Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Drgania kierownicy podczas skrecania kierownicy do k

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szatanski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 19 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: EUDEZET

[A6 C4] Drgania kierownicy podczas skrecania kierownicy do k

Post autor: Szatanski » 28 kwie 2011, 15:25

Witam. Mam dość dziwną przypadłość w mojej babce. Problem polega na tym ze gdy stoję i skręcę koła na max w którąś ze stron to kierownica bardzo mocno drży jak i wszystko pod maską wpada w bardzo dziwne drgania. Może nie tyle co wszystko ale drgania sa na tyle mocne ze odzywa sie nawet maska. Ten sam problem jest jak np toczę się i szybko skrece kierownicą jest takie lekke drżenie. Podobno (tak mowi poprzedni wlasciciel) problem pojawił sie po zmianie węża pompy wsp. Podobno starszy był deko grubszy. czy to mozliwe ? jakies propozycje ? z góry dzięki

Marek3003
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 16 sty 2011, 22:40
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Marek3003 » 01 maja 2011, 22:48

Witam. Co do drgań kierownicy. Mam wyrażne podczas ruszania kierownicą na postoju. Do tego słyszę pompę wspomagania. Czy ten typ tak ma? Do tego po załączeniu klimatyzacji drgania powiększają się i kierownica chodzi z wyraznym oporem. Oczywiście wiem że agregat może zabierać i 15 % mocy ale żeby do tego stopnia był wyczuwalny? Nie piszę o tym w klimatyzacji bo bardziej chodzi mi o zachowanie się wspomagania.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Szatanski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 19 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: EUDEZET

Post autor: Szatanski » 06 maja 2011, 13:43

Czyli co censored proponujesz zostawić jak jest tak ? Nie są to jakies super uciążliwe drgania jednak wiesz wolałem sie dowiedzieć czy to jest "w miare normalne" ew może rzeczywiscie zaunwestuje w używaną zwężke
Poprzedniki :
100 C4 2.5 TDI 115 km manual
A6 C4 2.5 TDI 115 km automat

Awatar użytkownika
klezmer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: klezmer » 08 maja 2011, 16:14

Skoro poprzedni właściciel mówi, że "problem pojawił sie po zmianie węża pompy wsp. Podobno starszy był deko grubszy." to może faktycznie zalozenie szerszego pomoze i bez zmieniania pompy bedzie po problemie.

Awatar użytkownika
Szatanski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 19 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: EUDEZET

Post autor: Szatanski » 26 mar 2013, 14:37

Matko święta ! Zapomniałem zupełnie o tym temacie ! Dopiero przyszła mi informacja o przeniesieniu ! Przepraszam najmocniej. Ogromna ma wina.

Co prawda auto sprzedałem. Ale rzeczywiście wymiana wężyka na "oryginalny" używany pomogła. Drganie kierownicy i całej budy zniknęło jak ręką odjął.
I tak jak piszesz censored. najgorzej było przy podcięciach do max więc starałem się tego nie robić ale wiadomo czasami szyba zawrotka i zapomina się o takich rzeczach.
Jednak fakt faktem jeśli ktoś grzebał przy wężu albo wymieniał i po jakimś czasie ma takie objawy lub od razu to polecam posłuchać kolegów censored. i klezmera. Dziękuje panowie za pomoc i przepraszam za haniebną zwłokę.
Poprzedniki :
100 C4 2.5 TDI 115 km manual
A6 C4 2.5 TDI 115 km automat

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga