Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Spolszczenie do Audi MMI Professional

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MichalN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: Legnica

Post autor: MichalN » 12 kwie 2011, 19:53

Polskie menu zainstalowane!
Najpierw update oprogramowania, a później instalacja spolszczenia:)
Troszkę sie nagłowiłem ale fis spolszczony i wszystkie opcje działąją!:)
Audi C5 1.9 TDi Sedan
Audi C6 2.7 TDi Avant

tysszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 21:07
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: tysszek » 17 kwie 2011, 10:24

MichalN pisze:Polskie menu zainstalowane!
Najpierw update oprogramowania, a później instalacja spolszczenia:)
Troszkę sie nagłowiłem ale fis spolszczony i wszystkie opcje działąją!:)
FIS spolszczony czy MMI?

dankan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 25 sty 2010, 09:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: dankan » 25 kwie 2011, 20:47

uchol pisze:Koledzy MMI wstało hura
Chodziło o to że płytka ze spolszczeniem z ktorej wgrywałem Pl menu była jakaś terfna lub źle nagrana, pobrałem nową z innych linkow i wszystko się zaktualizował.

Tylko teraz jest inny problem bo nie dział radio wyświetla informacje "Radio niezainstalowane"
Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc
Miałem to samo
pierwsza płytka cd była zwalona jeszcze raz nagrałem i zaktualizowałem MMI jeszcze raz z nowo nagranej płytki i poszło radio zaczęło działać !
MOTOR ASB
TURBO GTB 2562
315PS 655NM

Awatar użytkownika
shogun
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:55
Imię: Tomek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2020
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: shogun » 03 maja 2011, 13:34

wie może ktoś jak aktywować "zielone menu" vag k+can commanderem? jakoś nie mogę rozgryźć tego badziewia, czytałem w innym dziale, ze to trudny program, ale moze ktoś już to przechodził? Albo czy mogę wgrać PL bez zielonego menu jeżeli mam wersję 5150? Przejrzałem cały temat strona po stronie i jednoznacznej informacji nie znalazłem.

Awatar użytkownika
shogun
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:55
Imię: Tomek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2020
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: shogun » 03 maja 2011, 17:29

przeglądałem dokładnie zanim zadałem pytanie. jakos78 powiedz mi czy te Twoje interfejsy chodzą z oprogramowaniem VCDS? bo widzę, że to chyba najprostszy i najpewniejszy sposób diagnostyki.

Awatar użytkownika
shogun
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:55
Imię: Tomek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2020
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: shogun » 03 maja 2011, 18:38

Język PL już mam, oczywiście bez problemów się nie obyło. Nie mam vaga tylko jakiegoś porąbanego VAG k+can commandera i coś skopałem. Po całej zabawie w menu car wyświetlało mi się zawieszenie pneumatyczne którego nie mam, info o baterii i instr cluster, parktronika, poz oleju (to co bylo wczesniej) zniknęło, przestała mi również działać kierownica multi. Ze wszystkim sobie poradziłem z wyjątkiem kierownicy (w ukrytym menu). Po zabiegu mam stałe błędy: 0527 steuergeraet fuer abstandregulung j427 i 051e steuergeraet fuer nivearegulung j197 czyli wydaje mi się, że to sterowanie distronikiem i zawieszeniem pneumatycznym (oba missing signal/communication co oczywiste bo nie mam tych systemów). Próbowałem robić adaptację tym commanderem, ale bez rezultatów. Może ktoś mi pomóc - chodzi mi o ten szczególny program bo do innego aktualnie nie mam dostępu. Dodam, że mam avanta bez BT, parktronik tył, sensor deszczu, multif kierownicę, nie wiem czy mam pakiet ośw. wnętrza... w adaptacji w kanale 1 wpisywałem więc 4360 i 4362 i niestety nic się nie zmieniało. W kanale 2 wpisywałem 47. Jedyne czego nie robiłem to kodowania, ale tym vag commanderem za Chiny nie wiem jak to zrobić. Walczę z tym już 2 dni i ciągle to samo. Jak porobię adaptację to zawsze wracają mi te bzdurne elementy sterowania funkcjami, których nie mam i wywalam wszystko z zielonego menu. Może mi ktoś pomóc???

Problem rozwiązany, okazuje się, że VAG commander przy adaptacji sam sobie zmieniał wartości na sobie znane (4360 na dwieście ileś) stąd robił się bajzel. Wystarczyło załatwić sprawę VCDSem. Pomógł kolega xcoom (wielkie dzięki).

Awatar użytkownika
GARY_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 136
Rejestracja: 12 gru 2010, 20:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GARY_ » 16 maja 2011, 22:35

wrzucał ktoś może to spolszczenie w A4 8K 2010 rok ??
znajomy mi marudzi nonstop o polskie menu, wygląda że ma tam 2g, przynajmniej nic nie wskazuje że jest to 3g, wygląda wszystko jak u mnie w A6

carlos666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 414
Rejestracja: 29 cze 2010, 06:24
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.6 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos666 » 17 maja 2011, 06:38

sprawdz wersje SW i HW

Awatar użytkownika
GARY_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 136
Rejestracja: 12 gru 2010, 20:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GARY_ » 17 maja 2011, 22:40

sprawdze, w Sobote będe miał okazje, nie chce mu czegoś uwalić, więc musze być pewny w 100% że podejdzie.

---------------

Sprawdziłem i się okazuje że jest to Audi Symphony, a4 b8
wygląda jak MMI a nie jest, ma może ktoś namiar na sposzczenie do tego Symphony ??

Beregost
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2011, 13:35
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Beregost » 03 cze 2011, 13:58

Na samym początku chciałem się przywitać. A wiec witam wszytkich forumowiczów.

A teraz do rzeczy. Otóż kupiłem od znajomego Audi A6 C6 AVANT z tym MMI w wersi oczywiscie niemieckiej... Czytając to forum doszedlem do wielu rzeczy ale z tym spolszczeniem to sobie nie mogę poradzić,,, ale nie zmojej winy tylko z winy tego całego MMI. Problem polega na tym ze nie mogę rozblokować zielonego menu programem VAG Commander Full 1.4 zrobilem jak to jest opisane czyli w MMI kokpit protokół 8 itd. Wdzie ze zmienia mi z 0:1 testuje zatwierdzam i nic dalej nie mogę wejść przyciskami car+setup ani tez na odwrót itd. Jak znowu chce wgrać ten język polski to nie mogę nic zaznaczyć w update MMi tak że jak jak daje ok update to pisze mi ze nic nei wybrałem i nie jest możliwe wgranie... Normalne skoro nie mogę nic zaznaczyć to nie mogę wgrać... Co jest przyczyną????? Co zle robie ze nie moge tam nic zaznaczyć. Przy okazji robiłem tez update z softu 3650 na 5150 a później na 5570 i wszytko przeszło super brak jakich kolwiek błedów itp. Bluetooth nie mam wiec tej drugiej płyty nie wygrywałem. Zauważyłem jeszcze jedna rzecz to nie jest komputer z mojego auta. tm jest inny numer nadwozia nie zgadza sie z tym co jest wybity na budzie i w książce... Dlatego mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie znajduje sie ten moduł do MMI gdzie mam go szukać w aucie? bo już rozmawiałem z tym gościem od którego to kupiłem i powiedział mi ze przywiezie mi z Niemiec worek tych modułów i będe mógł zmieniać je i próbować który będzie pasował idealnie. Wiem że dla was jaz tak obeznanych forumowiczów to jest pewnie proste o co proszę ale ja naprawdę jeszcze nie znam tego auta. Ja miałem wcześniej cały czas mercedesy i te auta znam. Pozdrawiam i czekam na odp.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 03 cze 2011, 16:09

Beregost pisze:Zauważyłem jeszcze jedna rzecz to nie jest komputer z mojego auta. tm jest inny numer nadwozia nie zgadza sie z tym co jest wybity na budzie i w książce...
Stary, nie za bardzo wnikając w problemy z "zielonym menu" i jego odblokowaniem (co jak sądzę - nie jest czymś, z czym sobie nie poradzisz) - "inny numer wyświetlany w kompie, niż wybity na nadwoziu, czy w książce" - może oznaczać naprawdę poważne problemy.
Ni mniej, nie więcej - tylko to że całość elektroniki auta (z silnikiem włącznie) jest... z innego auta. A zakres "takiej przekładki" bardziej może wskazywać na to, że jeździsz autem, które nie jest tym na który są papiery... ;>
Postaraj się jak najszybciej wyjaśnić tą kwestię z osobą od której auto kupiłeś. Jeśli nie zrobisz tego Ty - zrobi to za Ciebie ASO przy najbliższej wizycie. Ale być może przy udziale Policji... <mysli>

Co do stera MMI - jest za schowkiem pasażera, ale jeśli auto działa normalnie - wymiana samego sterownika MMI nie wpłynie na "wyświetlany VIN".
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Beregost
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2011, 13:35
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Beregost » 03 cze 2011, 16:30

Dzięki za szybka odpowiedz.... Czyli twierdzisz że ten numer Vin nie jest zapisany w module MMI tylko w np sterowniku silnika? Czy jeszcze w innym. Jakoś nie chce mi sie wierzyć ze ktoś tam przekładał silnik itp.... trochę znam sie na mechanice i powiem ze nie ma znaków ruszania śrub czy innych rzeczy. Dlatego sądzę że ktoś wymieniał moduły bo nie chciał zapalić i robił to najwyraźniej na "jak to się mówi pałę". Jednak ..tmr... powiedz mi czemu komputer nie reaguje na przycisk zatwierdzania update-u, klikam i klikam rożnymi klawiszami i nic.... Czego to może być wina????

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 03 cze 2011, 16:46

VIN jest ... wszędzie. I w sterze silnika i w MMI i we wzmakach i w klimie i gatewayu i jeszcze w paru innych "miejscach". Jeśli MMI działa i działa dźwięk - to ma VIN zgodny z Gateway. A jeśli autem możesz jechać i je otworzyć - to masz wyświetlany VIN zgodny z kompem silnika, licznika i immo.
I w ten sposób dochodzimy do tego co napisałem wyżej ... :|
Nie wiem co robisz "nie tak" z commanderem... Napewno to jakiś "ruski błąd" ... :)
Gadaj z poprzednim właścicielem jak najszybciej, bo nawet jeśli da Ci dwa TIRy sterów MMI - to i tak problem nie zostanie rozwiązany.
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Beregost
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2011, 13:35
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Beregost » 03 cze 2011, 16:57

Juz wiem co jest... dzwoniłem i dowiedziałem się. W tym aucie był inny silnik mocniejszy coś rodzaju 2,5 chodź do końca nie wiem. A teraz jest 1,9 dlatego sa wymienione sterowniki itp. Bo jak mi powiedział taniej było kupić silnik i go wymienić z komputerem niż remontować tamten... Mówisz ruski błąd? Ale w jakim sensie... Jest jeszcze jakiś inny sposób rozblokowania tego menu niż w MMI kokpit i protokół 8 a później zmiana 0 na 1.... Może jest jakaś blokada np na zatwierdzanie pewnych rzeczy w update??? Albo chodzi mi jeszcze inny pomysł po głowie. Czy nie dało by się tak zmienić tego wsadu z polskim menu żeby sam zatwiedzal to co ma zmienić np samą aplikacje bez wgrania bootloadera? Czy nie ma takiej możliwości? Tak jak to robią update. One nie pytają się co maja zmieniać tylko od razu jest pozaznaczane wystarczy dać dalej i po kłopocie.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 03 cze 2011, 17:08

Jeśli prawdą jest to co piszesz - to naprawdę ... dawaj do gościa i niech oddaje kasę, albo powiedz, że zgłaszasz sprawę na Policję...
Dobrze Ci (choć nie znam) - radzę...

a6-c6-dwa-nr-vin-kazdy-inny-vt17627.htm ... t=inny+vin

Co do zielonego menu - nie znam innej metody, jak tylko kablem...
Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 17:09 przez tmr, łącznie zmieniany 1 raz.
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga