Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 [C5] Instalacja CB [stałe zasilanie 12V] by eldo

Warsztat
Awatar użytkownika
diabel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: diabel » 03 sty 2012, 15:48

Dzisiaj skonczylem instalacje radyjka w swoim aucie, i stwierdzilem, ze sie pochwale, moze komus sie przyda :)

Idac od tylu: antena Sirio Carbonium 1 metr w uchwycie SF-40 ze sruba zabezpieczajaca:

Obrazek

wejscie do srodka i pod tapicerke:

Obrazek

dalej kabel antenowy idzie lewym slupkiem, przez schowek w lewym nadkolu, i dalej pod listwa progowa do polki pod kierownica, gdzie ukryta jest centralka radia Yosan CB100:

Obrazek

te czarno - czerwone kable to zasilanie, pociagniete z radia (byly juz gotowe dosztukowane kabelki z bezpiecznikami, widac poprzedni wlasciciel cos kombinowal ;)

clue programu, czyli osobny panel z guszka, zamontowany w popielniczce ;)

Obrazek

po wlaczeniu (w rzeczywistosci kolor wyswietlacza jest bardziej czerwony)

Obrazek

uchwyt do gruszki

Obrazek

i caloksztalt:

Obrazek

jedyny minus instalacji: kostka przedluzacza kabla przyklejona do tunelu przy fotelu kierowcy i niespasowane plastiki:

Obrazek

Podsumowanie: radio wybralem ze zgledu na odczepiany panel, czerwone podswietlanie i dobre filtry przeciwzakloceniowe. Filtry sprawdzaja sie jak najbardziej, nic nie wyje, piszczy, trzeszczy, nawet moje HIDy z dolnej polki :p Radio slychac dosc dobrze, glosnik zamontowany jest od spodu w centralce, ale poleczka pod kierownica ma dosc duze otwory, wiec nie przeszkadza. Oczywiscie po odkreceniu gruszki popielniczka sie zamyka i radio jest niewidoczne dla ciekawskich oczu.

Awatar użytkownika
diabel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: diabel » 04 sty 2012, 01:35

Plastiki zostana poprawione, mam juz koncepcje jak, ale wymaga to troche wiekszego rozkrecania konsoli srodkowej i tunelu, wiec najblizszy termin to wiosna.
Co do gruchy: litosci, dwa wkrety w tapicerke, a larum jakby ktos pol maski gwozdziem przerysowal. Uwazam, ze sposob mocowania jest optymalny, tasmy dwustronne czy jakies dziwne uchwyty zaczepiane o laczenia tapicerki nie zdalyby egzaminu. Jesli auto bedzie sprzedawane, za pare lat, to razem z radiem, nowy wlasciciel bedzie mial wygode, jesli nie, to zaklady specjalizujace sie w naprawach typu SMART zalataja mu te dziury za kilka zl.

Awatar użytkownika
diabel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: diabel » 04 sty 2012, 19:42

Dobrze, ze nie dalem anteny w dziurke w dachu, wyszedlbym na ostatniego wandala, co dziurawi auto <lol>
Co do SMART repair, mysle ze nie bedzie to jakas niedozwolona reklama, jesli zapodam przykladowy link:
http://www.msmart.pl/naprawy-smart.html

axi13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 01 wrz 2009, 12:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: axi13 » 19 sty 2012, 12:37

Odnośnie podłączenia na stałe zasilania CB do listy przkaźników czy to ma tak wyglądać???

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 19 sty 2012, 14:54

Panowie moze temat do śmietnika skoro w pierwszym poście nie ma fotek ??

axi13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 01 wrz 2009, 12:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: axi13 » 19 sty 2012, 20:32

jutro zamontuje cb w schowku pod nogami to postaram sie zrobić foty i wrzucić bo opis w linkach powyżej jest dobry jest dobry

axi13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 01 wrz 2009, 12:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: axi13 » 25 sty 2012, 21:36

Pacjentem w moim przypadku był TTI-550 pierwszym etapem było sprawdzenie czy kabel od cb nie jest za krótki i sięgnie w miejsce schowka po lewej stronie pod kierownicą. kolejnym etapem było odkręcenie osłony pod kierownicą:
2 śruby od spodu 1 od strony skrzynki bezpieczników i 2 zamaskowane w osłonie kierownicy (klucz 8)
osłonę wystarczy pociągnąć delikatnie do siebie i do góry.
Obrazek

dodatkowo należy odkręcić osłonę z lewej strony ( jest na 2 śrubkach w tym jedna pod zaślepką i delikatnie odsunąć ją w stronę słupka środkowego)
Po zdjęciu dolnej osłony kierownicy możemy przystąpić do wykonania 2 otworów z tyłu osłony przez które przeciągniemy kabel antenowy i zasilanie.
Jako że zależało mi na możliwości wyjmowania radia i zabierania go domu (chociaż się później okazało że po zamontowaniu z zewnątrz go nie widać) do montażu wykorzystałem 2 wtyczki tamiya które pozostały mi po modernizacji AEG-a.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
teraz przystępujemy do podłączenia zasilania.
najlepiej zrobić to na 2 takich płaskich konektorkach które podłożymy pod śruby. masę można wziąść z którejś z 2 dużych śrób z leewej strony bezpieczników a stałe zasilanie (+) z listwy pod przekaźnikami (oznaczone jako 30)
Obrazek
Obrazek
WSZYSTKIE PRACE ZWIÂĄZANE Z PODÂŁÂĄCZENIEM NALEÂŻY WYKONAć NA ODÂŁÂĄCZONYM AKUMULATORZE.
W moim przypadku (sedan) antena znajduje się na klapie a kabel pociągnięty jest przez bagażnik pod kanapą i po lewej stronie w osłonie progu. Antenę między klapą a środkiem puszczamy w lewym dolnym rogu oparcia i podnosimy siedzisko żeby było łatwiej. antenę można upchnąć bez odpinania zaczepów.
wszystko składamy w odwrotnej kolejnośći i cieszymy się z działającego i mało widocznego radia. Grucha tymczasowo wylądowała w małym schowku w drzwiach i nie przeszkadza.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
1237709
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 24 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: 1237709 » 17 lut 2012, 00:01

Lurde chlopaki , kupilem CB z przylutowanym wtykiem , a tez chce miec je w schowku , nie znam sie na elektronice , jak to podlaczyc by dzialalo pod ta liste , co jak i gdzie :( bardzo prosze pomozcie :( bo mam je teraz w podlokietniku na wtyk zapalniczki i mnie wkurza :( strasznie

Awatar użytkownika
arkadiuso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:02
Imię: Arkadiusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arkadiuso » 17 lut 2012, 00:20

Chłopie musisz tylko wyprowadzić zasilanie a to tylko dwa kabelki.. + i -.. a jak nie potrafisz podjedź do pierwszego lepszego elektryka od autek zrobi to za parę groszy.. mi osobiście nie chciało się bawić zapłaciłem 50zł CB pod schowkiem do środka się nie zmieściło bo to midland alan 48 plus a gruszkę mam pod podłokietnikiem..
Arecki
..........
Vag
pomogę ile potrafię
Łódź i okolice

Awatar użytkownika
1237709
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 24 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: 1237709 » 17 lut 2012, 01:16

Raczej nie chce nic zepsuc , ok czyli jak mam przylutowany wtyk , czyli tak :

- Od CB wychodza mi 2 kabelki ktore sa zlutowane z wtyka zapalniczki :
1 z takim plastikiem ( rozumiem ze to bezpiecznik i to daje na - )
2 daje na + jako zasilanie

Dobrze rozumiem ?

Awatar użytkownika
arkadiuso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:02
Imię: Arkadiusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arkadiuso » 17 lut 2012, 01:20

ten co jest na bolcu to jest + obudowa minus.. rozkręcić wtyk od zapalniczki chyba możesz??
Arecki
..........
Vag
pomogę ile potrafię
Łódź i okolice

Awatar użytkownika
1237709
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 24 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: 1237709 » 17 lut 2012, 01:50

Jasne :) , najgorszy problem dla mnie to gdzie to dokładnie podłączyć pod kierownica , tak jak na poprzedniej stronie kolega zapytal :/ ost. post na poprzedniej stronie

Awatar użytkownika
arkadiuso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:02
Imię: Arkadiusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arkadiuso » 17 lut 2012, 02:05

miernika pewnie nie posiadasz?? ewentualnie może jakiś kolega, sąsiad czy kto tam jeszcze.. sprawdzisz i po sprawie.. a jak nie to podłącz na chwile minus pod jakąś masę czyt. śrubkę i z plusem kombinuj jak znajdziesz to CB zadziała :D
Arecki
..........
Vag
pomogę ile potrafię
Łódź i okolice

axi13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 01 wrz 2009, 12:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: axi13 » 17 lut 2012, 08:06

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
1237709
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 24 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: 1237709 » 17 lut 2012, 13:25

Dzieki wielkie trybi juz slicznie :) wlasnie skladam boczki bo jeszcze dodatkowy glosnik poszedl w obudowe boczka kolo szybki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga