Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Nie zaświeciła kontrolka zużycia przednich klocków.

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Driv3er
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: podkarpacie

[ A6 C6] Nie zaświeciła kontrolka zużycia przednich klocków.

Post autor: Driv3er » 24 sie 2011, 21:58

Witam.
Przed kilkoma dniami wymieniałem komplety tarcz i klocków we wszystkich kołach, po ściągnięciu klocków z przodu zauważyłem że są zużyte w znacznym stopniu, już miałem delikatne bicie podczas ostrzejszego hamowania.
Ku memu zdziwieniu nie miałem żadnej informacji, nie zaświeciła się żadna kontrolka że okładziny są zużyte. Na jednym klocku miałem przetarte kabelki,wydaje mi się że powinno coś zaświecić.
Moje pytanie, mam coś włączyć vagiem?,może coś w zielonym menu mam wyłączone, nie mogłem nic znaleźć podobnego na forum.

malymk45
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lip 2009, 08:33
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: malymk45 » 25 sie 2011, 11:27

Kolego najpierw sprawdz we wtyczce ,zewrzyj oba piny od czujników przy obu zaciskach po kolei . To powinno wyzwalać sygnał końca klocków na Fis-ie jeśli któraś strona nie poda sygnału to trzeba szukać przyczyny .

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 25 sie 2011, 19:11

Oj chyba nie zewrzyj... . Jak się nie mylę to kontrolka zużytych klocków wyzwalana jest przerwaniem obwodu a nie zamknięciem ;)

Driv3er
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Driv3er » 25 sie 2011, 22:47

Wobec tego jeżeli przerwaniem obwodu to może wystarczy wypiąć wtyczkę klocka i może zaświeci. Jeżeli nie to,to tak jak pisał kolega "malymk45",to by trochę tłumaczyło bo jeżeli się klocek wytrze to poprzez docisk do tarczy zwiera dwa przewody i pewnie wtedy świeci.
Tylko u mnie już tak miałem klocka przetartego że przetarła się izolacja przewodów i nie zaświeciło :-(
Jutro podziałam z odpięciem klocka lub zewrę przewody, zobaczę co się będzie dziać, byle czegoś nie s.......ić.

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 26 sie 2011, 06:55

Według mnie to ktoś wymyślając czujniki pomyślał nad tym..., żebyś nie zdarł klocków razem z tarczami w przypadku przerwanego przewodu, zaśniedziałej wtyczki itd itp ;)
Być może poprzedni właściciel auta miał problemy ze świecącą kontrolka i po prostu ją wyłączył, ewentualnie zwarł przewody dochodzące do czujników.

Driv3er
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Driv3er » 06 wrz 2011, 21:38

Sprawa ma się tak. Po odpięciu wtyczki od klocków świeci mi na Fis-ie, czyli działa jak przerwie się obwód.Najwidoczniej miałem klocki wytarte ale nie w stopniu zaliczającym się do wymiany,wydawało mi się inaczej że mają się już ku końcowi a mi nie działa wskaźnik, ale jednak mam wszystko ok.
Dziękuję za zainteresowanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga