Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.4 165KM] smród palonego oleju, wyciek

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigger1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2009, 19:16
Lokalizacja: KOMORÓW

Post autor: bigger1 » 05 mar 2012, 19:56

jak to dobrze że mam szwagra co naście lat pracuje w serwisie audi vw znaczy pracował teraz ma swój własny warsztat <lol>
prędkość nie zabija tylko nagłe zatrzymanie

Awatar użytkownika
lemexx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:56
Lokalizacja: Łobez

Post autor: lemexx » 05 mar 2012, 20:07

no to rzeczysiscie taki szwagier to skarb tak dla jasnosci ten olej nie wycieka caly czas nie ma oleju pod autem np ostatnio zrobilem 50km wlasnie po wymianie uszczelki pokrywy zaworow dojerzdzam na miejsce podnosze maske i dymi jak wsciekly (ten dym leci z tej szpary pomiedzy silnikiem a tymi zaworami nie znam sie wiec nie podam nazw ta luka gdzie miedzy innymi znajduje sie bagnet i pod spodem jest taka aluminiowa oslonka i to wlasnie gdzies tam) jutro jade zabrac auto oczywiscie nie zrobione to co uwazacie powiedziec zeby jeszcze wstawil te zaslepki walka rozrzadu i ta pod napinaczem i co do tego ezektora to co zrobic wymienic go tez?? czy to czyszczenie cos da bo mechanik mowi ze czysty tylko ze te odmy zapchane

[ Dodano: 2012-03-05, 20:11 ]
jeszcze zapomnialem dopisac ze jak zrobilem te 50km dym lecial jak szalony natomiast jak wracajac zrobilem nastepne 50 to patrze w domu dymu brak i badz tu madry

Awatar użytkownika
bigger1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2009, 19:16
Lokalizacja: KOMORÓW

Post autor: bigger1 » 05 mar 2012, 20:18

szwagier ostatnio robił kumplowi s8 i właśnie najbardziej ciekło pod uszczelniaczem napinacza wałka rozrządu z tego gumowego półksiężyca ze starości aż się kruszą a cena ich dwadzieścia parę złotych
prędkość nie zabija tylko nagłe zatrzymanie

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 05 mar 2012, 20:26

lemexx, może od początku
1) zmieĂą mechanika, bo jak on chce Ci wyciągnąć silnik V6 żeby znaleźć wyciek to albo niezły z niego naciągacz albo jeszcze większy partacz
2) może być tak że faktycznie wymienił te uszczelki pod pokrywami ale są trochę krzywe i nic to nie dało. Wtedy można wymienić pokrywy ale można dać silikon na rogach. Jednak mówisz że wymyłeś i jest tam sucho??
3) przeczytaj wszystko co możliwe na tym forum na temat wycieków, weź lusterko i sam poszukaj wycieku na gorącym silniku. Dobre światło na pewno pomoże. Wtedy jedź do mechaniora (INNEGO) i pokaż mu paluchem gdzie leci <lol>

Może to zdjęcie Ci pomoże Obrazek
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

Awatar użytkownika
lemexx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:56
Lokalizacja: Łobez

Post autor: lemexx » 05 mar 2012, 20:39

no problem jest taki ze ciężko tam podejść no ale skoro to ma mi pomoc to tak zrobię ten mechanik mówił ze podnosił na podnośniku patrzył wszędzie i nie wie z kad leci mówił jeszcze ze to pewnie uszczelka pod głowicą ale to wydało mi się śmieszne choć żaden ze mnie znawca problem tez jest taki ze nie mam żadnego mechanika któremu mógł bym zaufać tego co mam teraz to z polecenia kolegi i 20km odemnie

[ Dodano: 2012-03-05, 20:42 ]
to są te właśnie zaślepki walka rozrzadu??

piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

Post autor: piotrek24dm » 05 mar 2012, 21:16

Tak to są te zaślepki. Wyżej na drugim rogu pokrywy zaworów widać miejsce gdzie jest uszczelka pod napinaczem. Chodź miejsce gdzie znajduje się półksiężyc gumowy jest tylko delikatnie widoczne. U mnie półksiężyc gumowy był przerwany na krawędzi jak go wyjąłem...
Piotrku... spójrz, to jest naprawdę proste z ustawieniem profilu auta: nowosci-i-komunikaty/poprawki-nowe-foru ... 00518.html

Awatar użytkownika
lemexx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:56
Lokalizacja: Łobez

Post autor: lemexx » 05 mar 2012, 21:26

przepraszam zle napisałem w takim razie on nie wymienił mi uszczelki od pokrywy zaworów tylko nie wiem jak to sie nazywa chyba klawiatura skoro to sa pokrywy dobra zgrałem zdjęcie jutro mu pokarze i dam mu ostatnia szanse 3majcie kciuki jutro sie odezwe co tam wyszlo

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 05 mar 2012, 21:54

lemexx, klawiatura to potocznie właśnie zawory, popychacze i wałki rozrządu. To tak w dużym skrócie może nie całkiem dokładnie. <uoee>
To zdjęcie nie jest mojego autorstwa, skopiowałem je kiedyś z jakiegoś tematu z forum.
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

snoopi21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 21 mar 2011, 19:49
Lokalizacja: Osiecznica\dolnośląskie

Post autor: snoopi21 » 05 mar 2012, 22:23

ja miałem taki sam objaw. Po wymianie półksiężycy i uszczelek pod deklami po tygodniu znów zaczęło się lać. Przed tym całym zabiegiem czyścili mi niby ezektor. Dzisiaj sam się wziąłem za wymianę ezektora (zamówiony nowy od kolegi z forum). Po złożeniu całości i odpaleniu silnika szok <szok> ciężko wyciągnąć korek od oleju bo ma takie podciśnienie a wcześniej leciutko dmuchało. W prawdzie dzisiaj zrobiłem tylko 20km ale konkretnie kładąc ogieĂą na tłoki i po zgaszeniu nic się nie kopciło. Więc może to problem z nieszczelnościami odmy lub ezektorem

piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

Post autor: piotrek24dm » 06 mar 2012, 07:46

Jeżeli nie uszkodziło uszczelek podczas gdy jeździłeś na zapchanym ezektorze to powinno być okej. U mnie także jest ciężko odkręcić korek za każdym razem gdy jeździłem z oczywistych względów. Po prostu go zasysa i tak ma być <lol>
Piotrku... spójrz, to jest naprawdę proste z ustawieniem profilu auta: nowosci-i-komunikaty/poprawki-nowe-foru ... 00518.html

Awatar użytkownika
lemexx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:56
Lokalizacja: Łobez

Post autor: lemexx » 06 mar 2012, 08:17

ale jak to sie konkretnie sprawdza przy zapalonym silniku odkreca sie korek wlewu oleju i przyklada kartke??

piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

Post autor: piotrek24dm » 06 mar 2012, 08:28

Dokładnie tak ;p Jeżeli wydmucha to masz nie drożną odmę bądź ezektor. Prawidłowo kartka powinna być zassana.
Piotrku... spójrz, to jest naprawdę proste z ustawieniem profilu auta: nowosci-i-komunikaty/poprawki-nowe-foru ... 00518.html

Awatar użytkownika
lemexx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:56
Lokalizacja: Łobez

Post autor: lemexx » 06 mar 2012, 10:52

tak jak myslalem straszne rozczarowanie tylko szkoda mi mojego auta podobno chcial wyszyscic odme i stwierdzil ze byla cala zapchana i poklejona wiec narazie jak powiedzial wstawil mi jakis waz ogrodowy wyjezdzil pol zbiornika paliwa tak na marginesie silnik caly brudny w oleju brak slow panowie jak ja wam zazdroszcze ze macie taka wiedze jesli chodzi o te auta dym oczywiscie leci dalej nawet mocniej a co do tych uszczelek co mi pisaliscie wczesniej to powiedzial ze byly robione ja na to jak robione jak one kosztuja 260 zl a ja nie placilem a bo on je tylko uszczelnil kurde myslalem ze mu rece polamie sprawdzilem z ta kartku i nic nie zasysa wiec musze zamowic ten ezektor tylko nie wiem gdzie podeslijcie mi prosze jakiegos linka potrzebuje ten ezektor odme i te uszczelki co mi piotrek24 pisales bym podeslal zdjecie silnika ale nie stety nie wiem jak wrzucic taki ze mnie informatyk jak mechanik ale z wami czuje ze dam rade chociaz juz wiem gdzie szukac dzieki panowie

[ Dodano: 2012-03-06, 10:56 ]
czy to moze to??? ten ezektor???

[ Dodano: 2012-03-06, 10:56 ]
http://allegro.pl/audi-a3-a4-a6-a8-d2-d ... 23918.html

piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

Post autor: piotrek24dm » 06 mar 2012, 12:08

Tak to ten ezektor. Lemexx ÂŻeby nie powtarzać tyle razy wałkowanego tematu zapraszam na pw lub gg 8516065 służę pomocą. :]
Piotrku... spójrz, to jest naprawdę proste z ustawieniem profilu auta: nowosci-i-komunikaty/poprawki-nowe-foru ... 00518.html

snoopi21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 21 mar 2011, 19:49
Lokalizacja: Osiecznica\dolnośląskie

Post autor: snoopi21 » 06 mar 2012, 15:02

lemexx, drożna odma i sprawny ezektor to podstawa :) sam się o tym przekonałem. Ja też nie jestem mechanikiem i nie mam Bóg wie jakiego pojęcia o mechanice.

Moja rada taka: kup średni zestaw kluczy, trochę śrubokrętów i przede wszystkim cierpliwość :). Ja jak coś rozbieram w silniku to aparacik i sesja przed rozpoczęciem pracy (potem jakby co masz dokumentacje). A wiedzę, która będzie Ci potrzebna znajdziesz na forum, naprawdę jest tego sporo i bardzo zrozumiale wytłumaczone. A jeżeli nadal nie będziesz czegoś wiedział to zawsze ktoś pomoże :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga