Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 AKN] W skrócie zwany Shrekowóz :)

Prezentacja w/w aut.
Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

[A6 C5 AKN] W skrócie zwany Shrekowóz :)

Post autor: Shrek » 05 kwie 2011, 13:36

Miesiąc już mija od okazuje się dobrego zakupu A6, sporo od tego dnia się zmieniło,
poza typowym serwisem jaki przeszedł mój nabytek, sporo zrobiłem w nim po swojemu,
pstryknąwszy kilka zdjęć, myślę, że mogę się pochwalić nimi bez żenady,a cieszę się
do dziś jak małe dziecko z kolorowej wymarzonej zabawki :D

Dodam, że ogromnie dużo dowiedziałem się na wiele tematów z nim związanych, z tym
co i jak zrobić, żeby było dobrze i uważam, że dwa miejsca w sieci, z wszelkimi tematami
dotyczącymi Audi, to nieoceniona skarbnica wiedzy i zamierzam czynnie w niej brać udział.

A to moje cacko z dziurką, jak, że od 10 lat zwą mnie "Shrek", to "oczywistą oczywistością"
jest to, że nazywany jest w domu potocznie "Shrekowóz", jest cudni i tyle :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak kupiłem, było piękne, ale do czyszczenia, drobnych usprawnień, standardów nie ma co
opisywać, zrobiłem po swojemu

Automat świateł, Wkłady luster (z niebieskich na lekko dymione jasne), Kierownica w skórze nowa,
LED dzienne ( w kratkach przy halogenach), Ramki zegarów, Polerowanie lamp, Szyba czołowa (strasznie
podziurawiona od kamyczków), Przełącznik świateł (wytarty), Uchwyt i kabel CB na reling.

Całość wszystko zrobione we własnym zakresie, CB zamontowałem wg wielu opinii, pod podłokietnikiem,
rewelacyjne miejsce, podłączone pod + radia, więc wł/wył się razem z nim z kluczyka itd.
Ledy dzienne, z automatu po odpaleniu, gasną po włączeniu mijania, wiem, że dla niektórych to wiocha,
ale ja tak nie uważam, do tego kieruję się moimi potrzebami i bardzo częstymi, krótkimi przejazdami
na co dzień w mieście, co powoduje zdecydowanie szybsze zużycie palników, o przetwornicy nie mówiąc.
Wewnątrz, mimo, że kierownice miałem w oryginale w idealnym wręcz stanie, jak na or. przebieg 226kkm,
postanowiłem zmienić na obszytą świetną skórą, nie dość, że w dotyku i prowadzeniu auta ogromna różnica,
to estetycznie również, bez porównania z plastikiem. Kolejnym krokiem będzie wymiana wszystkich żarówek
wnętrza na LEDy, inne alu na lato, te mam w oryginale i zostaną na zimowych, więc poszukuję ładnych,
będzie też przyciemnienie szyb w koło, cały tył, bo po Voyager'ze strasznie mnie to razi, jak są jasne :)
Myślę dość intensywnie nad zmianą pół na pełnego FISa, ale z drugiej strony, czy to ma sens, wydatek nie
mały, lepiej kupić ładne droższe alusy, a pożytek z tego FISa taki, że tylko spalanie pokazuje, żadnej rewelacji
jak dla mnie. Może wyrosłem już z takich fiuczerów, ale chyba odpuszczę, za dużo z tym grzebania.
Silnikowo, w brew wszelkim opiniom i strachowi, jakoś na razie nie widzę, by miało się coś zdarzyć.
Auto od pierwszego właściciela prowadzone w ASO DE, od 2008r w PL, rozrząd i pompa ma 30kkm, z papierami
i wpisem w książce, wałki obejrzane, raczej nie ma śladów, by miało się coś stać, więc na razie śpię spokojnie.

Do tego, zapłaciłem taką kwotę, za ten stan, bez wypadkowy, co sam potwierdziłem, że gdyby przyszło mi
wymienić te nieszczęsne wałki, to zrobię to bez wahania, wtedy fura na wieki, a sprzedając dalej przód :)
Jak będzie przyciemnione, na nowych felgach, zrobię porządne fotki i zapodam. Dojdą te DLRy, to sobie obśmiejecie :)

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 05 kwie 2011, 13:53

Shrek pisze:Kierownica w skórze nowa,
rzuca sie w oczy <okok>

[ Dodano: 2011-04-05, 13:56 ]
Shrek pisze:Myślę dość intensywnie nad zmianą pół na pełnego FISa,
poczytasz i zobaczysz ze koszt niewielki i grzebania mało to zmienisz .( swoje zegary sprzedasz kosz sie zmniejszy )

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 05 kwie 2011, 14:08

Powiem tak, mój wybór w tej kwestii jest taki, że lepiej zająć się zmianą Chorusa na 2DIN
z NAVi, niż powiększyć wyświetlacz w zegarach, kosztowo i pracy blisko, a efekt niewspółmierny
i jak już, to raczej pójdę w tą modyfikację, bo jak widzę u Was te duże wyświetlacze z navigacją,
to mnie zazdrość skręca, że niemiec sobie kolor na zamówienie zrobił, dobrze przynajmniej,
że na prawdę piękny, a nie wybrał wersji z dużym LCD i Navi, to lekko się dziwię :)

Kolorek jest zacny, a już niedługo idzie do polerowania, więc jak będzie zrobiony, dopiero będzie efekt.

gość_

Post autor: gość_ » 06 kwie 2011, 08:02

kolorek nietypowy naprawde bardzo ladnie sie prezentuje
w srodku nie widzi mi sie "drewno"
pozatym jak dojdzie felga powinn byc lepeij, ale wtedy koniecnzie w dol bedziesz go musial puscisc springami przynajmniej-40mm

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 06 kwie 2011, 08:13

no Właśnie z tym obniżeniem będzie kłopot, bo raz, że nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia,
dwa, nie znam nikogo, kto mógłby się tym zająć, poza tym, sam mam małe przekonanie,
czy aby na pewno jest mi to do szczęścia potrzebne, fakt, że stoi fabrycznie jak koza, ale to inna rzecz :)

Z innej beczki, mam pytanie do Was, może macie wiedzę, czemu nie mam znaczków na klapie?
Lakier sam sprawdzałem mikromierzem, w żadnym miejscu auta nie ma śladu niefabrycznego
malowania, gdyby były oryginalnie i zostały zdjęte, były by mikroślady choćby, oglądałem
na prawdę dokładnie i nic, nie było nigdy, a lakier i klapa fabryka, nietknięta palcem kowala ...

gość_

Post autor: gość_ » 06 kwie 2011, 08:25

Shrek pisze:może macie wiedzę, czemu nie mam znaczków na klapie
gebels mogl zamowic sobie wersje bez oznaczen byla taka opcja przy zakupie nowej furmanki
Shrek pisze:no Właśnie z tym obniżeniem będzie kłopot, bo raz, że nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia,
dwa, nie znam nikogo, kto mógłby się tym zająć, poza tym, sam mam małe przekonanie,
czy aby na pewno jest mi to do szczęścia potrzebne, fakt, że stoi fabrycznie jak koza, ale to inna rzecz
napewno wizualnie autko lepiej by wygladalo, duzo lepeij by sie tez prowadzilo
Komfort spady co prawda nieco ale tragedi bys nie mial mysle
zobacz jak maja poobnizane furki sejacz i lukasza6, inni od momentu obnizenia fury sa wiecej niz zadowoleni z efektu
Tylko ostrzegam gleba uzaleznia

marlitkos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:10
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin/Lubelskie

Post autor: marlitkos » 06 kwie 2011, 10:40

Shrek pisze:może macie wiedzę, czemu nie mam znaczków na klapie?
Z fabtryki auta wychodziły albo z oznaczeniami albo bez. Było to uzależnione od życzenia klienta. Niektórzy nie chcieli mieć oznaczeń.
W moim też nie ma oznaczeń i to mi pasuje.

[ Dodano: 2011-04-06, 10:41 ]
a powiedz mi czy obszywałeś swoją starą kierownicę czy kupowałeś z obszyciem. Jaki koszt takiego bajeru???
Pozdrawiam

Maniacy COOO łączmy się.
Forum dyskusyjne.

Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rabol » 06 kwie 2011, 12:10

Kolor ciekawy

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 06 kwie 2011, 12:47

Piękny jest, od miesiąca jeżdżąc, zwracam uwagę na A6 właśnie i widziałem jedną w tym kolorze ale sedana
i to cieszy, bo jest rzeczywiście nietypowa i jedyna.
W tej chwili jest jaka jest, za jakiś czas jak kasowo się dźwignę, jedzie do mojego kumpla na polerowanie,
skubany jest tak dobry, każdy detal tak odświeża, ma takie materiały, że strach pomyśleć, na pewno warto wydać 300zł

Zrobiłem fotkę zmodyfikowanych kratek, ze światełkiem dziennym, wg mnie nie szpeci i fajnie daje radę :)

Obrazek

Obrazek

Może któryś pójdzie w moje ślady ... służę radą.

Awatar użytkownika
krzysiek-54
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 06 sty 2010, 17:46
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zagórów, Słupca
Kontakt:

Post autor: krzysiek-54 » 06 kwie 2011, 16:17

Słabo to jakoś świeci i te lampy nie mają chyba RL!?
Podłączenie auto po odpaleniu czy jakieś inne?
Pozdro.
Masz problemy z nawigacją Audi A6? Kliknij: Brak karty sd do nawigacji Audi A6 C7

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 06 kwie 2011, 16:21

Nie świeci słabo, uwierz mi, do zdjęcia stanąłem pod takim kątem, bo inaczej biała plama była,
do tego zastosowałem taką opcję HDR, stąd osłabienie świateł, a rozjaśnienie cieni.
Włączone pod lampę, a jeden główny przewód pod automat, pojawiają się po odpaleniu
silnika i zadziałaniu automatu, a gasną po włączeniu mijania. Wpięte dwa przewody przed
kostkę lampy, żółty +, brązowy -. Można wpiąć jeden wcześniej, żeby po zapaleniu pozycji
już gasły, ale ja wolę mieć zapalone pozycyjne i deskę, i tak nie ruszam włącznika,
bo to za mnie robi automat.

Mają RL i wszystkie możliwe homologacje, na pewno
marlitkos pisze:a powiedz mi czy obszywałeś swoją starą kierownicę czy kupowałeś z obszyciem. Jaki koszt takiego bajeru???
U siebie pod ręką mam giełdę, jest gość, który ma chyba każdą kierownicę jaka istnieje
i na miejscu wymieniasz, chyba, że chcesz coś niestandardowego, obszycie, nici, kolor itp.
Wtedy zamawiasz i 2 razy w tyg. jest giełda, podjeżdżasz, gość sam demontuje, zakłada
nową i 130zł kasuje, jakość świetna, żadnych zastrzeżeń. W poprzednim aucie (Grand Voyager)
jak kupiłem 12.2006 wymieniłem, przejechałem 120kkm, sprzedałem auto i kierownica w stanie
idealnym, dodam, że nie czarna, a jasno siwa, a wiadomo, że czarne są trwalsze. Mam już zaufanie.
Mam namiary, robią też wysyłkowo, wysyłasz swoją z kasą, wysyłają nową, albo wysyłają za
pobraniem nową (220zł), przekładasz sobie, odsyłasz i wpłacają Ci na konto, ale dochodzą koszty.

Awatar użytkownika
krzysiek-54
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 06 sty 2010, 17:46
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zagórów, Słupca
Kontakt:

Post autor: krzysiek-54 » 06 kwie 2011, 17:18

To oki tylko z pozycją nie mogą być...
Za takie coś może dowód polecieć. <rotfl>
W nocy jak staniesz na pozycji to dzienne też są, więc wiesz.
:)
Masz problemy z nawigacją Audi A6? Kliknij: Brak karty sd do nawigacji Audi A6 C7

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 06 kwie 2011, 17:29

Jednym ruchem zmieniam, pod dekielkiem przy drzwiach otwartych, więc jakby któryś mądry
w białej czapeczce miał jakieś "ale", w 3 sek. mogę to zmienić, przepinając pin w automacie i po sprawie.
Tak mi pasuje, tak sprytnie mam, że przy włączonym silniku mam dzienne, jak wyłączę
i włączę kierunek, mam same pozycyjne bez dziennych, dla mnie bomba i tak sobie zostawiam.

labiss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 165
Rejestracja: 10 cze 2010, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: labiss » 06 kwie 2011, 21:49

Wg. mnie te ledy bardzo dobrze wyglądają. :)
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 58&start=0

FUll fotostory z wymiany rozrządu !

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 06 kwie 2011, 22:27

fajny ten shrekowoz;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga