Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6]Czujnik poziomu paliwa

Elektryka
MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 06 sty 2011, 12:47

Tak jak kolega pisze, było już pisane nie raz o czujnikach paliwa. Sam miałem taką usterkę.

https://a6klub.pl/a6-c6-brak-wskazan-poziomu-paliwa-vt20385.htm

Wystarczyło trochę poczytać a obyło by się bez wizyty w ASO.

mest1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 20 paź 2008, 00:23
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: mest1987 » 06 sty 2011, 13:10

Matys
ja to czytałem, ale teoria co innego a co innego praktyka, na rysunkach w elsie jest pokazane jak rozebrać cały samochód, ale to nie znaczy że należy go rozebrać. Po prostu wychodzę z założenia "nie umiesz to nie ruszaj". Zabrałbym się za to, zepsułbym coś jeszcze innego i koszt jeszcze większy. Gdybyś mieszkał bliżej i miał chęci pomóc to na pewno bym się zgłosił, szanuję rady i zdanie innych dlatego napisałem na forum. Może następnym razem coś uda mi się zrobić samemu :-)

Awatar użytkownika
progressowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 09 lip 2010, 22:58
Lokalizacja: POMORSKIE

Post autor: progressowy » 06 sty 2011, 21:23

mest1987 pisze:Matys
ja to czytałem, ale teoria co innego a co innego praktyka, na rysunkach w elsie jest pokazane jak rozebrać cały samochód, ale to nie znaczy że należy go rozebrać. Po prostu wychodzę z założenia "nie umiesz to nie ruszaj". Zabrałbym się za to, zepsułbym coś jeszcze innego i koszt jeszcze większy. Gdybyś mieszkał bliżej i miał chęci pomóc to na pewno bym się zgłosił, szanuję rady i zdanie innych dlatego napisałem na forum. Może następnym razem coś uda mi się zrobić samemu :-)
Może to nieodpowiedni temat. Prosze podaj mi stronke gdzie można pobrac elsę?
Było c5 i c6 z motorami 2.4.
Jest O1 1,9tdi

Awatar użytkownika
777equity
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 24 gru 2009, 14:53
Lokalizacja: Lodz/Warszawa

Post autor: 777equity » 15 lut 2011, 18:29

ZelvaBOi pisze:Ja mialem ten problem przy duzych morzach na poczatku miesiaca i zauwazylem teraz jedna zaleznosc, ze problem wraca (po wyzerowaniu bledu) jezeli wsiadajac do auta od razu odpalam. Jezeli poczekam az wskaznik wskoczy gdzie ma byc to dziala ok. Obstawiam, ze tam sie cos zasyfia (pewnie od paliwa) i podaje niewlasciwa rezystancje (na podstawie ktorej dziala wskaznik w zegarach) - zjawisko zapewne postepuje wiec na wiosne wymienie. Prawdopodobnie danie mu czasu na pelne przetestowanie systemu (te kilka sekund przed uruchomieniem silnika, pompy, etc) powoduje, ze jeszcze gdzies na granicy wlasciwych parametrow sygnal idzie a jak od razu "kopne" to nie ma czasu na przetestowanie i sygnal jest zaslaby z powodu zlej rezystancji. Teorie opieram na tym, ze zawsze po zawieszeniu czujnika mielam komunikat na FISie - Fuel tank system malfunction! a w VCDS zegar zwracal nieprawidlowy poziom sygnalu a czujnik zwracal przerwe w obwozie z powodu nie osiagniecia dostatecznego poziomu sygnalu.
Wniosek jest taki, ze to przypadlosc czujnika i pewnie mieszanie w kablach jest przypadkiem odosobnionym a czujniki padac beda wszystkim zaleznie od paliwa i przebiegu.
Bylem w ASO z tym problemem wskazan paliwa, okazuje sie ze ze modele rocznikowe <2009 mialy luzny przewod w baku miedzy pompa a drugim czujnikiem i od drgan nadwozia wtyka czesto sie luzowala i generowala tzw blad statyczny czyli ciagly brak sygnalu z czujnika lub przerywany czyli od czasu do czasu <szok>
Audi ma specjalny repair Kit cena 90 pln + robocizna wg ELSY ok 3h pracy (Trzeba wyjac pompe), lacznie srednia cena za naprawe okolo 700 pln w ASO. <uoee>
Wykonane Mody
Virus 287KM 574 Nm
Podświetlenie tablicy rej. LED

Plan 4 the worst hope for the best

Awatar użytkownika
maxon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 29 lip 2010, 11:35
Lokalizacja: Gdańsk-Warszawa

Post autor: maxon » 16 lut 2011, 16:21

777equity pisze:...
Bylem w ASO z tym problemem wskazan paliwa, okazuje sie ze ze modele rocznikowe <2009 mialy luzny przewod w baku miedzy pompa a drugim czujnikiem i od drgan nadwozia wtyka czesto sie luzowala i generowala tzw blad statyczny czyli ciagly brak sygnalu z czujnika lub przerywany czyli od czasu do czasu <szok>
Audi ma specjalny repair Kit cena 90 pln + robocizna wg ELSY ok 3h pracy (Trzeba wyjac pompe), lacznie srednia cena za naprawe okolo 700 pln w ASO. <uoee>
Pieski nie powinni tego robić w ramach akcji serwisowej ?
Czasami brak ludożerców
daje się boleśnie odczuć...

Awatar użytkownika
777equity
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 24 gru 2009, 14:53
Lokalizacja: Lodz/Warszawa

Post autor: 777equity » 16 lut 2011, 17:15

maxon pisze:
777equity pisze:...
Bylem w ASO z tym problemem wskazan paliwa, okazuje sie ze ze modele rocznikowe <2009 mialy luzny przewod w baku miedzy pompa a drugim czujnikiem i od drgan nadwozia wtyka czesto sie luzowala i generowala tzw blad statyczny czyli ciagly brak sygnalu z czujnika lub przerywany czyli od czasu do czasu <szok>
Audi ma specjalny repair Kit cena 90 pln + robocizna wg ELSY ok 3h pracy (Trzeba wyjac pompe), lacznie srednia cena za naprawe okolo 700 pln w ASO. <uoee>
Pieski nie powinni tego robić w ramach akcji serwisowej ?
Mam zamiar zapytac szefa serwisu we czwartek <uoee>
Wykonane Mody
Virus 287KM 574 Nm
Podświetlenie tablicy rej. LED

Plan 4 the worst hope for the best

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 23 kwie 2011, 19:51

może ktoś poradzić jak domowym sposobem poradził sobie z nakrętką ?
wymienialiście ta nakrętkę i uszczelkę na nowe ? tak zaleca instrukcja z elsy . nie da rady użyć tych samych ? :)
tez mieliście pod czarnymi pokrywkami pełno kurzu ?

mnie właśnie dopadła na święta ta przypadłość, co za samochód :) to C6 , cały czas coś , a najbardziej zabawne jest to ze nie sa to odosobnione i rożne przypadki , a przypadłości jak widać dotykające wszystkich :] powinny być na to wszystko serwisowki , ale jak widać AUDI ma klienta w d... za dobrze im się powodzi :)

szynszyl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 114
Rejestracja: 26 sty 2010, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szynszyl » 23 kwie 2011, 20:02

Do naktętki dorobiłem sobie klucz z płaskownika, w elsie jest taki czteroramienny, wystarczy dwa, zrobiłem coś podobnego i dospawałem do niego nakrętkę na zwykły klucz, chyba 22. Uszczelka i nakrętka została stara, tylko przy pompie trzeba uważać bo może się nie docisnąć i paliwo wycieka. Kurz ma prawo tam być.
Własnymi rencyma:
-elektryczna klapa bagażnika
-kolektory ssące
-hak automatyczny
-reflektory led

vonito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 706
Rejestracja: 13 sie 2010, 10:41
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: vonito » 23 kwie 2011, 20:26

Ja miałem taki problem ze wskaźnikiem
jak był pełny bak to było oki
jednak od około połowy wskaźnik spadał na zero w ciągu paru minut...
za radą kolegi maxona sprawdziłem kostkę pod kanapą z prawej strony
kostka wyglądała jak nowa jednak popryskałem ją sprayem do elektryki i problem znikł :-D
jeżdżę już tak od chyba dwóch miesięcy i jest oki ;-)
w Aso powiedzieli że czujnik i naprawa około 7 ~8 paczek bo trzeba bąk wyciągnąć... tak że polecam sprawdzenie kostki...
najpierw ;-)

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 24 kwie 2011, 07:08

ZelvaBOi
Jako dojrzały użytkownik , a nie nowicjusz mógłbyś napisać czy w końcu naprawiłeś usterkę, a jeżeli tak to w jaki sposób... ??
Co do zestawu naprawczego to dalej podtrzymuje swoje zdanie, że zbędny wydatek (no może w jakiś specyficznych sytuacjach się przyda) i wolę za tą kasę wypić flaszkę ;)

m737
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 24 kwie 2011, 00:29
Lokalizacja: łódź

Post autor: m737 » 24 kwie 2011, 12:27

może być ciut więcej paliwa tylko auto musi stać na pochyłości - przód w górze oczywiście ;)
nie przemycam linków :)

sim0n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 26 lip 2008, 11:21
Lokalizacja: WLKP

Post autor: sim0n » 26 kwie 2011, 20:31

-a6-c6-problem-z-elektryka-vt33979.htm mialem podobny problem i go rozwiazalem :) w skrocie wiazki paliwa (2 sztuki) wymienili mi w serwisie na swiatlowody i wszystko gra, przy takim problemie producent wskazuje na wiazki paliwa (podopbno czesty problem)

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 26 kwie 2011, 20:44

sim0n pisze:... w skrocie wiazki paliwa (2 sztuki) wymienili mi w serwisie na swiatlowody ...
No to teraz jak już ci podłączyli światłowodem zbiornik pod multimedia, to pewnie można słuchać na głośnikach bulgotania <rotfl>

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 29 kwie 2011, 22:10

ZelvaBOi pisze:...Tak na prawde to u mnie problem rozwiazal sie po wymianie tylko tego jednego kabelka (ten zwiniety) z dwoma wtyczkami - to wlasnie ta wredota laczy czujniki po obu stronach. Po wymianie od razu problem z glowy i jak widze wskazania baku poprawne.
ZelvaBoi
Wybacz, że ja dalej z uporem maniaka dalej twierdze, że wystarczyło by tylko wyjęcie i wciśnięcie wtyczki przy G2, bez zbędnych zestawów naprawczych (choć by taki zestaw kosztował 5 zł). Bo u mnie wystarczyło, czy próbowałeś, czy od razu wymieniłeś ... ??

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 29 kwie 2011, 22:28

Trzeba było napisać, nie stukał bym bez sensu w klawiaturę ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga