Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 ] Odnowa lamp - przednich.

Warsztat
Irek wawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Irek wawa » 23 mar 2011, 21:17

vikus pisze:Irek wawa jeśli szukasz kogoś do napylenia odbłyśników to jest jakiś gość z Otwocka. Mój koleżka robił soczewki do Avensisa (tam jeszcze gorzej świecą niż nasze) i naprawdę efekt piorunujący.

Zreszto robią chyba też czyszczenie i polerowanie lamp i soczewek.

Pozdr...
Znalazłem na Ursynowie - niedaleko Puławskiej. Jeszcze tam nie byłem, bo dopiero zbieram zabawki do regeneracji. Adres taki:

http://www.metalizacja.net.pl/index.php?id=About

Pracują pn-pt 9-13. Jeden odbłyśnik 50 zł - trwa to jeden dzień. Jak skorzystam, to napiszę coś więcej.

Pozdrawiam

vikus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 482
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:48
Imię: Wiktor
Moje auto: Q7
Rocznik: 2009
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 24 mar 2011, 20:43

No to fajnie.

Jak zrobisz swoje to daj znać bo ja też bym do takiego zakładu swoje odbłyśniki wysłał.

Pozdr...

Tomaszek_001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2010, 00:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomaszek_001 » 25 mar 2011, 14:40

Irek wawa pisze:Znalazłem na Ursynowie - niedaleko Puławskiej. Jeszcze tam nie byłem, bo dopiero zbieram zabawki do regeneracji. Adres taki:

http://www.metalizacja.net.pl/index.php?id=About

Pracują pn-pt 9-13. Jeden odbłyśnik 50 zł - trwa to jeden dzień. Jak skorzystam, to napiszę coś więcej.

Pozdrawiam
koniecznie dawaj znać bo jestem zainteresowany zabiegiem. Jak już czyścić lampy to z nowym odbłyśnikiem;)

Awatar użytkownika
marvin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 mar 2010, 22:24
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: marvin » 25 mar 2011, 18:59

Panowie a ja polecam ten zkaład

Mieczysław Wojtczuk
ul. Napoleona 39
Kobyłka 05-230

(22) 7862386

506-124-247

Ja osobiscie jeszcze nie mam czasu wyciagnac swoich sozcewek ale kolega wysylal do tego
faceta i zrobil mu elegancko.
Cena za sztuke to 50zł wiec mysle ze to nie duzo.
Wyslal w poniedzialek a w czwartek juz byly w Krakowie.

Kolea jezdzi Galaxy i mowi ze jakos swiecenia poprawila sie o 10 razy lepiej niz bylo
black_six

ris
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2011, 23:10
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: ris » 21 kwie 2011, 15:13

Mam pytanie. Czy ktoś┼ rozbierał lampę plastikową? W opisywanym przykładzie mowa chyba o lampie szklanej, posiadam lampę plastikową i nie wiem czy moge wsadzić do piekarnika aby ja rozszczelnić oraz czy moge stosować ten papier wodny do szlifowania. Prosze o pomoc, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 21 kwie 2011, 16:17

ris, wszystkie lampy w modelu C5 są plastikowe <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Irek wawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Irek wawa » 23 kwie 2011, 14:39

Jestem po pierwszym podejściu.

Generalnie - d.. z tego wyszła. Ale nie tracę nadziei :)

Moje spostrzeżenia:

1. Dojście do śruby na dole - masakra. Dobrze, że byłem zaopatrzony w przedłużkę, bo inaczej walka zakończyłaby się przed rozpoczęciem :]

2. Ta dolna śruba u mnie ma motylek od dołu, więc wygodnie się ją odkręca - byle tylko nie spadł np. na osłonę silnika, bo kłopot z wyjęciem.

3. Trochę się mocowałem z tym trzpieniem od dołu po stronie chłodnicy. Momentami było siła x gwałt :) Jak ktoś ma jakiś powtarzalny patent na wyciąganie lampy i tego trzpienia z gniazda, to wielu osobom pomoże.

4. Czarne uszczelnienie rozciąłem. Trochę mi zeszło, lecz zaleta takiego rozwiązania jest dla mnie taka, że jak będę robił drugie podejście, to już łatwiej zejdzie. Nie piszę łatwo, bo ono jest dosyć klejące, więc szczelność zewnętrzną będzie trzymał. Lampa i tak nie jest hermetyczna, więc ma chronić tylko przed wodą lejącą się bezpośrednio na klosz z zewnątrz.

5. Wydostanie wewnętrznych części lampy z obudowy polega na odpięciu 3 zaczepów plastikowych. O ile dwa z jednej strony idą łatwo, to trzeci (ten od mechanizmu poziomowania) u mnie był ciężki do wyrwania. Nawiasem mówiąc coś mi się stało z tym mechanizmem, bo teraz po złożeniu wszystkiego (a robiłem tylko lewą lampę póki co) korekcja poziomu świecenia nie działa... :(

6. Odkręciłem odbłyśnik. Jest ewidentnie zmatowiony od dołu, więc nie dziwi mnie to, że nic nie świeci. Próbowałem napylić srebrną farbą i potem wypolerować, ale przez to, że stelaż soczewki jest zanitowany na stałe, dostęp tam jest mizerny i efekt był żaden.

7. Przez nieuwagę za mocno przetarłem odbłyśnik przy kloszu zewnętrznym i go nieco starłem. Faktycznie bardzo delikatne ustrojstwo.

8. Zacząłem od zbyt wysokiego numeru papieru wodnego (1500), gdyż efekt szlifowania jest naprawdę mało widoczny (potem poprawiałem 2000). Teraz zacznę od 1000 (lub 800 bo taki jest chyba najmniejszy). Może zbyt krótko szlifowałem? Widać różnicę do drugiej niepolerowanej lampy, ale z bliska.

9. Mimo, iż przecierałem klosz od wewnątrz, to są tam zabrudzenia (zmatowienia), które nie wiem, czym usunąć.

10. Po założeniu odbłyśnika chyba nierówno dokręciłem nakrętki na gumowych dystansach i teraz trochę wyżej mi lampa świeci <nerwus> Jak ktoś ma pomysł, jak uniknąć tego błędu, to czekam na sugestie :)
:)

11. Pasta Tempo jest bardzo dobra. Szlifowałem klosz przy użyciu nasadki bawełnianej na wiertarkę. Poleruje idealnie.

Sumarycznie efekt mizerny. W planach drugie podejście - z napylaniem odbłyśnika. Nie wiem tylko dlaczego mechanizm poziomowania świateł nie działa. Może wtyczka nie do końca wciśnięta?

Pozdrawiam <okok>

Awatar użytkownika
tensknis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 244
Rejestracja: 01 gru 2010, 16:18
Lokalizacja: ennis pelplin

Post autor: tensknis » 23 kwie 2011, 21:31

kolego ja to robiłem tylko iz ja nie wyjmowałem odbłyśnikow zostały w lampie polerowałem klosz papierem 800 i potem 2000 na koncu wziałem paste tempo lekko scierna bo taka miałem polerowałem filcem na fleksie (ma reg obroty) i na konec dalem paste z woskiem tempo i polerowałem wełnianą nakladką ! efekt lampa jak nowa! odbłysnik lekko szmatka bo pierwszy troszke tez mi leciało sreberko
Koles jak zobaczył był w szoku i chce bym i mu tak podziałał

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 25 kwie 2011, 00:15

Irek wawa pisze:
6. Odkręciłem odbłyśnik. Jest ewidentnie zmatowiony od dołu, więc nie dziwi mnie to, że nic nie świeci. Próbowałem napylić srebrną farbą i potem wypolerować, ale przez to, że stelaż soczewki jest zanitowany na stałe, dostęp tam jest mizerny i efekt był żaden.
Masz jakąś specjalistyczną farbę, bądź inny środek do wykonywania tej czynności? Jeśli mówisz o zwykłej srebrnej farbie w spray'u to możesz tym sposobem narobić niezłej kambodży.

Jeśli to po prostu jakaś srebrna farba akrylowa to prawdopodobnie od razu ulegnie uszkodzeniu od temperatury, a w skutek zmatowienia powierzchni reflektor będzie nagrzewał się jeszcze bardziej i możesz zniszczyć sobie lampę.

Normalnie na odbłyśniki i lustra naparowuje się aluminium bądź srebro. Jeśli nie masz odpowiedniej aparatury to sam raczej nie zregenerujesz odbłyśnika - proponuję byś wpisał frazę "regeneracja odbłyśników" w wyszukiwarkę i skontaktował się z zakładem, który robi to w sposób profesjonalny. Ceny nie są bardzo wysokie, za komplet odbłyśników zapłacisz koło 120pln.

Irek wawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Irek wawa » 25 kwie 2011, 19:39

mwx pisze:

Normalnie na odbłyśniki i lustra naparowuje się aluminium bądź srebro. Jeśli nie masz odpowiedniej aparatury to sam raczej nie zregenerujesz odbłyśnika - proponuję byś wpisał frazę "regeneracja odbłyśników" w wyszukiwarkę i skontaktował się z zakładem, który robi to w sposób profesjonalny. Ceny nie są bardzo wysokie, za komplet odbłyśników zapłacisz koło 120pln.
Mam taki zakład namierzony i dam tam odbłyśniki do napylania. Wszelkie inne metody nic nie dadzą.

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 25 kwie 2011, 19:49

Wtrącę się do tematu... nie wiem jak to możliwe, ale zregenerowany odbłyśnik świeci gorzej niż oryginał. Dotąd myślałem że mam żarówke poprostu słabszą... ale nie, wyczyszczone soczewki i jeden odbłyśnik zregenerowany (na drugi nie miałem czasu wymienić i tak mi zeszło)i kombinowałem z żarówkami, napiecie prosto z aku i poprostu zregenerowany daje gorsze, wyraźnie słabsze światło... regenerowane w hc-regeneracja czy jakoś tak...
Obrazek TDI +

sidewind76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 24 wrz 2010, 09:42
Imię: Seweryn
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: sidewind76 » 25 kwie 2011, 21:29

Hincó nie zgodzę się z Tobą ja zregenerowałem odbłyśniki w lampach i jest dzień zależy gdzie robisz warsztat z zabrza robi lustro w odbłyśniku

[ Dodano: 2011-04-25, 21:34 ]
Hincó nie zgodzę się z Tobą ja regenerowałem w zabrzu adres w polecam i widziałem odbłyśnik po zrobieniu było lusterko a teraz w nocy jest jaśniutko jak w dzień

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 25 kwie 2011, 22:27

sidewind76, lusterko jak się patrzy jest ale efekt jest jak napisałem, powinno świecić lepiej patrząc na oba odbłyśniki ale tak nie jest... Może jest różnica że np oni napylają próżniowo aluminium a ori ma np srebro czy coś innego pewnie droższego ;)
Obrazek TDI +

Irek wawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Irek wawa » 26 kwie 2011, 20:10

A czy mocowanie soczewki jest prawidłowe po regeneracji? Bo może jest coś krzywo i soczewka źle skupia wiązkę? A patrzyłeś na powierzchnię tego odbłyśnika? Błyszczało się jak lustro? Może kształt odbłyśnika się zdeformował?

Sprawdzałeś na jakiejś ścianie, czy ustawienie wiązki światła obu lamp jest takie samo? U mnie po zbyt mocnym dokręceniu odbłyśnika z jednej strony, lampa świeci wyżej...

Nie ma cudów - jak jest lustrzana powłoka i dobrze skupiona wiązka, to nie ma bata.

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 29 kwie 2011, 01:19

A ja się nie bawiłem w rozklejanie kloszy. Reflektory miałem już lekko matowe i dziś rano przyszła do mnie pasta Xerapol (kupiłem na allegro). W sumie czytałem, że inni używają past polerskich i pewnie to jest na podobnej zasadzie. Dziś zabrałem się za lampy tylko nie miałem papieru niższego niż 1600 no i widać lekkie niedoskonałości po robocie ale w sumie dla mnie efekt znacznie lepszy niż przed zabiegiem :]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga