Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Nowe klocki piszczą i wydają dziwny dzwięk

Układ hamulcowy
0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 27 lut 2012, 07:54

skazany21, po pierwsze trzeba by sprawdzić ustawienie tych klocków w kole, z którego dobiegają te dźwięki... być może zacisk nie odbija prawidłowo i cały czas 'hamuje'...

skazany21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:17
Lokalizacja: londyn

Post autor: skazany21 » 27 lut 2012, 17:28

czyli lepiej podjechac gdzies na warsztat zeby to sprawdzic. bo chcialem wlasnie sobie zdjac to kolo i zobaczyc mniej wiecej co jest tam grane choc wiem ze nie za duzo tam zobacze ale niewiem dlaczego po wizyci na myjni mi przestaje piszczec , wydaje mi sie ze dostaje sie tam woda i jak kabel jest zasniedzialy to wtedy jest lepsze przebicie i lepiej hamulec odciaga. ale to tylko moja teoria :] mechanikiem nie jestem.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 27 lut 2012, 17:31

skazany21, trudno powiedzieć... może wystarczy poprostu zdjąć klocek, podczyścić i przesmarować w odpowiednich miejscach i to wystarczy... jednak myślę, że dobry warsztat zrobi co trzeba...

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 27 lut 2012, 22:15

Sprawdź czy tarcze nie mają rantów, i czy to jest piszczenie czy obcieranie o cos? Bo jak piszczenie to moze wina materialowa.

skazany21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:17
Lokalizacja: londyn

Post autor: skazany21 » 27 lut 2012, 22:17

zdjolem dzis kolo patrzylem te zlonczki byly dwie jedna wieksza po prawej stronie i jedna za oslona tarczy mniejsza. wypiolem je ale one wygladaly dobrze prawie jak nowe :] ale zapobiegawczo tam troche poczyscilem delikatnie by nic nie pourywac czy cos. klocki wygladaly jakby dobrze lezaly przy tarczy , nie wadzily o krawedzie. Ale tez zapobiegawczo popsikalem tam troche WD40 , aczkolwiek nie sadze ze to podziala. ale jak na ta chwile jechalem do pracy 30km i nasuchiwalem to tylko raz czy dwa razy uslyszalem delikatnie ale bylo dobrze. jednak mysle ze jutro rano juz bedzie znowu piszczec i chyba udam sie do tego watrsztatu

RafiA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2011, 22:55
Lokalizacja: Rypin

Post autor: RafiA6 » 01 mar 2012, 15:34

tak czytam i czytam i nie rozumiem co daje smarowanie tarcz czy klockow czymkolwiek... przeciez po jednym lepszym hamowaniu po tym preparacie nie ma sladu...

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 01 mar 2012, 18:58

RafiA6, a czy ktoś powiedział, że trzeba smarować klocki czy tarcze? Było by to conajmniej mało bezpieczne... Moja wypowiedź dot. ogólnie układu... i jego stanu... ale może źle/nieprecyzyjnie się wyraziłem... :) <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga