Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Full serwis a kilma dalej słabo chłodzi... Co jest

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
MłodyWilk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2009, 23:05
Lokalizacja: Polkowice

[ A6 C5] Full serwis a kilma dalej słabo chłodzi... Co jest

Post autor: MłodyWilk » 12 maja 2011, 20:12

Witam
Od kiedy kupiłem autko klima bardzo słabo chłodzi.
Podjechałem więc na nabicie klimyi okazało się, że wcale tak tragicznie nie było i za dużo środka nie uciekło.
Po całkowitym opróżnieniu i nabiciu zrobilismy test i z temp. wychodzacego powietrza z kratek miała niecałe 5st czyli super. Ale na dworze wtedy było niecałe 15 st.

Teraz przyszły gorace dni i dalej to samo jak przed nabiciem - za nim z kratek wentylacji wydobedzie się zimne powietrze to trzeba przejechać z dobre 10-15km a i tak nie daje rady schłodzić temp w aucie.

Wczesniej miałem passata B5 i tam jak załączyłem klimatyzację to normalnioe moment i szron na włosach :)

I tak się zastanawiam... Skoro klima jest nabita, sprężarka się załącza(czuć na jałowych obrotach załączenie się sprężarki) to może coś jest nie tak z jakimś czujnikiem temeratury?
Np z kratek dmucha 20st a on wskazuje elektronice, ze jest np 8 i kilma wiecej nei chce schłodzić...

Jak i w autmomacie tak i na ręcznym na dzieje się to samo - oczywiscie ustawione na LO.

Pomoże ktoś jak Vag-iem przetrzepać całą klime?
Błędów po podpięciu nie widzi...

Ps. W zimie zauwazyłem, że czasami jak jechałem i ustawiłem na 21st to było w okolicach tych 21 st a w inne dni dmuchało chłodnym powietrzem(oczywiście przy nagrzanym silniku) więc już coś było nie tak z tym ogrzewaniem. Który czujnik jest za to odpowiedzialny i którym kanale na Vag-u go odczytać?

Z góry wielkie dzięki za jaką kolwiek pomoc!!!

m737
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 24 kwie 2011, 00:29
Lokalizacja: łódź

Post autor: m737 » 12 maja 2011, 21:18

a jak wygląda kwestia samego nawiewu ? siła nadmuchu jest taka jak być powinna czy nie ?

bo jeśli nie to może filtr pp , może jakieś klapy nawiewów ?
nie przemycam linków :)

MłodyWilk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2009, 23:05
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: MłodyWilk » 13 maja 2011, 14:00

Nadmuchy Ok - wieje jak trzeba,
filtr przeciwpyłkowy zmieniany regularnie

Awatar użytkownika
Lipton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 836
Rejestracja: 27 lip 2010, 17:51
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Lipton » 13 maja 2011, 15:18

MłodyWilk, nie wiem jak jest w c5 ale w c4 się czasem silniczek klapki zacina tej od powietrza ciepłe zimne może w tym jest przyczyna?
Obrazek

krysti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 321
Rejestracja: 11 lip 2010, 18:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Full serwis a kilma dalej słabo chłodzi... Co jest

Post autor: krysti » 20 maja 2011, 23:41

MłodyWilk pisze:Witam
Od kiedy kupiłem autko klima bardzo słabo chłodzi.
Podjechałem więc na nabicie klimyi okazało się, że wcale tak tragicznie nie było i za dużo środka nie uciekło.
Po całkowitym opróżnieniu i nabiciu zrobilismy test i z temp. wychodzacego powietrza z kratek miała niecałe 5st czyli super. Ale na dworze wtedy było niecałe 15 st.

Teraz przyszły gorace dni i dalej to samo jak przed nabiciem - za nim z kratek wentylacji wydobedzie się zimne powietrze to trzeba przejechać z dobre 10-15km a i tak nie daje rady schłodzić temp w aucie.

Wczesniej miałem passata B5 i tam jak załączyłem klimatyzację to normalnioe moment i szron na włosach :)

I tak się zastanawiam... Skoro klima jest nabita, sprężarka się załącza(czuć na jałowych obrotach załączenie się sprężarki) to może coś jest nie tak z jakimś czujnikiem temeratury?
Np z kratek dmucha 20st a on wskazuje elektronice, ze jest np 8 i kilma wiecej nei chce schłodzić...

Jak i w autmomacie tak i na ręcznym na dzieje się to samo - oczywiscie ustawione na LO.

Pomoże ktoś jak Vag-iem przetrzepać całą klime?
Błędów po podpięciu nie widzi...

Ps. W zimie zauwazyłem, że czasami jak jechałem i ustawiłem na 21st to było w okolicach tych 21 st a w inne dni dmuchało chłodnym powietrzem(oczywiście przy nagrzanym silniku) więc już coś było nie tak z tym ogrzewaniem. Który czujnik jest za to odpowiedzialny i którym kanale na Vag-u go odczytać?

Z góry wielkie dzięki za jaką kolwiek pomoc!!!
Do sprawdzenia:
wisko
wentylatory chlodnic
chlodnica czy nie zapchana

MARCINcichocki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 lis 2010, 08:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: MARCINcichocki » 21 maja 2011, 09:34

Albo masz już wyeksploatowany kompresor .
CICHY

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga