Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Woda pod nogami

Wnętrze
ODPOWIEDZ
maat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:56
Lokalizacja: Bialystok

[A6 C4] Woda pod nogami

Post autor: maat » 15 maja 2009, 16:03

Od jakiegos czasu pod nogami kierowcy zbiera sie woda. Dokladnie pod lewa noga. Podobno jest tam jakis odplyw wody ? Nie wiem za bardzo jak sie za to zabrac. Patrzylem pod szyba ale nie widzialem tam zadnego odplywu wody. Po lewej stronie pod szyba jest komputer czy musze go demontowac ? czy zabrac sie najpierw od demontazu tapicerki pod nogami ? Jesli mial ktos podobny problem to prosze o pomoc

Mackowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2009, 08:20
Lokalizacja: Rzezawa/Bochnia

Post autor: Mackowy » 15 maja 2009, 17:19

kolego. Miałem ten sam problem tylko w c5. U mnie to wygląda tak. Demontaż podszybia aby dostać się do akumulatora. Konieczne jest wyciagnięcie akumulatora. Pod nim znajduje się podstawa. Na cztery śruby. Odkręcasz i w góre. Zobaczysz gumowy odpływ średnicy około 2-3cm. U mnie było zatkane. Wystarczyło włożyć palec i przepchać liściei reszte śmieci. Woda natychmiast zeszła z podszybia. Na 100% filtr PP będzie mokry a więc do wymiany. Jesli chodzi o suszenie tapicerki to ja poczytałem troche na forum i obeszlo sie bez demontażu. Wysciel na dywanik sobie gazety aby wciągały wodę. Można zastosować jakieś szmaty. Można również użyć kerszera aby wyzsał wode. Miłej zabawy
Pozdrawiam Mackowy

maat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:56
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: maat » 16 maja 2009, 16:12

Dzis zaczalem zabawe z tym wszystkim, i kanal jest drozny, woda zlatuje na zewnatrz, ale czesc leci do srodka, i teraz pytanie jak mam sie tam dostac ? musze rozbierac wewnatrz cala deske ? nie wiem jak sie zabrac do tego, zdjalem u nog tapicerke troche tam porozkrecalem ale dalej nie moge sie dostac bez rozbierania deski. ten kanal odprowadzajacy to jakas rurka jest ? czy mogla gdzies peknac wewnatrz ? bardzo bylbym wdzieczny za pomoc

klesk1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:08
Lokalizacja: Opolskie, Kluczbork

Post autor: klesk1986 » 16 maja 2009, 23:29

Nie wiem kolego czy masz auto bezwypadkowe czy po przejściach, ale powinieneś jeszcze sprawdzić 2 rzeczy:
1) Odpływ ten koło skrzynki powinien dobrze przylegać do blachy, bo jak nie to może woda podchodzić pod spodem i tam jakimiś dziwnymi ścieżkami do kabiny (przypadek z autopsji)
2) Sprawdź czy wszystkie uszczelnienia na łączeniach blach są ok. U mnie np. był zruszona masa uszczelniająca zaraz nad odpływem i tamtędy mi ciekło.

Najłatwiej jest to sprawdzić biorąc pomocnika i konewkę, lejesz w podejrzane punkty i sprawdzasz gdzie cieknie. Pamiętaj tylko, żeby lać po elementach po kolei, bo inaczej nie dojdziesz co i jak.

ÂŻeby mieć dobry widok na to gdzie się leje zdejmij półkę nad nogami kierowcy, odepnij akumulator i poluzuj listwę z przekaźnikami i złączami. Będziesz znacznie lepiej widział co się dzieje.

Zapomniał bym jeszcze o kanale. Jest to po prostu kawałek takiego ryjka o długości około 7-10 cm wciśnięty w blachę. Jest lekko pochylony ku dołowi. Wyciągałoby się go dość prosto gdyby nie skrzynka z bezpiecznikami, i tutaj niestety trzeba się nagimnastykować żeby go wyciągnąć.

mały
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 22 gru 2008, 07:04
Lokalizacja: ustka

Post autor: mały » 17 maja 2009, 08:53

jeśli masz szyberdach to sprawdź wężyki do odprowadzania wody.kiedyś spadł mi jeden i woda zamiast na zewnątrz to lała się do środka.

grucha13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2009, 22:11
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: grucha13 » 02 maja 2010, 08:03

Witam!!!

U mnie z kolei woda leci od stony pasażera od wewnętrznej części czyli od środka auta. Sprawdziłem odpływ pod akumulatorem i jest szczelny. Doradźcie co mogło by być jeszcze?
grucha

tauka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2010, 01:40
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: tauka » 24 maja 2010, 22:22

JA mam takie pytanko. Bo z lewj strony namacałem odpływ, jest jakby na boku koło skrzynki bezpieczników. Jednak z prawej strony nie mam takiej dziury. I teraz kwestia tego, czy ktoś ten odpływ zaspawał, czy jest moze on w innym miejscu, niewidocznym na scianie grodziowej??

Miaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2010, 22:22
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Miaga » 05 kwie 2011, 20:32

Witam,koledzy u mnie cieknie u pasażera na nogi,mam prożbe wrzuccie linka do tematu jak to zrobić bo nie moge znaleźć,dzieki bardzo

[ Dodano: 2011-04-08, 21:18 ]
Z tego co doczytałem to coś sie robi ze schowkiem,wykręca sie go i coś sie czysci ale co??pomóżcie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga