Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

AC dla mojej staruszki :)

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
adzik123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07
Lokalizacja: Poznań

AC dla mojej staruszki :)

Post autor: adzik123 » 09 kwie 2012, 01:50

Witam!

Mam proste pytanko - czy znacie ubezpieczalnie, w której będę mógł wykupić AC dla mojej Audiczki z 1997 roku? :-)


Mieszkam na osiedlu - różne rzeczy się dzieją... ;-)


A żeby nie było - znalazłem na forum temat podobny do mojego, ale sprzed 2óch lat więc może coś się zmieniło ;-)

ArKos72

Post autor: ArKos72 » 09 kwie 2012, 07:39

PZU. 1998 rocznik na 15 tysi mi ubezpieczyli w AC, mam w sumie wersję podstawową - żadnej skóry, navi czy bajerów.

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 09 kwie 2012, 08:45

Potwierdzam PZU mam swoją tam ubezpieczoną na 19500 z tym, że niedawno się pytałem czy moge podnieść ubezpieczenie i powiedzieli , że niema zadnego problemu. koĂąćze carbon i ubezpieczam o 4 klocki więcej.
Adzik a jak szkoda ci kasy to możesz wziąc u nich minicasco. masz od kradzieży i wandalizmu, w sumie to wystarczy. Ja miałęm tak niespełna rok temu, ale za dużo włożyłęm w auto i zmieniłem na pełne AC, bo MInicasco nie działą za granicą, a tam też czasem bywam.

adzik123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adzik123 » 09 kwie 2012, 12:48

Mam ciotkę w PZU muszę tam do niej zadzwonić :-D

Ino najgorsze, że PZU drogie - trza się rozejrzeć jeszcze po innych ubezpieczalniach :-)

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 09 kwie 2012, 12:57

Każdy narzeka że PZU drogie, ale właśnie w tym rzecz, chcesz to płać mniej ale potem urzeraj się o odszkodowanie.
A w skali roku czy 300 PLN to majątek??
Ja tam wolę dać więcej i mieć luzik.

adzik123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adzik123 » 09 kwie 2012, 12:58

To jest też racja - też tak myślałem.

Ale znajomy miał w MTU i od ręki dostał kasę, w L4 to samo - wydaje mi się, że minęły te czasy kiedy nie chcieli wypłacać odszkodowaĂą :-)

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 09 kwie 2012, 13:15

Witam w moim przypadku PZU zrobiło najlepszą oferte mam minicasco na 20000,- i płace 400 zł rocznie dzwoniłem do agentki po montażu lpg i podniesie wartość ubezpieczenia o kwote instalacji lpg też byłem przekonany, że pzu jest drogie a okazało się inaczej.

adzik123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adzik123 » 09 kwie 2012, 13:21

Jutro muszę się rozejrzeć bo wkurza mnie to łażenie na strzeżony parking ;)

W axa okazało się, że jak OC kontynuujemy od zbywcy to nie może być wyższa stawka niż u niego, więc też dobry news, tutaj dowiaduję się, że AC da radę na 97 rocznik - gra i buczy ;)


Obym tylko nie musiał "korzystać" z AC... ;)

ArKos72

Post autor: ArKos72 » 09 kwie 2012, 16:37

Panowie... Ale najważniejsze są warunki ubezpieczenia. Umowę trza przeczytać... Znajomy z pracy kupił nówke Octawie i gdzieś tam wymacał pakiet OC/AC za 1900zł a wartość auta 60 tysi. Napalił sie jak łysy na grzebieĂą a po przeczytaniu warunków umowy mina mu zrzedła. Wypłatę w wypadku kradzieży otrzymałby jedynie w wypadku, gdyby auto skradziono mu z garażu, w innym przypadku - bajo bongo. To jeden z haczyków w tamtej firmie.
Ja tam jestem zdania, że nie jest najważniejsze ile się płaci, tylko co za te pieniądze się otrzymuje. Mam pełne AC a nie żadne mini czy mini mini mini. Mam pakiet szyba, mam wszystko - co by sie nie stało, to kasa będzie.
Z tym wypłacaniem odszkodowaĂą to nadal w wielu wypadkach są cyrki, ale jesli chodzi o kwestie kradzieży itp to nie ma z tym problemów. Ostatnio jedynie spotkałem przypadek, że koleś dostał w koło strzała i wewnątrz skrzynię rozwaliło. Po usunięciu szkody blacharsko okazało sie, że auto nie jeździ więc chcieli dodatkowe oględziny, a ubezpieczyciel sprawcy rzekł FAKJU i teraz sie kopią długi już czas. Z tym zawsze będzie problem. Ciężko jest potem odzyskać należną kasę udowadniając, że to nastąpiło właśnie w ramach tej szkody.

Alcodigital_pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwie 2012, 17:09
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Alcodigital_pl » 15 maja 2012, 15:56

AC możesz nabyć bez problemu,w zasadzie wystarczy tylko przejść po kilku firmach i dowiedzieć się co konkretnie proponują. Liczy się oczywiście cena- im taĂąsze AC tym lepiej.

ElDraque2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 06 lip 2009, 16:55
Lokalizacja: Noord-Brabant

Post autor: ElDraque2 » 14 lip 2012, 17:31

biernik pisze:Każdy narzeka że PZU drogie, ale właśnie w tym rzecz, chcesz to płać mniej ale potem urzeraj się o odszkodowanie.
A w skali roku czy 300 PLN to majątek??
Ja tam wolę dać więcej i mieć luzik.
tyle wlasnie placisz za pelne AC? to niewiele. Masz jakies znizki? Jakbym chcial taki pakiet to dostane od razu ze znizkami?

sokl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2012, 01:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sokl » 14 lip 2012, 18:36

Alcodigital_pl pisze:AC możesz nabyć bez problemu,w zasadzie wystarczy tylko przejść po kilku firmach i dowiedzieć się co konkretnie proponują. Liczy się oczywiście cena- im taĂąsze AC tym lepiej.
Przepraszam, ale chyba żartujesz ? Pracuję z ubezpieczeniami i gorszej rzeczy bym nawet najgorszemu klientowi nie zrobił ! OC owszem, ma być najtaĂąsze, ale bój się Pana nie AC ! Jest tyle wykluczeĂą po firmach, że nawet sobie sprawy nie zdajesz jak robią na tych najtaĂąszych, ważne właśnie by wybrać największy zakres ochrony, jeśli chcesz kupić byle co i dać komuś na tym w ten sposób zarobić, a samemu później jeszcze narzekać jaka ta firma jest czy tamta, to ok, ale jak później ludzie czytam mają pretensje to tego czy tamtego ubezpieczyciela, że mi tego czy tamtego nie uwzględnił to mi się śmiać trochę chce.
Mam kolegę z Wawy, który ostatnio do mnie zadzwonił, że chce AC - w Axie ost. miałem za 1100 mi mówi, a auto na 30 tys. , więc zrobiłem wielkie oczy. Jak mu powiedziałem, że kochana AXA ma np. takie wyłączenia to całuje mnie po rękach, że mu o tym powiedziałem, oraz że dał się nabrać na to:

§ 3.5
1.Suma ubezpieczenia pojazdu jest zmienną w czasie kwotą odpowiadającą wartości pojazdu podanego w polisie w danym momencie trwania
umowy ubezpieczenia.
2.Do umowy ubezpieczenia ma zastosowanie franszyza redukcyjna w wysokości 15% odszkodowania.

Ad.1 Zapis w prawie większości obecnie oferowanych AC, wyjątkiem jest Warta Komfort dla Aut do 6 lat, oznacza on, że Auto przez cały rok klasycznie traci na swej wartości, więc np. przy kradzieży w 11 miesiącu trwania umowy AC dostaniemy nie np. 30 tys. zł na które ubezpieczyliśmy auto, ale tyle ile jest ono warte właśnie w tym 11 miesiącu, wg wyceny rzeczoznawcy bądź standardowo po cenie Katalogu Eurotax bądź innego.
Ad.2 Bardzo nie korzystny zapis, który w połączeniu z 1 punktem redukuję wartość pojazdu o kolejne 15% ! Proszę o mocne zastanowienie się czy chcecie korzystać z ubezpieczenia firmy AXA jeśli chodzi o AC, ja osobiście odradzam moim klientom.

Więc ja wolę moim klientom zaoferować coś, co zaspokoi ICH potrzeby, a nie potrzeby ubezpieczalni.
Tyle ode mnie ;/

adzik123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adzik123 » 15 lip 2012, 15:22

Ja ubezpieczylem w PZU, ciotka ma agencje i git :-)

Dalem za Audiczke 16tys, a ubezpieczona tylko na 10500 no ale zawsze :-)

qnitus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 30 sty 2012, 11:32
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: qnitus » 16 lip 2012, 13:58

Ja podobnie jak kolega powyzej dalem ponad 16000 wycena 10500 plus 3000 za instalacje gazowa - zapłaciłem za pakiet AC,OC,NW,Ass, niecałe 1100 zł też w PZU

igorw

Post autor: igorw » 17 lip 2012, 07:59

sokl pisze:Bardzo nie korzystny zapis, który w połączeniu z 1 punktem redukuję wartość pojazdu o kolejne 15% !
no nie bardzo, sprawdź najpierw, a i nad ortografią popracuj bo oczy trochę bolą. To co napisałeś działa tylko w 1 przypadku a i to nie do koĂąca. Twoje wpisy IMO wyglądają na reklamę Twojej działalności. Swoją drogą u mnie straciłeś bo nie do koĂąca wiesz co to franszyza redukcyjna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga