Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Montaz czerwonych lampek w drzwiach

Elektryka
Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

[ A6 C6] Montaz czerwonych lampek w drzwiach

Post autor: RASUK » 31 sie 2011, 17:16

Witam,

Posiada ktos wykaz numerow czesci niezbednych do wymiany czerwonych zaslepek na lampki?

Jak wpiac sie w instalacje, lowic przewod czy rozbierac drzwi?

Zastanawiam sie rowniez nad oswietleniem tym pod listwa drzwi, jesli posiada ktos numery czesci bardzo bym prosil.

Jesli posiada ktos jakiekolwiek dodatkowe info tj linki do poprzednich tematow zwiazanych z tym problemem bede bardzi wdzieczny,

Dzieki z gory,

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 31 sie 2011, 18:36

Bawiłem się w to ale tylko z tyłu-roboty ogólnie mało ale zatrzaski które siedzą b.mocno to już inna historia. Najlepiej kupić całe boczki wtedy wiązki są już w środku bo inaczej musisz kupić w serwisie ale nr nie pamiętam. Ja zdecydowałem się na inne boczki dlatego ,że przy okazji dorzuciłem rolety a reszta gratów była z boczkiem więc podeszło łatwo.
Potem tylko przekodować sterownik na oświetlenie komfortowe i to wszystko.

Przodu robił nie będę bo te zatrzaski doprowadzają mnie szewskiej pasji-w porównaniu do boczków od c5 tam to było prościzna w demontażu.

Mam nadzieje ,że coś pomogłem.
Z tym motorem na pokładzie nie masz oświetlenia komfortowego-dziwne!!!!!
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 31 sie 2011, 19:02

no sam sie dziwie, ale nie chcialem juz wybrzydzac bo ogolnie woz kupilem tanio, poza oswietleniem brak kolorowego fisu (do czasu az znajde liczniki z jakiejs benzyny, poki co same diesle kraza), reszta jest.

ps: o jakich boczkach i jakich roletach mowisz kolego, boczki masz na mysli te srebrne listwy..? czyli co kupiles listwy od razu z wiazkami i oswietleniem? jesli tak to gdzie i za ile, jak to podlaczyles? Boczne czerwone ostrzegawcze tez montowales?

Prosze o bardziej konkretne i szczegolowe info

pozdro

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 01 wrz 2011, 07:43

Najprościej spróbuje-ja nie przerabiałem starych boczków(ale można)-boczki czyli tapicerka wewnętrzna drzwi.Kupiłem z allego inne boczki gdyż zależało mi na orginalnych roletach audi ,na moje szczęście w nowych boczkach wiązki już były w środku wraz z lampkami do komfortowego podświetlenia więc nic nie kombinowałem tylko założyłem.

Efektem mojej pracy to podświetlenie komfortowe +rolety ,do tego mam głośniki bose więc jest pełna gala.

Zerknij na moje zdjęcie jak to wygląda
http://imageshack.us/photo/my-images/694/dsc02953t.jpg/

Niech stracę masz tu więcej info
audi-a6-c6-s-line-oswietlenie-w-dzwiach ... t36855.htm

a6-c6-jakie-led-wewnatrz-kabiny-drzwi-vt21568.htm

Zapraszam do nas
http://autka.biz/index.php


Ps: czy jest to teraz zrozumiałe dla Ciebie kolego????Nr części nie pamiętam ale można sprawdzić w etce lub w podanych wyżej linkach.

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 01 wrz 2011, 09:34

Twoj post jest dla mnie zrozumialy Krzysztofie, wystarczylo napisac: wymienilem cala tapicerke drzwi na nowa kotra posiadala juz lampki. Linki ktore wkleiles prawie nic nie wnosza, na dodatek jeden z postow jest mojego autorstwa heh.

W Audi maniacs moze i kiedys sie zaglebie, poki co malo mam czasu na fora ostatnio ze wzgledu na nauke, wczoraj znalazlem w koncu chwile na wstawienie ledow w nogach i dolne oswietlenie drzwi.

Zalezy mi dokladnie na instrukcji jak najmniejszym nakladem pracy zainstalowac czerwone lampki i jak rozebrac drzwi (jesli to niezbedne) by nic nie zlamac/zepsuc, od czego zaczac itd, tutaj wolalbym miec wskazowki jako ze nie lubie tego typu experymentowania. Czesci moge zamowic w sumie w ASO bez koniecznosci znania ich numerow takze ten problem odpada.

Pozdro

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 01 wrz 2011, 18:47

No dobra!!!! Aby zdjąć tylni boczek trzeba odkręcić śrubki które są schowane:
1-pod środkowym głośnikiem(trzeba zdjąć kratke,umiejętnie)
2-pod listwą ozdobną(nie wiem jaką masz drewno czy chrom) są 2 śrubki
3-pod podłokietnikiem(mam na myśli po niżej przełącznika sterownia szyb) jest otwór a tam bardzo głęboko też umieszczona śrubka-potrzebny b.długi klucz.
4-na samym dole tapicerki mogą być a nie musi zleży który rok -u mnie w 2006 jest a u brata w 2005 już tam śrubek nie ma.

Po tym zabiegu to już jest batalia bo są 4 lub 5 mocno trzymających się zatrzasków-najlepszym sposobem jest włożenie śrubokręta i zsunięcie łba zatrzasku z otworu tapicerki a dopiero po zdjęciu boczku wyjąć zatrzaski z obramowania drzwi czymś naprawdę mocnym-bo siedzi jak cholera.
ÂŁatwo nie będzie i nie licz,że w 2 godziny to opanujesz-ale jak ja to zrobiłem to Ty też.
Pozdro.
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 02 wrz 2011, 23:34

widzisz kolego ja do takich rzeczy nie mam cierpliwosci, najprawdopodobniej zasiegne pomocy kogos kto ma jej nieco wiecej :P
Ostatnio zmieniony 08 mar 2012, 18:22 przez RASUK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tata
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2009, 18:54
Lokalizacja: minsk mazowiecki

Post autor: tata » 08 sty 2012, 12:03

Szanowni koledzy proszę o info w kwesti wymiany czerwonych zaślepek w drzwiach
na lampki, czy oprócz lampek będzie trzeba coś jeszcze dokupić by je podłączyć i do jakiego żródła zasilania to dać?
proszę o instruktarz, dziękii pozdro.

slon2010
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 10 maja 2010, 23:11
Lokalizacja: nakło

Post autor: slon2010 » 12 sty 2012, 23:15

witam
podpinam się do tematu potrzebował bym schemat elektryczny tylnych drzwi bo u mnie w aucie nie ma lampek a chciałbym je założyć tylko nie wiem gzie się wpiąć z kablami

Awatar użytkownika
tata
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2009, 18:54
Lokalizacja: minsk mazowiecki

Post autor: tata » 14 lut 2012, 10:48

slon2010, nie wiem czy już uporałeś się z tym tematem,bo ja zrobiłem to w ten sposób; Obrazek

slon2010
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 10 maja 2010, 23:11
Lokalizacja: nakło

Post autor: slon2010 » 08 mar 2012, 10:24

no dokładnie tak samo zrobiłem i wszystko działa musiałem jeszcze przekodować sterownik drzwi
Pozdawiam

laser19821
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2012, 09:14
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: laser19821 » 06 sty 2013, 22:33

Panowie podrzuci ktoś jak zamontować te czerwone lampki przód i tył pozdro

[ Dodano: 2013-01-22, 12:28 ]
I wszystko jasne założyłem ostatnio lampki tył czerwone plus białe podswietlenie drzwi przy wysiadaniu zakupiłem wiązki u gostka 200zł 2sztuki tył do kodowania dodałem +8 do każdych drzwi i hula przód miałem podświetlenie drzwi przy wysiadaniu białe ale dorzuciłem czerwone gdzie wpiołem sie w tą samą wiązkę od białej lampki bez dodatkowego kodowania dodatkowo dołożyłem swojej niuni ori lusterka od Audi S6 z podświetleniem grill pion S6 podwójny dyfuzor S6 ;) ;) ;)

Awatar użytkownika
tata
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2009, 18:54
Lokalizacja: minsk mazowiecki

Post autor: tata » 02 lut 2013, 13:25

Witam forumowiczów.
Prośba do laser19821 !
Przód drzwi mam zrobiony tak jak u Ciebie, natomiast na tył zakupiłem nowe wiązki 2 szt. z białymi i czerwonymi lampkami oraz z listwą ambiente do podświetlenia , moje pytanie dotyczy sposobu przekodowania [czy robimy kodowanie w komforcie , czy w sterowniku drzwi? ] oraz ewentualnie w które pozycje wchodzimy i co trzeba wpisać by lampki zaświeciły.
Przy podświetleniu boczka drzwi listwą ambiente, słyszałem że trzeba w module komfortu aktywować funkcję oświetlenia wnętrza by móc regulować natężenie światła z pozycji MMI.
Proszę o pomoc w tej kwestii, będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.
Pozdrawiam...

kozak_patryk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 156
Rejestracja: 04 kwie 2014, 19:49
Imię: patryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Somonino/Borcz

Post autor: kozak_patryk » 01 cze 2014, 21:40

Podłączam się też jak zakodować lampki rozumiem że tylko tył



tata pisze:Witam forumowiczów.
Prośba do laser19821 !
Przód drzwi mam zrobiony tak jak u Ciebie, natomiast na tył zakupiłem nowe wiązki 2 szt. z białymi i czerwonymi lampkami oraz z listwą ambiente do podświetlenia , moje pytanie dotyczy sposobu przekodowania [czy robimy kodowanie w komforcie , czy w sterowniku drzwi? ] oraz ewentualnie w które pozycje wchodzimy i co trzeba wpisać by lampki zaświeciły.
Przy podświetleniu boczka drzwi listwą ambiente, słyszałem że trzeba w module komfortu aktywować funkcję oświetlenia wnętrza by móc regulować natężenie światła z pozycji MMI.
Proszę o pomoc w tej kwestii, będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.
Pozdrawiam...

d(o_o)b
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 27 kwie 2011, 20:58
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: d(o_o)b » 12 lip 2014, 05:11

panowie czy ktoś wie co oznaczają te kwadraciki w modułach drzwi [ temic ] Już wyjaśniam o co mnie chodzi

Sciągłem boczek tylnych drzwi. patrzyłem na ten moduł drzwi [ temic ] i on ma z boku takie większy prostokąt a w nim są 6 takich małych pustych prostokącików.

W moim okazały się wszystkie puste.

Z ciekawości obleciałem alledrogo patrząc na te Temiki i w zależności od literki na końcu, te małe prostokąciki są:

- wszystkie puste
- 2 z nich są tak w połowie zamalowane
- 2 są całkowicie zamalowane
- lub zamalowany jest tylko 1

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć jak czytać te obrazki. Co one oznaczają,

Byłem także w salonie z pytaniem ale gość też nie bardzo wiedział. choć pare razy już go pytałem o inne sprawy i raczej jest troche na bakier z wiedzą.

przykladowe foto:





ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga