Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] [A6 C5 1.8T] mokry dywanik

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pit 76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 18 kwie 2009, 08:50
Lokalizacja: poznan/IRL Cork

[Audi A6 C5] [A6 C5 1.8T] mokry dywanik

Post autor: pit 76 » 01 sty 2012, 14:49

witam i najlepszego w nowym roku
mam problem od kilku dni mam zalany dywanik od strony pasazera.normalnie jakbym wylal wiadro wody.nie mam pojecia skad ta woda sie wziea i zaczely mi parowac szyby , filtr kabiny mam suchy i nowy. <wnerw>

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 01 sty 2012, 14:52

pit 76, proponuje zacząć od drożności odpływu wody z pod szybia jest pod akumulatorem jest dużo tematów związanych z wodą w kabinie ;)

Awatar użytkownika
pit 76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 18 kwie 2009, 08:50
Lokalizacja: poznan/IRL Cork

Post autor: pit 76 » 01 sty 2012, 14:54

dzieki za podpowiedz sprawdzalem juz komory w bagazniku (w kwestii parowania szyb) ale nie wpadem na odpyw mowisz ze jest pod akumulatorem?

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 01 sty 2012, 14:56

pit 76, tak kolego wyciągasz aku i odkręcasz podstawe i masz odpływ lubi się przytkać.

Awatar użytkownika
pit 76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 18 kwie 2009, 08:50
Lokalizacja: poznan/IRL Cork

Post autor: pit 76 » 01 sty 2012, 14:57

dzieki za info czasami takie banalne rzeczy, mam to auto 4 lata i nigdy nie miaemm takiego problemu.pozdro

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 01 sty 2012, 15:00

pit 76, wystarczy, że wpadnie pare listków i odpływ zatkany pozdrawiam.

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 01 sty 2012, 16:49

daniel1997 pisze:pit 76, tak kolego wyciągasz aku i odkręcasz podstawe i masz odpływ lubi się przytkać.
po prawej stronie w grodzi z akumulatorem jest tez drugi odpływ pod pompą hamulcową, servem

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 01 sty 2012, 22:02

Chłopie tych tematów o wodzie jest cała masa. Odpływ jest pod servem, jest pod aku ew. sprawdź klimatyzację
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mamar6 » 04 sty 2012, 10:56

Bedlam pisze:Chłopie tych tematów o wodzie jest cała masa. Odpływ jest pod servem, jest pod aku ew. sprawdź klimatyzację
poszukuję tych tematów i nie mogę znaleźć nic konkretnego,proszę o podesłanie linków

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 04 sty 2012, 11:39

No nie rób jaj, w wyszukiwarce naszego forum wpisujesz woda...z 8 tematów wyskakuje dokładnie z tym problemem w tym kilka podpiętych dodatkowo do nich i masa tekstu. Sam w kilku pisałem. I tak napisałem w skrócie najważniejsze rzeczy, odpływy, pod aku i pod servem, one są tak głupio wymyślone, że zalewa co jakiś czas jeśli ich nie przetkasz. Potem szkody więcej tylko, bo suszenie itd nie jest taką łatwą sprawą. W aucie zaczyna śmierdzieć bo dywaniki powoli wysychają, ale gąbka pod nimi trzyma długo wodę. Najlepiej jak masz jakieś liście na aucie to je ściągaj a nie spłukuj. Jeśli jednak to nie jest to to może być skraplacz od klimatyzacji, jest wężyk, który mógł pęknąć lub wyskoczyć i wlewa wodę od strony kierowcy, zazwyczaj zalewając nogi pasażera. W ostateczności uszczelki podszybia, ale to akurat można sprawdzić od środka na deszczu, raczej wątpię żeby to było to. Powodów może być i więcej, ale te są najczęstsze. U mnie był odpływ pod servem, a mój poprzednik w tym samym aucie miał wodę od wężyka klimy
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mamar6 » 05 sty 2012, 00:27

Bedlam pisze:No nie rób jaj, w wyszukiwarce naszego forum wpisujesz woda...z 8 tematów wyskakuje dokładnie z tym problemem w tym kilka podpiętych dodatkowo do nich i masa tekstu. Sam w kilku pisałem. I tak napisałem w skrócie najważniejsze rzeczy, odpływy, pod aku i pod servem, one są tak głupio wymyślone, że zalewa co jakiś czas jeśli ich nie przetkasz. Potem szkody więcej tylko, bo suszenie itd nie jest taką łatwą sprawą. W aucie zaczyna śmierdzieć bo dywaniki powoli wysychają, ale gąbka pod nimi trzyma długo wodę. Najlepiej jak masz jakieś liście na aucie to je ściągaj a nie spłukuj. Jeśli jednak to nie jest to to może być skraplacz od klimatyzacji, jest wężyk, który mógł pęknąć lub wyskoczyć i wlewa wodę od strony kierowcy, zazwyczaj zalewając nogi pasażera. W ostateczności uszczelki podszybia, ale to akurat można sprawdzić od środka na deszczu, raczej wątpię żeby to było to. Powodów może być i więcej, ale te są najczęstsze. U mnie był odpływ pod servem, a mój poprzednik w tym samym aucie miał wodę od wężyka klimy
dziekuje za podpowiedz, dzisisaj zagladalem pod maske ale niestety nie moglem wyciagnac aku bo mialem za krotki klucz. Jutro wyciagne go juz napewno bo nabylem przedluzke. Nasuwa mi sie jednak pytanie,bo zuwarzylem wystajacy przeźroczysty wężyk. W jakiej pozycji on powinien się znajdować,bo u mnie byl ustawiony koncowka pionowo?! czy w ogole on powinien byc gdzie podlaczony?

Drugie pytanie . Wytłumacz jak dla laika gdzie znajduję się drugi odpływ ten pod serwem?

Trzecie pytanie. Może w ustaleniu przyczyny pomoże tez fakt że dosc czesto mam zaparowane szyby,np dzisiaj po okolo 20 minutach jazdy autem i uzywania ogrzewania wszystkie szyby zaczely parowac do tego stopnia ze trzeba bylo otqoryc okno bo dmuchawa sobie z tym nie radzila>!>!>?>?

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 05 sty 2012, 14:02

Zależy o jakim wężyku mówisz. Ten od klimy, który wylewa jest o ile dobrze pamiętam w środku na dole po prawej stronie kierowcy. Wtedy woda obcieka całkiem na podłogę i sruuu do tyłu w czasie jazdy i siedzi głównie pod nogami pasażera tam z tyłu za kierowcą. Wcześniej lepiej sprawdzić odpływy niż rozbierać środek ;/ napisz też o tym wężyku co u Ciebie nie jest podpięty, najlepiej wrzuć fotkę na pewno ktoś go rozpozna ;)

Szyby Ci parują bo masz wodę w aucie, jak włączasz ogrzewanie to Ci się to skrapla na szybie. Trochę kiszka bo ja to miałem w lecie i nie chciało wyschnąć przy rozmontowanej podłodze, a co dopiero w zimie. Potrzebujesz garaż, suchy i ciepły albo podjedź do mechanika który ma trochę wolnego i suchego miejsca. Do tego drugiego odpływu jest się dość ciężko dostać. Gdzieś czytałem jakieś patenty, że się komuś udało od spodu przetkać, ale to bezsens bo przetkać to jedno, a przeczyścić to już co innego. Ja go w końcu po długiej zabawie zawiozłem do swojego mechanika i oni już to zrobili.
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

gwizdek50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 13 wrz 2008, 14:02
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmia

Post autor: gwizdek50 » 21 sty 2012, 19:37

Podłączę się do tematu.
U mnie też zalało NAGLE przedział pasażera i to tak mocno, że aż do tyłu się przelało. Tyle, że było to latem i wtedy łatwiej było wysuszyć. A woda wzięła się z klimy - wężyk odpływowy jest tak płytko wsadzony do rurki odprowadzającej, że wypadł jak się rurka nieco przytkała i cała woda z klimy szła pod dywanik (w piankę) pasażera. A że jechałem prawie 400km ciągiem, to... trochę się jej zebrało. Info o tym jak to usunąć znalazłem na forum.
Trzeba odkręcić schowek pasażera i pogrzebać po lewej stronie (od strony mostu środkowego) aż się namierzy cienką rurkę. Tam jest chyba 3 lub 4 śrubki i strasznie kiepski dostęp, żeby je odkręcić, ale... da radę. Co do rurek odprowadzających, to dobrze jest skorzystać z kanału i od spodu je przepchnąć jakimś długim, cienkim ale sztywnym drutem. Jak się przyjrzeć dobrze to je widać po stronie kierowcy i pasażera.
Pozdrawiam.
gwizdek

dawid 91
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2014, 00:34
Lokalizacja: Radlin

Post autor: dawid 91 » 26 maja 2014, 01:00

Witam. Jestem tu nowy i walkuje kazdy temat i nie umiem rozwiazac problemu w moim audi. Chodzi mi o problem z woda za pasarzerem.wiecznie sie pojawia mam wyczyszczone odplywy na podszybiu szyba czolowa wklejona na nowo uszczelki ok. A woda jest nadal. Prosze o odp i wyrozumialosc bo wiem ze gdziesz odp jest ale znalesc nie moge.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga