystkie ale zaraz moga przestać przez znów zbierające się krople wody w kloszu juz miałem jakis czas spokój wysuszylme i uszczlniłem to przezroszystym silikonem na jesień i wiedzę że wraca temat, co mozna jeszcz zrobic z takim fantem.
Może te nawiercenie małego otworu ???
Co sądzicie??

Pozdrawiam,

bboykoti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 457
Rejestracja: 19 gru 2010, 22:11
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: bboykoti » 09 lut 2011, 16:58

Wyjmij lampe i użyj trochę silikonu do uszczelnienia i powinno pomóc :) Najlepiej by było rozkleić lampe i jeszcze raz ją skleić dodając silikon dekarski ale to już trudniejsze....

Awatar użytkownika
karol24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 02 sty 2011, 10:21
Lokalizacja: Legnica/dolnyśląsk

Post autor: karol24 » 25 lip 2011, 22:17

Miałem to samo, zaparowana tylna lampa od strony kierowcy. odkreciłem wszystko jak w instrukcji, ale nikt nie powiedział ile siły trzeba uzyć, żeby owy klosz wyszedł z tych bolców. <lol>

powodem mojego zaparowania był zerwany jeden z zatrzasków, pewnie przez poprzednika i w ten sposób co myjka to lampa zapocona, bo ramka nie dociskała uszczelki do klosza.

jak pisze jakos78, pomógł silikon <rotfl>

Awatar użytkownika
Cancer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 05 cze 2009, 21:25
Imię: Wiesław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Cancer » 31 lip 2011, 14:51

bonsai pisze:Czy wyjmował już ktoś z was tylną lampę? Niby jest opisane wyżej jak to zrobić, wszystko wykręciłem jak trzeba, a lampa nadal ciasno siedzi. Ruszam ją lekko na boki ale boję się żeby czegoś nie urwać lub wyszczerbić narożnik lampy. Może ktoś w was ma już sprawdzony patent?
Powinna wyjść ciągnąc ją równolegle do osi śruby mocującej, tzn musi wyjść równo z bolców i śruby. Wyjmowanie najpierw ze śruby może uszkodzić lampę. Ja za pierwszym razem połamałem pazury. Wystarczy trochę pociągnąć, aby zrobiła się szczelina i włożyć klin (najlepiej z miękkiego PVC). Nic się nie zarysuje a lampa wychodzi sama.

Pozdrawiam.

samson11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 07 mar 2010, 18:07
Lokalizacja: Szwecja

Post autor: samson11 » 13 maja 2012, 18:17

tym silikonem pojechales jak po uszczelce i zamkles czy na zewnatrz

FRODO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:46
Imię: Jerzy
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Scotland

Post autor: FRODO » 30 maja 2012, 12:22

witam
Ja tak samo w swoim sedanie od jakiegos czasu zauwazylem parowanie tylnej lewej lampy , nie przejmowalem sie tym zbytnioo dopuki (wczoraj) nie zauwazylem ze mam pekniety klosz po dlugosci swiatla wstecznego , przegladalem troche allegro i tam tez widzialem conajmniej dwie pekniete w ten sam sposob klosze :( czy jest to jakas nagminna tendencja do pekania kloszy czy to zwykly przypadek?

Korzystajac z okazji znacie moze kogos kto ma odsprzedac tanio lewa tylna lampe albo jakies namiary? , chetnie woj. lodzkie badz wysylkowo , dzieki

MikeeNHa

Post autor: MikeeNHa » 30 maja 2012, 13:10

U mnie też pękła lewa tylna lampa. Najpierw było małe pęknięcie nie wyczuwalne pod palcem a teraz już poszło po całości <wnerw> Szukam jakiejś okazji na allegro, ale ciężko trafić coś pewnego w dobrej cenie.

Nie wiem czy nie wytrzymam i nie założe na tył kompletnych lamp ledowych i może wtedy będzie spokój.

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Post autor: darel » 30 maja 2012, 13:12

Jak ktoś ma potrzebę bo z LEDami coś nie teges to na Allegro można kupić zupełnie nowe klosze z LEDami do sedana. Koszt 290PLN więc nie jest to jakaś tragedia za nówkę. U mnie też parowały ale posmarowałem uszczelkę wazeliną techniczną przy składaniu lampy i od tego czasu jest ok. Przy czym nie żałowałem tej wazeliny. Dałem na grubo a nadmiar wytarłem po złożeniu lampy. Patent działa już 4 miesiące i ani razu nic mi nie zaparowało.

DezNitten
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2010, 19:26
Lokalizacja: Wales /UK

Post autor: DezNitten » 22 maja 2013, 22:40

Do wyciagania lampy, jako klinow uzylem trzech kart kredytowych wsuwajac w szczeline pomiedzy bolcami, po kolei, zeby bylo coraz "grubiej" i lampa wlasciwie sama wyszla.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 23 maja 2013, 08:34

Panowie... tu mały tutorial zrobiony przez naszego kolegę Fenomenalnego:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga