Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zablokowane drzwi.

Elektryka
Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 01 lut 2012, 15:50

Według mnie - jak się przyjrzałem to jest tylko jeden patent na otwarcie i do tego musisz mieć długi klucz imbusowy no 4.0 lub 3.0 nie jestem pewien jaki rozmiar dokładnie, lub prościej wykombinuj jakiś pręt/drut i wygnij go w kształt litery L musisz go włożyć w ten otwór na ryglu jak pokazał arcioo na pierwszej fotce.
Drut na pewno jakiś wykombinujesz przecież to Polska a nie jakaś Irlandia, w której obecnie jestem bez obrazy ;p

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 01 lut 2012, 16:09

No i udało się otworzyć maske tylko teraz problem z pilotem ktory nie otwiera mi drzwi jakw czoraj;/ trzeba kodowac pilota przez to ze aku byl wyjety na cala noc czy o co chdozi bo nie wierze ze przez noc mi sie zepsul pilot nagle:P

Druga sprawa ze zamek mam chyba juz tak wywalony ze moge kluczykiem robic obroty o 360 stopni-.- nie wiem czemu bo ja sie nim nie bawilem az tak ostro wyjalem kluczyk i nawet wtedy zamek byl w maire normalny tzn odbijał..

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 01 lut 2012, 18:21

Mam poważniejszy problem niż myślałem, faktycznie pilot się rozkodował a że mam zepsute zamki nie zakoduje sie wiec dzownilem do kilka fachowcow jedni 300zl drzwi otworza, drugi zamek wywiercic to podziekowalem, trzeci ze moze by cos zrobil za 150-170 w dzien jak bedzie widno, chyab najtaĂąsza opcja to wybic tylnia boczna szybe koszt max 150zl z wymiana i juz chyba ze dojdzie koszt kodowania pilota i nawet jak wejde do samochodu to nie otworze drzwi bo nie zakoduje sie ale mysle ze jak w stacyjke wsadze kluczyk to sie zakoduje i pozostanie mi tylko wymiana szyby;]

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 01 lut 2012, 20:22

Widze ze jestes troche zdezorientowany wiec ci powiem jak zakodowac pilot z uszkodzonym zamkiem oczywiscie jesli otworzysz drzwi.Wiec jesli juz otworzysz drzwi musisz sciagnac boczek , wyciagnac ramke<uprzednio zaznaczajac pozycje srub, potrzebny torx30> demontujesz cala wkladke rezem z klamka i jesli zostanie tylko zamek musisz wlozyc w dziure po wkladce zamka srubokret plaski i przekrecajac w prawo lub lewo i rownoczesnie naciskajac przyciski na pilocie zakodujesz go.Jesli nie zamierzasz kupywac nowej wkladki kup klamke w twoim kolorze z prawych drzwi pasazera i zamontuj po stronie kierowcy i nie potrzebna bedzie nowa wkladka i dziury takze niebedzie :)
Mam nadzieje ze zbytno nie zagmatwalem ! powodzenia

A i z tym wierceniem zamka to sie nie przerazaj bo to dobry pomysl i tak rozpadla ci sie wkladka wiec jest to do wywalenia :) Ja bym zrobil to tak ze przewiercic zamek potem jak juz sie dobierzesz to wsadzic wlasnie srubokret i otworzyc drzwi.Przed kodowaniem kup nowe baterie w pilocie.

PS. w stacyjce nie zakodujesz pilota
Ostatnio zmieniony 01 lut 2012, 22:35 przez Kamilvti, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 01 lut 2012, 20:33

Micklbn pisze:chyab najtaĂąsza opcja to wybic tylnia boczna szybe
szkoda Twojej niuni nie wybijaj szyby, pokombinuj <mysli> jak napisał Kamilvti

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 01 lut 2012, 20:38

Kurde nie da rady zakodować w stacyjce?;D byłem przekonany ze jak wsadze juz kluczyk do stacyjki to sie zakoduje automatycznie jakos;/ to troche roboty znowu bedzie

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 01 lut 2012, 20:47

No a jakby wejść przez ta szybe i kodować przez laptopa? juz nie wiem co robic bylem przekonany ze nagle pilot zacznie dzialac po kontakcie ze stacyjka i bede mogl otworzyc 3 drzwi a teraz to nie wiem lepiej wiercik zamek?ale jaki jest koszt wymiany zamka zeby i pilot dzialal?

Awatar użytkownika
-=Rafal=-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1360
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:12
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: -=Rafal=- » 01 lut 2012, 20:48

Bij tylną szybę. Tylko nie tą najmniejszą :P
Jeszcze możesz pokombinować, odgiąć drzwi kierowcy i wsadzić chwytak, może uda Ci się wyciągnąć bolec centralnego...

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 01 lut 2012, 20:54

Raczej wyciągnąć się nie uda;/no właśnie chcialem bic tylnia szybe ale skoro i tak sie pilot nie zakoduje w stacyjce to troche lipa;/ niby bede mogl odpalic i otworzyc drzwi od wewnatrz przyciskiem na drzwiach ale z pilotem i tak musze cos zrobic chyba ze kodowac przez laptopa pozniej jak juz dostane sie do srodka?

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 01 lut 2012, 22:24

Mowie ci najlepiej rozwiercic zamek i tak juz w srodku sie rozsypal nic nie stracisz a mozesz tylko zyskac, lepsze to niz bic czybe za 150 zl !wkladka wyglada tak
Obrazek
ten cyplek otwiera zamek musisz rozwiercic wkladke i sie do niego dostac i go przekrecic lub nawet jak wypadnie do srodka to srubokretem jakos trafisz w ten zamek w srodku i w lewo otworzysz drzwi.Moze byc konieczne uzycie sporego wiertla zeby ta wkladke dobrze rozwalilo od srodka ;dA co do kodowania to laptopem jakos chyba mozna ale ja niewiem jak ,zreszta poco myslec o kodowaniu jak do auta nie wszedles ? ;d

koszt nowej wkladki to okolo 200 zl ale musisz pytac,ja niemam wogole tej wkladki bo tez mialem ja rozwalona.A kodowanie ogarniesz samemu za 0 zl+ czas.
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 01 lut 2012, 22:34

Kamilvti pisze:Mowie ci najlepiej rozwiercic zamek i tak juz w srodku sie rozsypal nic nie stracisz a mozesz tylko zyskac, lepsze to niz bic czybe za 150 zl !wkladka wyglada tak
[url=http://images38.fotosik.pl/1333/163538efa590f55em.jpg]Obrazek[/URL]
ten cyplek otwiera zamek musisz rozwiercic wkladke i sie do niego dostac i go przekrecic lub nawet jak wypadnie do srodka to srubokreten jakos trafisz w ten zamek w srodku i w lewo otworzysz drzwi.Moze byc konieczne uzycie sporego wiertla zeby ta wkladke dobrze rozwalilo od srodka ;dA co do kodowania to laptopem jakos chyba mozna ale ja niewiem jak ,zreszta poco myslec o kodowaniu jak do auta nie wszedles ? ;d
Metoda sprawdzona sam tak otwierałem golfa IV jak mi wkładke ukręcili nie miałem pilota tylko kluczyk i dało rade.
Jak akumulator jest odłaczony to lipa bo wszystko działa na elektryce tak miałem w golfie i mysle, że w audi tez tak jest.

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 01 lut 2012, 22:46

Ale akumulator moge podpisac w kazdej chwili bo udalo mi sie otworzyc maske i juz to opanowalem:D no tka ale jak rozwale zamek to i tak raczej trzeba wstawic nowy i kodowac na nowym juz pilot no tak czy siak jutro będę to ogarniał może z szyby się wycofam i zajme zamkiem:D sam już nie wiem zamek i tak do wymiany to moze akurat nim się dostać do srodka

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 01 lut 2012, 22:51

Micklbn, kolego robisz jak kolega pisze rozwiercasz wkładke nastepnie śrubokręt płaski wkładasz do kasety sterującej i drzwi otwarte jak podłaczysz wcześniej aukmulator.

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 01 lut 2012, 22:53

Micklbn pisze:Ale akumulator moge podpisac w kazdej chwili bo udalo mi sie otworzyc maske i juz to opanowalem:D no tka ale jak rozwale zamek to i tak raczej trzeba wstawic nowy i kodowac na nowym juz pilot no tak czy siak jutro będę to ogarniał może z szyby się wycofam i zajme zamkiem:D sam już nie wiem zamek i tak do wymiany to moze akurat nim się dostać do srodka
Mylisz troche pojecia zamek to masz w srodku drzwi taki spory plastikowy i jego nie wymieniasz bo masz dobry a wkladka to jest tylko czesc zamka i ja bedziesz musial wymienic lub zostawic uszkodzona i otwierac tylko pilotem.A kodowanie to zaden problem czy z wkladka czy bez czy ze sprawna czy rozwalana niema roznicy tak czy siak zakodujesz ten pilot !Mowiac krotko rozdu** wkladke przekrec cypelek lub srubokret w lewo uprzednio celujac w zamek plastikowy <w dziure po tym cypelku lub tym cypelkiem jak zostanie>

Tak wyglada zamek
http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lew ... 00401.html
i jego nie musisz wymieniac tylko po rozwierceniu wkladki srubokretem lub tym cypelkiem z wkladki jak zostanie przekrecic w lewo.
Popatrz na zamek w aukcji po prawej na dole masz biale kulko z podluzna dziura w ktora wchodzi omawiany cypelek z wkladki zamka ktora rozwiercisz.Musisz tylko trafic w to kulko srubokretem i przekrecic.Jesli ci sie uda otwierasz drzwi i kodujesz pilot.oczywiscie aku podlaczony.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2012, 23:00 przez Kamilvti, łącznie zmieniany 3 razy.
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 01 lut 2012, 22:55

Okey dzięki Panowie chyba tak trzeba będzie zrobić;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga