Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Ogrzewanie odpowietrzenie klimatronik 1.9tdi afn

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
krzysiek1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 16 paź 2011, 11:19
Lokalizacja: białystok

[ A6 C5] Ogrzewanie odpowietrzenie klimatronik 1.9tdi afn

Post autor: krzysiek1972 » 16 paź 2011, 13:45

Witam wszystkich.
mam mały problem ale uciążliwy a na forum nieznalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
W aucie niedawno został wymieniony płyn ze względu na cieknący zbiorniczek.Klimatronik w pozycji na hi i przy 90stopniach grzeje gorącym by za chwilę przestać i tak na zmianę w momencie gdy wieje zimnym przewód odprowadzający od nagrzewnicy jest zimny.Odpowietrzałem poprzez poluzowanie tego przewodu i jest ok. parę minut i znowu raz ciepłe raz zimne.Podobny miałem objaw gdy padła pompa wody ale wtedy łapał temperaturę przy szybkiej jezdzie nadmieniam że termostat i pompa wymienione.Sam już niewiem co z tym jest płyn gania przewód dolny gorący a wczoraj zostawiłem auto na pół godz.na wolnych obrotach to temperatura oleju wzrosła mi prawie do 140 stopni a płyn dalej 90 stopni klimatronik otwiera i zamyka klapy auto nie dymi i niegrzeje się-może tak ma być? ale w pozycji na hi powinno chyba cały czas grzać?
Bardzo proszę o porady i z góry dziękuję.
Krzysiek -Białystok

[ Dodano: 2011-10-18, 13:55 ]
Witam!
małe sprostowanie co do usterki.
Otóż po całkowitym nagrzaniu auta wszystkie przewody gorące a odpływowy przewód od nagrzewnicy raz zimny raz gorący nieda się odpowietrzyć bo na rozgrzanym aucie płyn z nagrzewnicy niema obiegu i dopiero przy dodaniu gazu jest obieg i ciśnienie,jakieś 5mies. temu wymieniałem pompę wody i termostat czy to możliwe by tak szybko siadła pompa?ruvila.przewód doprowadzający płyn do nagrzewnicy wydaje się twardy jakby miał ciśnienie ale obieg jest dopiero przy wyższych obrotach.Może to nagrzewnica? bardzo bym prosił o porady bo niechciał bym wchodzić w koszty ogólnie auto rewelacja prócz tego cholernego ogrzewania.hmm i parę koników też by się przydało. pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga