Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Nie działa tylny klimatronic

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
McKansy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 27 paź 2008, 14:02
Lokalizacja: Katowice

[A6 C5] Nie działa tylny klimatronic

Post autor: McKansy » 24 lis 2008, 15:31

Witam,

A więc nie jestem pewien, czy na pewno nie działa tylne ogrzewanie w samochodzie (chodzi o klimatronic z tyłu dla pasażerów).

Obojętnie jaką temperaturę nie nastawię - z kratek nie leci nic, ani ciepłe ani zimne powietrze nawet przy dmuchawie na max. :-( Czy może to oznaczać awarię klimatronic'a, może kanały nie są otwarte? Nie znam się na tym, bo moje Audi mam dopiero 3 tydzień :-)

Jeśli już było na forum, to przepraszam, ale nie znalazłem, przy okazji proszę o napisanie - który wskaźnik temperatury na panelu klimatronic'a odpowiada za którą strefę (regulacja temp. z lewej strony panelu jest od przodu samochodu, a regulacja temp. z prawej od tyłu) ?

Dzięki za odpowiedź, Pozdrawiam!

McKansy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 27 paź 2008, 14:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McKansy » 24 lis 2008, 15:47

W jaki sposób można je naprawić, ew. czy trzeba coś wymieniać?

zalcer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:17
Lokalizacja: słupsk\Bad Nauhaim

Post autor: zalcer » 26 lis 2008, 00:41

no to ja se odpowiem pierwsza pomoc moja
ja tez mam swiezynke audi ale na klimatroniku masz strzałki w gore powietrze leci górnymi kratkami na szyby strzałka w dół na nogi leci i po srodku jest taki symbol kratki. naciskasz na kratkii zaczynasz sie bawić.mi tez nic nie leciało na tył powietrza ale jak pozamykałem z przodu wszystkie kratki i tylko na tył włonczone miałem to wiało tam nawet troche sporo ze tył nagrzeje nie wiemm czy tak powinno byc ale jak sie pobawiłem to wiem ze i mi wieje z tyłu wiec jak pasazeroweie z tyłu beda marudzic to przykruce nawiew z przodu i niech sie ciesza ciepłem z tyłu ludziska ale i tak w 95% smigam sam. pokombinuj troche z opcja kratek i wyłacz cały przud i popatrz czy wieje. pozdro i odkrywamy ameryke razem hee

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 28 lis 2008, 10:05

no to ja se odpowiem pierwsza pomoc moja
ja tez mam swiezynke audi ale na klimatroniku masz strzałki w gore powietrze leci górnymi kratkami na szyby strzałka w dół na nogi leci i po srodku jest taki symbol kratki. naciskasz na kratkii zaczynasz sie bawić.mi tez nic nie leciało na tył powietrza ale jak pozamykałem z przodu wszystkie kratki i tylko na tył włonczone miałem to wiało tam nawet troche sporo ze tył nagrzeje nie wiemm czy tak powinno byc ale jak sie pobawiłem to wiem ze i mi wieje z tyłu wiec jak pasazeroweie z tyłu beda marudzic to przykruce nawiew z przodu i niech sie ciesza ciepłem z tyłu ludziska ale i tak w 95% smigam sam. pokombinuj troche z opcja kratek i wyłacz cały przud i popatrz czy wieje. pozdro i odkrywamy ameryke razem hee
kolego, rozumiem chęć niesienia pomocy, aleto na zasadzie, jak przednie opony mam zjechane do drutów to przekładam na tył, a z tyłu do przodu i jest git :-/ , podobne zagadnienia były na forum, prawdopodobnie któryś z silniczków sterujących klapkami szlag trafił. U mnie był podobny objaw jak montowałem podłokietnik, źle wcisnąłem łączenie przewodu nadmuchu w <ok> tunelu do kratki wylotowej, i podmuch rozchodził się w tunelu

zalcer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:17
Lokalizacja: słupsk\Bad Nauhaim

Post autor: zalcer » 28 lis 2008, 18:16

dziekuje za sprostowanie wiec podczepiam sie pod temat w takim razie mam taka sama usterke. :oops:

musti bdg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: musti bdg » 23 cze 2016, 09:23

Witam widzę ze nigdzie nie ma odpowiedzi czemu nie wieje nam z tylu z kratek :[ może ktoś po takim czasie to ogarniona ? bo ja wyjąłem cały tunel środkowy i tez nie działa bezpośrednio w sensie nie dmucha z tych dwóch tuneli... a staram się żeby wszystko działało jak w oryginale w tym samochodzie... i ten mankament mnie denerwuje Pozdrawiam

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 24 cze 2016, 00:22

A środkowe nawiewy z przodu ci dmuchają? Jeśli tak, to ktoś rozbierał cały tunel środkowy wraz z konsolą i tam muszą być kanały nie wpięte. Bo to bezpośrednio przy kratkach nawiewu środkowego z przodu jest rozdzielone :)

EDIT: Możesz zrobić zdjęcia rozebranego tunelu?

musti bdg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: musti bdg » 24 cze 2016, 11:24

Witam wy jolem cala konsola środkową i ukazały mi się 2 tunele włączyłem nawiew i nic... czyli wina tunelu nie jest... wziolem podłączyłem się Vagiem czytam błędy nic nie ma, zrobiłem test podzespołów niby wszystko ok... potem znalazłem pdf na chomikuj adaptacji klimatronic przez vag wiec mowie zrobię to tak jak opisane i nadal zero efektu... czyli domyślam się ze klapy nie otwierają się... jak tam się dostać żeby zobaczyć... jak rozebrać radio 2 din ,klimatronic żeby tam dojść? macie możne podpowiedz? a możne macie jakiś inny pomysł ?? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 24 cze 2016, 11:41

od strony 55 masz opisany klimatronik z rysunkami - http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_194.PDF - może coś pomoże

radio 2-din to potrzebne 4 wyjmaki , klimatronik i popielniczka są przykręcone ot cała filozofia

musti bdg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: musti bdg » 28 cze 2016, 08:51

o super rysunki :) dziękuje na wieczór będę walczył :) bo na razie upał heh po weekendzie dam znać co i jak :P

[ Dodano: 2016-06-28, 08:51 ]
Witam przepraszam za spam ale napisze bo może komuś się przyda :) a wiec wyjolem radio i climatronic a tu niespodzianka :) ktoś wyciagnol kanały bo nie ma :P czyli problem się okazał w kanałach przy radiu :)

http://images77.fotosik.pl/710/9beba842815d93b2med.png
tu dla ciekawych pokazałem których nie ma kanałów :) Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga