Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.4 ] Wyciek oleju silnikowego (lokalizacja wycieku)

Silniki benzynowe
daniel1997

Post autor: daniel1997 » 23 kwie 2011, 21:26

bartas86, Witam kolego jak masz mały ubytek oleju to w v6 norma potrafi spalić a co do wody jak nie cieknie i nie kapie to możliwe że korek nie trzyma.

michal801
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: michal801 » 29 kwie 2011, 23:09

A u mnie wyciekało z pokryw zaworów i też nie było tego widać bo olej się spalał na kolektorach ale z czase "pokazał" się zapach spalonego oleju po wymianie narazie ubytków oleju nie mam a odnosnie płynu to też mi troche ubywa co jakiś czas ale chyba wiem z kąd, mam nieszczelny jeden z przewodów na opasce - dolewam może 2 setki na pare tysięcy.

bartas86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 26 lis 2010, 12:30
Lokalizacja: Bristol(uk)/Głogów

Post autor: bartas86 » 30 kwie 2011, 10:31

hmmm... ciekawe, bo jak juz mowilem wczesniej nie widze zadnych wyciekow, ale kiedy jej przycisne smierdzi spalenizna, ale powiedzilbym ze bardziej smierdzi spalona guma, a nie olejem aha i dodam ze smierdzi w srodku auta, pewnie smrod dostaje sie przez otwory wentylacyjne.ostatnio pokazal mi min poziom oleju dolalem 1litra i badam ile km uplynie zanim znowu pokaze minimum <mysli> Obrazek
srebrna strzala

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 30 kwie 2011, 11:19

Cześć
U mnie tez czuć w środku spalonym olejem.
Jak po jeździe otworzę od razu maskę to widać mały dymek, więc kapie na kolektor.
Będę sam zdejmował pokrywy i wymieniał w napinaczach uszczelki.
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

vectra007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 29 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: słubice
Kontakt:

Post autor: vectra007 » 30 kwie 2011, 11:31

u mnie tez smierdzialo 2 uszczelki od pokrywy zaworow zalatwily sprawe a tez kapalo na kolektor i bylo slychac syczenie jak kapie na goracy kolektor
w razie problemow pisz pomoge nie staram sie wymadrzac staram sie pomoc ucza sie na bledach :)

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 30 kwie 2011, 13:47

Zapomniałem dodać, że uszczelki pokryw miałem już wymieniane na oryginalne z ASO i zaślepkę rozrządu też. Więc pozostaje tylko uszczelka napinacza.
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

@krawczyk@

Post autor: @krawczyk@ » 31 maja 2011, 10:50

Witam.... koledzy mam takie pytanie ostatnio wymieniłem w swojej a6 c5 2.4 V6 uszczelki po klawiaturą i uszczelniacze i wszystko było ok. po jakimś czasie zauważyłem że pojawiło się trochę oleju koło korka wlewu oleju z tym że olej nie dostał się do świecy, odwróciłem uszczelkę i korek i wszystko jest ok. teraz zauważyłem że z prawej strony znowu uszczelka pod klawiaturą się poci ale po dłużej diagnozie doszedłem że nie jest to wina uszczelki tylko węża który idzie nad tą pokrywą( ok 30 cm dł) nie wiem właśnie jaką on funkcje pełni. wydaje mi się że jeśli miałbym zatkaną odmę i ezektor to auto falowało by na obrotach... proszę o jakiekolwiek sugestje

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 31 maja 2011, 21:07

u mnie zapchany ezektor i odma nie dawały żadnych objawów poza wywalaniem oleju, po wymianie uszczelek nadal ciekło, trochę poszperałem na forum i postanowiłem zabrać się do tego konkretnie. wymieniłem ezektor, wyczyściłem odmę, uszczelki pod kapami w rogach wklejone na silikon, wymienione uszczelki pod napinaczami łańcuszków i wymienione zaślepki wałków. tak naprawdę ciężko było zlokalizować wyciek, fakt że ciekło z tyłu z lewej strony na kolektor a możliwości skąd wiele.

@krawczyk@

Post autor: @krawczyk@ » 01 cze 2011, 08:49

u mnie po wymianie uszczelek był spokój a po jakimś czasie olej pojawił się tylko w 2 śrubach na klawiaturze prawej...jeśli twierdzisz że to wina ezektora i odmy to jak je przeczyścić i jaki jest tego koszt i czy można to samemu zrobić?

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 02 cze 2011, 19:19

odmy można przeczyścić ale z ezektorem może być problem, swój moczyłem w różnych środkach i dmuchałem w niego z kompresora i d... trzeba było kupić (na szczęście dostałem tanio ory. używkę) nowy ok 125pln. na forum jest sporo o odmach i ezektorze, jak masz trochę pojęcia to poradzisz sobie sam z czyszczeniem i wymianą.

@krawczyk@

Post autor: @krawczyk@ » 03 cze 2011, 11:44

dzięki kolego a mam jeszcze jedno pytanko czy od zatkanego ezektora i odmy może lekko kapać olej z tej ''puszki"" pomiędzy filtrem oleju a miską olejową. sorki, że nie nazywam tego fachowymi określeniami ale jestem laikiem w tych sprawach... nie jest to duży wyciek ale co jakiś czas pojawia się kropla oleju....

Killer71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 18 sie 2010, 09:22
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Killer71 » 03 cze 2011, 12:20

Uważaj, jeśli masz ori odmy z 1998 roku to prawdopodobnie Ci się połamią przy wyciąganiu. Po tylu latach użytkowania są bardzo kruche. Wiem, bo sam kupowałem <okok>
Moje Kochanie:)

Awatar użytkownika
sleppy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 08 cze 2009, 08:54
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin / Norwegia
Kontakt:

Post autor: sleppy » 05 cze 2011, 09:58

@krawczyk@ pisze: czy od zatkanego ezektora i odmy może lekko kapać olej z tej ''puszki"" pomiędzy filtrem oleju a miską olejową
To jest chłodnica oleju. Kapie, bo pewnie przy odkręcaniu filtra poruszyła się chłodnica i cieknie spod uszczelki.
Trzeba odkręcić filtr oleju i delikatnie dokręcić chłodnicę (czyli tą puszkę) lub wymienić uszczelkę, która jest między nią a miską olejową.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2011, 23:25 przez sleppy, łącznie zmieniany 1 raz.
A6 sprzedana... W poszukiwaniu następnej. Bywajcie na forum https://a6klub.pl :)

@krawczyk@

Post autor: @krawczyk@ » 05 cze 2011, 11:24

wielkie dzięki za pomoc w tym tygodniu się za to wezmę :]

[ Dodano: 2011-07-17, 13:30 ]
ten wyciek jednak nie jest z chłodnicy oleju tylko z węża który wchodzi do tej chłodnicy tylko mam problem gdzie go kupić bo w sklepach mówią mi że muszę mieć numer seryjny a ja go tam nie widzę więc czy jest jakiś inny sposób by go kupić???

kitan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 30 mar 2010, 14:34
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: kitan » 20 lip 2011, 16:00

ja też mam problem w wyciekiem w mojej A6 leje się na kolektor z lewej strony
będę po kolei sprawdzał tylko muszę wiedzieć gdzie i tu prośba do was gdzie szukać na forum znalazłem te miejsca
wanosy
uszczelki pod napinaczami łańcuszków
zaślepki wałków
uszczelniacz wałka rozrządu
gdzie te elementy się dokładnie znajdują może jakieś numery części
w silnikach benzynowych jestem laikiem dlatego proszę o jakieś konstruktywne podpowiedzi
aha wymieniłem już uszczelki pod klawiaturą i ezektor odmy wyczyszczone

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga