Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

nie nagrzewa sie 60C cały czas [AWX 1.9 TDI 130 KM]

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomowalk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

nie nagrzewa sie 60C cały czas [AWX 1.9 TDI 130 KM]

Post autor: tomowalk » 15 paź 2011, 23:04

Witam wszystkich. przeszukałem forum ale nie znalazłem wskazówek donośnie tego silnika. Mam problem nie nagrzewa mi się silnik tzn. nie pokazuje mi temperatury cały czas jest 60C i ani drgnie, dodam jeszcze że wentylator od klimy cały czas chodzi czy zimny czy ciepły klima wyłączona a wentylator kręci, dziś obciąłem przewód nie kręci ale temp. 60C nadal. czyli to nie ma znaczenia czy kręci czy nie do temperatury, ale coś jest nie tak ale to już inna historia. wróćmy do wskaźnika, co może być przyczyną: Termostat, czujnik czy coś jeszcze innego?

MARCINcichocki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 lis 2010, 08:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: MARCINcichocki » 16 paź 2011, 12:15

Nie trzeba było obcinać kabli tylko wypiąć kostkę z czujnika w chłodnicy.Odnośnie tej temperatury to po rozgrzaniu silnika zobacz czy jeden wąż i drugi wchodzące do chłodnicy są ciepłe.Termostat gdy by otwierał się za szybko to i tak na postoju silnik uzyska swą temperaturę.Podłączenie pod komputer wskaże działanie czujnika czyli jaką temperaturę ma silnik a jaką pokazuje wskaznik.
CICHY

Awatar użytkownika
tomowalk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: tomowalk » 17 paź 2011, 18:48

Było ciemno i nie chciało mi się szukać tej kostki. dziś polączylem z powrotem i myślę że chyba jakiś przekażnik bo słyszalem tykanie gdzieś pod kierownicą. nie mam czasu i niemam gdzie tego rozebrać i zajrzeć ( zazdroszcze tym co mają garaże, super sprawa)ale to sprawa wentylatora. A co do termostatu sprawdzę dzisiaj te przewody od chłodnicy. Gorzej z czujnikiem bo nie mam vaga i kabla. Dzieki za zainteresowanie tematem.

[ Dodano: 2012-05-17, 19:18 ]
Wymieniłem termostat, nie pomoglo, wymieniłem czujnik zielony czteropinowy w krućcu za glowicą, POMOGÂŁO. Temperatura idzie na 90 i tak stoi. Co do wentylatora kręcił cały czas nawet jak klima byla wyłączona. Wymiana czujnika niebieskiego w chlodnicy na dole po lewej stronie POMOGÂŁO.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga