Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Wymiana oleju i filtra

Silniki wysokoprężne
maddox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:52
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: maddox » 05 mar 2012, 15:14

neimaD pisze:Do castrola jestem jakoś uprzedzony za dużo było narzekania.
Osobiście również sporo złego nasłuchałem się w serwisie VW/AUDI i to w nie jednym na Castrola SLX'a czy EDGE itd.
Choć był moim faworytem dlatego teraz czytam i szukam czegoś dobrego i sprawdzonego.

maddox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:52
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: maddox » 06 mar 2012, 13:39

Piotruś ...
Przekazałem co udało mi się ustalić w 2 serwisach. serwis nie zachęcał a już na pewno nie agitował do stosowania motula bo sam używa oleju dedykowanego do aut audi/vw (nie wymieniają nazwy) i Shell'a.

Osobiście wydało mi się to trochę niezrozumiałe ponieważ powszechnie uznany oleje audi/vw to Castrol slx, a teraz Castrol EDGE Professional.

Zapewniam Cie, że nie jestem naganiaczem na motula, ani nie stosuje marketingu szeptanego, przytoczyłem jedynie informację która uzyskałem w serwisach, gdy zadzwoniłem z zapytaniem o wymianę oleju.

Skupmy się bardziej na wyborze najbardziej optymalnego oleju dla naszych silników (bo mi się termin zbliża :) hehe ) niż na oskarżeniach, że działam na niekorzyść firmy Castrol i rekomenduje jakiś produkt, co nie jest prawdą.

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 06 mar 2012, 14:04

Ja jezdze na castrolu i poki co jestem zadowolony. Nic nie dolewam i starcza od zmiany do zmiany! Slyszalem jedynie ze ten Liquit molly jest lepszy ale na ile wtym prawdy??
Zastanawia mnie tylko dlaczgo tak na forum skody octavi zachwalaja tego Motula?

maddox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:52
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: maddox » 06 mar 2012, 14:56

Tak jak kolega (o ile mogę się tak zwracać) fenomenalny napisał:
fenomenalny pisze:Slyszalem jedynie ze ten Liquit molly jest lepszy ale na ile wtym prawdy??
Może prześwietlmy Liquit molly - osobiście mnie zaciekawił - tyko słyszałem ze jest warty grzechu może ktoś wie coś bardziej konkretnego ...

Bzyku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2008, 11:42
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: Bzyku » 06 mar 2012, 15:59

Może i ja wyrażę opinie na temat olejów:
Przede wszystkim trzeba patrzeć na etykiety tzn. gdzie dany olej został rozlany.
W ostatnim okresie na ryku pojawiał się Mobil z importu (niemcy, holandia) gdzie jego specyfikacja nie do koĂąca była zgodna z normami wykazanymi na etykietach.
Kiedyś zalewałem Motula - podobno potrafi oczyszczać zawory silnika ;)
Później Castrol, a teraz przesiadłem się na Shella i jestem zadowolony ;)
Przedewszystkim trzeba patrzeć na normy i klasy lepkości przystosowane do danego silnika.
Co do Mobila to zdradzę wam, iż jakieś pół roku temu: Mobil S 10w40 oraz Mobil M 15w40 był nalewany w rafinerii w Lotosie tak więc lano to samo co do Lotosa mineralnego i semisyntetyka ;)
Pracuje w branży olejowej jak i akumulatorowej więc mam pewne źródła ;)

Piotruś mam prośbę zerknij do mojego tematu związanym z zawieszeniem w Audi bo potrzebuje fachowej pomocy przed jutrzejszym zabraniem się do naprawy ;)

Pozdrówka

maddox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:52
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: maddox » 06 mar 2012, 19:29

i jeszcze jedna rzecz Millers XFE-PD 5w40 (bez pdf'a) i XF Longlife 5w30. moze ktos zna te produkty?

Bzyku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2008, 11:42
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: Bzyku » 06 mar 2012, 19:49

maddox, powiedz mi czemu chcesz tak kombinować z olejem? ;)

maddox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:52
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: maddox » 06 mar 2012, 20:51

Bzyku - nie kombinuje - staram się coś wybrać dla siebie, a że nie mam doświadczenia to pytam, Millersa zarekomendowano mi w pewnym sklepie internetowym - (nie będę reklamował) i stąd to pytanie.

Bzyku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2008, 11:42
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: Bzyku » 07 mar 2012, 08:32

Kolego a co miałeś poprzednio zalane? Jakiś o specyfikacji 5w30?
Ja osobiście polecam Shella, gdyż nie jest rozlewany u nas tzn. w Polsce a patrząc dookoła na wydażenia nawet i z solą jest jakaś pewność;)
Pozatym Castrol jeżeli chodzi o oleje syntetyczne jest dobrej jakości ;)

maddox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:52
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: maddox » 07 mar 2012, 09:32

Bzyku - z tego co udało mi się ustalić to miałem 505.01 castorla slx - wskazuje na to informacja z belgijskiego serwisu gdzie był robiony ostatni przegląd - podali mi tylko norme 505.01 i naklejka na książce serwisowej Castrol 505.01. Spróbuje to potwierdzić w serwisie w Polasce choć nie chcą udzielać takich informacji bo trzeba u nich kupić historie auta.

Wydaje mi się ze był to castrol slx 505.01 5w40 - serwisowany co 15 tys km.

Bzyku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2008, 11:42
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: Bzyku » 07 mar 2012, 11:57

Wziąłem do reki baĂąkę:
Castrol Edge 5w40 turbo diesel
klasa lepkości SAE 5w40; API SM/CF; ACEA A3/B3, A3/B4, C3;
normy: VW 502 00/ 505 00/ 505 01 MB-Approval 229

Jest to już najwyższa półka jeżeli chodzi o Castola, przeznaczony do pompowtrysków w VW jak i Audi.

maddox, Pamiętaj, że czasami szukając najlepszego rozwiązania możemy przypadkiem trafić na te najgorsze ;)
Zalej Castola Edka i będziesz napewno zadowolony. Jezdziłem na nim poprzednio w Golfie IV z pokręconym motorem i nie było problemów.

Pozatym nie przestrasz się jeżeli spuszczany olej przy wymianie będzie ciemny (brudny) diesel niesyety brudzi olej i to normalna powinność ;)
Polecam też wymieniac olej przynjamnije co 10tys. km bo na tym nie zaoszczędzimy ;)

Thorn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Thorn » 13 mar 2012, 23:21

Bzyku: to ciekawe co piszesz o miejscu rozlewania olejów.

Ja skłonny jestem jednak ,do innej teorii, w Trzebini rozlewa się Castrola, Mobila, Shella i inne niżej przetworzone oleje.
Czy to źle , raczej nie.
Dlaczego ?
Ponieważ rynek Polski jest inaczej odbierany w odróżnieniu do Niemieckiego, Holenderskiego, Austriackiego czy Szwajcarskiego to kraje zachodnie.

Wystarczy pojechać z butelką w/w oleju do Niemiec zachodnich i kupić ekwiwalent tej samej firmy na stacji odkręcić korek i powąchać <lol>

Ludzie więc błednie interpretują fakt podrabiania olejów a nie pomyślą że to oryginał ale w innej klasie dla europy wschodniej i krajów mniej wymagających.

W Polsce robi się wiele elementów dla najlepszych modeli rynku zachodniego od wycieraczek, poprzez silniczki, układy hamulcowe, zawieszenia , filtry czy oleje !

Ja znam dwie osoby świadczące usługi badania oleju i weryfikacji stanu silnika jedna jest na forum subaru (wlyszkow) drugi to (Croom) na forum corolli - koresponduję z nimi i wysyłam im swoje oleje które mi analizują a tego nie robi nawet za 500zł żaden ważniak z BP czy Mobila.
Osobiście nie spotkałem ani jednej negatywnej opinii ani niezrozumiałych zdarzeĂą, które możnaby w jakikolwiek sposób powiązać z Liqui-Moly. Jak dla mnie to najwyższa półka .. .
Wszystko zależy gdzie ta półka jest najwyższa czy w autach osobowych czy dostawczych czy ciężarowych.
LM to półka taka jak Valvoline, Agip czy Motul czyli dobry produkt ale nie najwyższej klasy, nie ma dobrych produktów do motorsposrtu, aut ciężrowych, rolnictwa.

maddox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:52
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: maddox » 15 mar 2012, 07:37

Nie chcę szerzyć teorii spiskowej o której to często i głośno, ale dlaczego w rankingach Bosche zawsze pierwszy - ani razu drugi czy trzeci - nawet w żarówkach (philips'a pobił) :> i akumulatorach. Wszędzie tam gdzie jest ujęty to jest pierwszy.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 15 mar 2012, 08:05

Nie wiem jak w .de... ale obawiam się, że podobnie jak i w .pl można tymi rankingami odpowiednio 'sterować' - $$

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 15 mar 2012, 12:27

Piotruś pisze:OT PS:
0x4B25A brak Motula wśród dziesięciu najwazniejszych graczy niemieckiego rynku olejowego rzeczywiście jest aż nadto wymowny ale na Twoim miejscu wyciągnąłbym z tego jakieś racjonalne wnioski dla siebie a nie opluwał niikogo wyssanaymi z palca pomówieniami o korupcyjną zmowę producentów z dziennikarzami ... .
Piotruś, gdzie ja kogoś 'opluwam'? Poddałem tylko pod wątpliwość te wszystkie rankingi w Auto-Bildach itp., bo wiem jak w innych branżach, tego typu rzeczy są załatwiane... więc skoro tam tak się da, to nie wykluczam (co nie znaczy, że mówię, że tak jest!), że i tu tak może być...

Mam nadzieję, że widzisz tę subtelną różnicę <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga