Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] potrzebny specjalista od pneumatyki w Wawie

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
kaloh1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:08
Lokalizacja: Sieradz/Warszawa

[ A6 C6] potrzebny specjalista od pneumatyki w Wawie

Post autor: kaloh1 » 01 sie 2011, 11:07

Pany, mam gdzieś nieszczelność układu pneumatycznego... wyskakuje błąd przy pompowaniu do lift'a, a to auto ma jeździć, nie stać ;)

Może jakiś szanowany przez Was mechanik z Wawy ogarnia podobne tematy? W Wawce zazwyczaj auta przerabiałem, ale pneumatykę chciałbym powierzyć specjaliście.
A6 3.0 tdi by CS

jasper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 512
Rejestracja: 15 cze 2011, 08:07
Imię: Jacek
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 155KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: jasper » 01 sie 2011, 11:29

Więc tak, newralgiczne miejsca, to króćce czyli miejsca łączeń wężyków od pneumatyki ze sobą lub z elementami wykonawczymi musisz to posprawdzać.
domowym sposobem robi się to tak.
kupujesz dobrą piankę do włosów np musi być zbita i tak psikasz na miejsca gdzie potencjalnie mogło dojść do rozszczelnienia czyli:
1. prawe nadkole odkręcasz z przodu i masz wszystkie łączniki od przewodów pneumatycznych do sterownika zaworami opryskujesz pianką i druga osoba niechaj się bawi w podnoszenie i opuszczanie i obserwujesz jeśli tu nie ma to patrz ciut wyżej zielony wężyk do amora opryskujesz i sprawdzasz
2. druga strona lewa czerwony bez odkręcania nadkola robisz to samo.
3. ÂŚciągasz schowek strona prawa i kawałek tapicerki odchylasz i masz miejsce połączeń 3 przewodów różowy, czarny i granatowy robisz dokładnie jak z tymi wcześniej.
4. w bagażniku zaraz za tylną kanapą jest zbiornik tu też trzeba to sprawdzić
5. tył trza ściągać nadkola obserwujesz jak pojawią się bąbelki to króciec nawala. tzn jego części składowe (oringi) zabawy trochę jest ale to możesz wykonać sam. nie płacąc za to.
Jeśli połączenia są ok to może się okazać że przepuszcza albo zawór w sprężarce lub zestaw zaworków jest na wykończeniu, lub któryś amor jest wadliwy (a z tym to już trza się udać na szrot i szukać jak najmłodszego odpowiednika coby kaski wybulić jak najmniej w cenie jednego amora w aso masz wymianę 4 z robocizną. możesz też regenerować)

kaloh1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:08
Lokalizacja: Sieradz/Warszawa

Post autor: kaloh1 » 01 sie 2011, 15:02

Dzięki za instruktaż, dzisiaj albo jutro zajrzę tam z kumplem na podnośniku wg Twoich nakierowań :)
A6 3.0 tdi by CS

igo_89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 590
Rejestracja: 04 lut 2011, 16:37
Imię: Forum Audi Iwo
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św/Warszawa
Kontakt:

Post autor: igo_89 » 01 sie 2011, 18:21

kaloh1, Słuchaj co Ci pisze Jasper to naprawdę wspaniały fachowiec który mi bardzo pomógł przy mojej Audi C6 :)

sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 07 sie 2011, 01:55

jasper pisze:... lub któryś amor jest wadliwy (a z tym to już trza się udać na szrot i szukać jak najmłodszego odpowiednika coby kaski wybulić jak najmniej w cenie jednego amora w aso masz wymianę 4 z robocizną. możesz też regenerować)
A możesz napisać gdzie szukać przednich młodych amorków do pneumatyki?
Niedługo mam wymianę oleju i chcę aby mi miśki spojrzeli czy z przodu coś mi stuka czy może amorki się kończą (takie trochę odnoszę wrażenie). Przebieg 126kkm.

A może inaczej - gdzie przednie amorki można by było zregenerować i czy to ma w ogóle sens? Coś mi dzwoni, że być może w ÂŁodzi się czymś takim trudni, ale nie mogę tego znaleźć...

jasper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 512
Rejestracja: 15 cze 2011, 08:07
Imię: Jacek
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 155KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: jasper » 07 sie 2011, 09:40

musisz szukać po ogłoszeniach i szukać jak najmłodszych (naklejka z numerem części jest tam data, uważaj na przeklejane naklejki)

co do regeneracji to np.


H&P autosport
ul. Grażyńskiego 71
43-300 Bielsko - Biała

Limak Waldeamar Oberc
Firma Handlowo- Usługowa- Produkcyjna
ul. Przejazd 3
56-120 Brzeg Dolny (30 km od Wrocławia)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga