Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 2.5 Tdi] Samodzielna wymiana wałków i hydrauliki - P

Silniki wysokoprężne
zbynio1983
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2010, 06:58
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: zbynio1983 » 21 kwie 2012, 12:19

Wracam do tematu bo dostałem kilka wiadomości z pytaniem jak się sprawują wałki Kolbenschmitd.
Otóż przy ostatniej wizycie u Pana Sopy w Sserwisie sprawdzono mi na wylot autko. Wałki i hydraulikę sprawdzają kamerą bez ściągania dekli! Jak się okazało ZERO zużycia. Niestety od wymiany zrobiłem tylko 10 000 km więc nie jest to dystans do przetestowania na 100%. Planowałem dużo więcej jeździć autkiem i dlatego tyle do niego wsadziłem kaski ale mam drugi służbowy i audiczka jest tylko do weekendowych wyjazdów z dzieciakami.

Co do wspomnianej wizyty w Sserwisie to pojechałem sprawdzić skrzynie Tiptronik. No i zafundowałem jej kapitalny remont:
Wymiana Zmiennika momentu-nowy oryg. ZF
Wymiana kompleu uszczelnieĂą
Jakieś 2 tarczki
Jedna zębatka od torsena- był mały wyciek i przez niski stan oleju sie przytarła
Jedna półoś też poszła do wymiany.
W sumie 4.500 pln ale warto było. Autko wyrywa teraz do przodu aż miło.
Wcześniej strasznie prześlizgiwało 1-3 bez lockaupa.
Niestety mułowatość na zimnym nie przeszła. Okazuje się że tak jest seryjnie. do 60°C skrzynia pracuje w trybie serwisowym. Za 5000 jadę na wymianę oleju w skrzyni i obiecali mi sprowadzić nowy soft do skrzyni i silnika zobaczymy jak wtedy to będzie poustawiane.
Przy okazji samochód mi generalnie sprawdzili i ocenili na Piątkę.

A wracając do wałków Pan Jan mi powiedział, że z jego doświadczenia tylko syntetyk Castrol 10W60 zabezpiecza wałki w tych silnikach przed zatarciem i pochwalił, że taki stosuję.

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: rysiekj » 28 maja 2012, 13:49

Mam do Ciebie pytanie odnośnie tych elementów "hydrauliki". Czy obligatoryjnie podlegaja wymianie pestki ? Jak ocenic ich stan ?
pozdrowionka Rysiek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga