Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 ] Odnowa lamp - przednich.

Warsztat
m3rvin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 18 gru 2010, 00:46
Lokalizacja: Radlin / Hagen
Kontakt:

Post autor: m3rvin » 10 paź 2011, 15:11

powiedzcie mi mam lampy po lifcie i sprzydała by im sie czyszczenie to po 1
po 2 w jednej lampie mam ułamany ten biały ding z manualnej regulaccji
mam lampe przed liftem z 2,7biT mi leży rozklejona i tu pytania czy
1. idzie przełożyć samą tą manualną regulacja - jak? ma ktos na to patent jak to zrobić?
2. czy tylna obudowa ta czarna pasuje z tymi regulacjami -że rozklejam moją lampę czyszcze klosz i tył/obudowe daje z przedlifta, przekładam wszystko składam i gotowe :)

ma ktoś jakieś info na ten temat bo niechce porozkrecać wszystkiego i potem będzie du..,
numer tylnej obudowy z przedlifta to pp-t40 i 148-465 00 LI - mógłby ktoś sprawdzić czy polift ma taki sam numer

dzięki za odp z góry
Krzysiek pozdro :)
www.krzysztofpodolski.com Nie bądz obojetny przekaz 1% na szczytny cel :)
126p-> GSI 8V E > GSI 16V F > A6Q 2.5TDi 179ps > A6Q 2.8 193ps > jest i ona S6 C5 ANK

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 10 paź 2011, 16:11

m3rvin pisze:1. idzie przełożyć samą tą manualną regulacja - jak? ma ktos na to patent jak to zrobić?
Tam sa 2 elementy: jeden osadzony na metalowej osi, wchodzi w głąb lampy i połaczony jest kulka z odbłysnikiem i drugi w który wkłada się imbus przy regulacji
O który chodzi ?

Jeżeli o pierwszy to musiałbyś ściagnąć z osi zamontować na drugiej na jakis klej

Jeżeli o drugi to zobacz jak to jest zamocowane, były co najmniej 2 różne konstrukcje. Jesli będziesz mial w obu przypadkach jednakowe to moze da się przełozyć.
m3rvin pisze:2. czy tylna obudowa ta czarna pasuje z tymi regulacjami
Nie pasuje, przecież przed- i poliftowa ma inny kształt (skos przy grillu), nie zauwazyłeś ???
Części samochodowe online - Motostacja pl

m3rvin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 18 gru 2010, 00:46
Lokalizacja: Radlin / Hagen
Kontakt:

Post autor: m3rvin » 10 paź 2011, 16:27

przód lampy klosz to wiem ale miałem cichą nadzieje .....
poliftowa w aucie siedzi jeszcze
przedliftowa w pokoju rozebrana

dlatego się pytałem a niemiałem obydwóch koło siebie :)

wiec zostaje szukanie poliftowego tyłu :) bo patrze że też jest inna konstrukcja tej regulacji :(

dzięki za info
Krzysiek
www.krzysztofpodolski.com Nie bądz obojetny przekaz 1% na szczytny cel :)
126p-> GSI 8V E > GSI 16V F > A6Q 2.5TDi 179ps > A6Q 2.8 193ps > jest i ona S6 C5 ANK

Awatar użytkownika
michalt6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 mar 2008, 22:36
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: michalt6 » 14 paź 2011, 16:09

Jak długo polerowaliście lampy pastą.Ja lampki miałem uwalone strasznie i po czyszczeniu efekt jest piorunujący,ale pod światło widać jeszcze delikatne ryski.Nie wiem czy dalej polerować czy juz odpuścić żeby dziury nie zrobić :)
Do polerowania użyłem papieru 800,1500,2000,2500,futerka polerskiego,wkrętarki akumulatorowej i pasty tempo.
Po nałozeniu pasty polerujecie od razu czy czekac aż przeschnie?

labus771
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 16 cze 2011, 22:36
Lokalizacja: Stavanger/Norge

Post autor: labus771 » 14 paź 2011, 21:07

ja poświęciłem na jeną lampę około godzinki
a pastę nanosiłem na polerkę nie czekałem aż przeschnie
to chyba przy wosku trzeba poczekać aż przeschnie <mysli>

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 159
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:42
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 15 paź 2011, 22:31

michalt6 pisze:Po nałozeniu pasty polerujecie od razu czy czekac aż przeschnie?
tempo jest scierna pasta wiec nie trzeba czekac :)
Było Audi 80 B3 1.8S
Jest OOOO A6 C5 2.4 Quattro

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 16 paź 2011, 20:22

michalt6 pisze: efekt jest piorunujący,ale pod światło widać jeszcze delikatne ryski.Nie wiem czy dalej polerować czy juz odpuścić żeby dziury nie zrobić :)
Nie ma co przesadzać.
Lepiej zostawić sobie więcej plastiku na kolejne polerki, bo niestety po sezonie-dwóch zewnętrzna warstwa zaczyna powoli sinieć i znów trzeba chwilę poszaleć z pastą.

Awatar użytkownika
michalt6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 mar 2008, 22:36
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: michalt6 » 17 paź 2011, 23:30

Oto efekt moich prac.
Przed
http://imageshack.us/photo/my-images/21/dsc09949nr.jpg/
Po
http://imageshack.us/photo/my-images/27/dsc09967bs.jpg/

Jeżeli ktoś sie waha czy warto się za to zabierać to odpowiadam ze w 100% TAK
W moim przypadku auto z przodu odmłodnieje o kilka latek,a poza tym mam nadzieję że widoczność w nocy się poprawi. <lol>

birdman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 201
Rejestracja: 17 lip 2008, 16:53
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: birdman » 21 paź 2011, 14:00

Ostatnio wypolerowałem klosze. Użyłem tylko pasty polerskiej i polerki. Roznica w wylądzie jest ale to jest mało ważne. Lampy świeca wyraźnie lepiej. Widać, że mam jeszcze troche syfu w środku (pomimo tego ze niecaly rok temu mialem regenerowane odblysniki i lampy byly czyszczone w srodku). Po wyczyszczeniu powinno byc jeszcze troche lepiej. Nie zmienia to jednak faktu ze lampy w c5 sa beznadziejne.

OKKrystian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2011, 21:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: OKKrystian » 29 paź 2011, 15:59

Witam
Po przeczytaniu waszych postów również zabrałem sie za odnowienie lamp ale ja użyłem takiego zestawu PowerBall 4Lights&reg; Restoration Kit - zestaw do odnawiania kloszy lamp firmy Mothers. Naprawde z czystym sumieniem moge polecic, efekt super. W zestawie otrzymujemy mleczko do polerowania, komplet papierow sciernych, mikrofibre oraz narzedzie do polerowania, cena wydaje mi sie przystepna 99zł. Jedna z lamp była naprawdę żółta i porysowana teraz wygląda prawie jak nowa. Lamp nie wyciągałem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 31 paź 2011, 10:12

OKKrystian pisze:użyłem takiego zestawu PowerBall 4Lights&#174; Restoration Kit
bardzo fajnie że przetestowałeś ten zestaw bo na wiosnę zabieg będzie trzeba pewnie powtórzyć więc dobrze jest używać sprawdzonych produktów.
Robert Ferrari czeka

dunga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 283
Rejestracja: 23 wrz 2009, 07:48
Lokalizacja: Białystok / Den Haag

Post autor: dunga » 31 paź 2011, 12:16

OKKrystian, a jak z wydajnością tego zestawu ? zostało coś jeszcze tego mleczka po lampach ??

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 31 paź 2011, 18:33

Siema..powiem tak koledzy czytałem te wszystkie posty i zgadzam sie najbardziej z jednym ze ,,lampy w c5 to beznadzieja'' :| co do reszty to miałem ten sam problem z lampami co wy wszyscy ale po wyliczeniu kosztów uznałem ze to się samemu nie opłaca i nie wiem jak tam u was w miastach ale w Białymstoku jest warsztacik co to za 60zl swoim sprzętem robi,wiec robiąc to samemu zaoszczędzisz może 2 dychy ale jeśli zrobi to ktoś metoda prób i błędów to nie wiem czy go taniej wyjdzie..a jak piszecie ze kupujecie zestawy po 99zl to już wogole nie widzę sensu robić to samemu..druga sprawa z tym rozklejaniem lamp i za przeproszeniem pieprzen.. się z jakimś delikatnym czyszczeniem potem sklejaniem sylikonami i wogole,po co to?chyba żeby odbłyśniki spieprz.. <mysli> ..prościej i taki sam efekt bądź lepszy(doradzili w tym warsztacie)..wyciągasz lampy wyjmujesz wszystkie żarówki,wtyczki starasz się trzymać z góry obudowy,wlewasz do środka płynu do okien bądź do mycia naczyń,płuczesz jak naj mocniej ze 2-3 razy(chyba ze masz duży syf w środku ale to po odcieniu płynu będzie widać) całość wypłukujesz woda destylowana do momentu aż nie będzie piany,lampy zostawiasz w domu do wyschnięcia..ot i cala filozofia,bez rozszczelnienia lamp i klejeniu sylikonami ;)

[ Dodano: 2011-10-31, 18:39 ]
Aaa bym był zapomniał..po tym zabiegu możecie jakiś wosk kupić(ja kupiłem na stacji chell odrazu z gąbką ;) ) i po każdym myciu fury(maks 3 razy)nanieść mala ilość i wypolerować to da gwarantowany efekt na jakieś 2-3 lata..no ale nikt wam nie broni tego robić po każdym myciu jak macie czas ;)
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 31 paź 2011, 19:05

blackstr8, nie obraź się ale tak troche głupot Ci naopowiadali w tym warsztacie. :)

Od samego płukania nie będzie takiego samego (lub lepszego ) efektu <okok>

Jak ktoś ma lampy wewnatrz bardzo brudne (bo np jeździł bez pokrywek tylnych itp) to płukaniem usuniesz największy syf, ale nie wszystko !

To tak jak z myjnia bezdotykową, bez przetarcia nie umyjesz dobrze (mimo że w myjni działasz cholerną chemia i to pod niezłym cisnieniem).

Jesli masz ksenony w aucie z 2000 r. to w ogóle pomysł do bani. Raz że soczewki pokryte są takim nalotem który dość ciężko schodzi, to jeszcze masz odbłysniki do regeneracji bo są szare. Jeżeli polejesz wodą to zostanie Ci goły plastik, cała powłoka spłynie.
Miałem tak w aucie 8 letnim. No chyba, że ktoś w Twoim aucie wymieniał kiedyś przednie lampy z jakiegokolwiek powodu ? :>
Części samochodowe online - Motostacja pl

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 31 paź 2011, 22:26

RomanS, ÂŚwięta racja, kolega blackstr8, nie doczytał że odbłyśniki się wypalają i takie przemycie tylko pogorszy efekt zmywając resztki lusta :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga