Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 2.5 TDI tiptronic 99r.] Skrzynia pada?

Układ napędowy i skrzynie biegów
Ostole
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 17 kwie 2008, 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ostole » 29 gru 2011, 16:13

Ten czujnik znajduje się w środku na płycie sterującej. Jak będę miał czas to zerknę do etki gdzie dokładnie i ile kosztuje. A skrzynia Ci szarpie czasem?

raino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:03
Lokalizacja: Ośno Lubuskie

Post autor: raino » 29 gru 2011, 18:23

Właśnie żadnych szarpnięć nie zaobserwowałem, a w jakim momencie mogły by one występować?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 29 gru 2011, 18:51

raino, sprawdziłeś czy są jakieś błędy ?
Części samochodowe online - Motostacja pl

raino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:03
Lokalizacja: Ośno Lubuskie

Post autor: raino » 29 gru 2011, 18:52

Skan nic nie wykazał.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 29 gru 2011, 19:02

A poziom i stan oleju ?

Jeżeli nie masz błedów na VAG-u to najprawdopodobniej nie jest to usterka elektryczna (czujnik,itp).
Części samochodowe online - Motostacja pl

raino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:03
Lokalizacja: Ośno Lubuskie

Post autor: raino » 29 gru 2011, 19:20

Pytasz o poziom oleju w skrzyni tak?? Właśnie chyba zmienie teraz olej w skrzyni na febi + filtr febi. Jeśli to nic nie da to co robić?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 29 gru 2011, 20:39

raino pisze:Pytasz o poziom oleju w skrzyni tak?? Właśnie chyba zmienie teraz olej w skrzyni na febi + filtr febi. Jeśli to nic nie da to co robić?
Tak, mam na mysli poziom oleju w skrzyni. Przed wymianą sprawdź czy masz właściwy poziom, czy nie masz śladów wycieków. Chociaż gdyby sie okazało, że jest za mało to i tak niewiele da bo nie wiesz ile jest za mało. To dopiero da się ustalić dolewając <mysli>

Więc jakby wyszło, że dolałeś 2-3 litry (co prawda mało prawdopodobne) to lepiej byłoby wymienić od razu (ok. 6 litrów przy wymianie statycznej) do tego wiadomo byłoby co było (lub ze nic złego nie było) w misce.
Części samochodowe online - Motostacja pl

raino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:03
Lokalizacja: Ośno Lubuskie

Post autor: raino » 29 gru 2011, 21:56

Coś dziwnego po zamianie na sterownik skrzyni objawy były takie same lecz gdy założyłem z powrotem ten org. okazało się że w miarę poprawnie wbija biegi. Nie wiem teraz o co kaman. Wychodzi na to, że się naprawiło tylko ciekawe na jak długo. Ale chyba wymienie ten olej. Polecacie o tym co wczesniej pisałem Febi?

Ostole
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 17 kwie 2008, 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ostole » 29 gru 2011, 22:35

Jak skrzynia zaczyna się sypać to szarpie przy zmianie biegów. Najczęściej przy redukcji. Dolewanie czy wymiana oleju nic tu nie pomoże. Dolewaniem oleju na oko możesz tylko pogorszyć sprawę!!! Wymiana oleju i filtrów jest i tak wskazana co 60tyś. Jak zabierasz się do wymiany, poszukaj warsztatu, który robi tzw. dynamiczną wymainę. Jest ona droższa, ale zyskujesz to, że cały olej zostanie wymieniony na nowy i będzie go tyle ile powinno. Dzięki temu rzadziej będziesz wymieniał olej w skrzyni i unikniesz kłopotów. Jeżeli zamierzasz, ze względu na koszty zastosować zamiennik oleju oryginalnego to najpierw dowiedz o specyfikację, bo samo "febi" nie ma tutaj racji bytu. Podając VIN w ASO uzyskasz potrzebne informacje.

raino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:03
Lokalizacja: Ośno Lubuskie

Post autor: raino » 30 gru 2011, 00:22

Diagnostyka była robiona była 2-krotnie i nic niepokojącego nie wykazała. A nikt podobnych objawów nie miał? Może ktoś wie gdzie w lubuskiem można zrobić dobrą diagnoze? Chciałbym jeszcze gdzie indziej spróbować bo, może ten u którego byłem jest niekompetentny.
Nikt mi chyba nie odpowiedział na pytanie czy warto zalać do skrzyni olej FEBI i zmienić filtr na tej samej firmy febi?
Jeszcze zapomniałem napisać ze ost. raz olej w skrzyni wymieniany był 70tys km temu( o ile to ma jakieś znaczenie).
Gdy olej był wymieniany 2 lata temu wtedy audica miała 199tys. i mechanik stwierdził, że filtr i olej nie zmieniany był od nowości samochodu. Nie wiem jak to stwierdził ale tak powiedział. Może to coś pomoże przy rozwikłaniu mojego problemu. Teraz a6-tka ma 263tys.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga