Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] gwiżdżąca pompa wspomagania

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcel89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 14 lut 2011, 23:51
Lokalizacja: sieradzewo

[A6 C5] gwiżdżąca pompa wspomagania

Post autor: Marcel89 » 02 kwie 2011, 21:17

przejrzałem forum szukając tematu dotyczącego mojego problemu, jednak nie znalazłem dokładnie takiej usterki jak u mnie. Ale od początku:
u mnie pompa wydaje taki dziwny gwiżdżący dźwięk, który objawia się tylko w pewnym zakresie obrotów. mniej więcej pomiędzy 1100 a 1500, później praktycznie zanika. Najbardziej słychać rano gdy odpalam zimne auto, oraz przy manewrowaniu np. na parkingu. W zależności od tego jak kręcę kierownicą to zmienia się ton dźwięku. Stan płynu jest max. Nie wiem co to za płyn, gdyż auto mam dwa miesiące i go nie wymieniałem. Ma kolor taki brunatny, brązowy. Zastanawiam się czy pomoże sama wymiana płynu, czy już się brać za wyjmowanie pompy? Dodam jeszcze, że auto musiało dużo jeździć po mieście, gdyż jak na swój wiek ma dość mały przebieg.
Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Darek_v6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 327
Rejestracja: 26 lis 2008, 19:32
Imię: Darek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: gwiżdżąca pompa wspomagania

Post autor: Darek_v6 » 02 kwie 2011, 23:41

Marcel89 pisze:przejrzałem forum szukając tematu dotyczącego mojego problemu, jednak nie znalazłem dokładnie takiej usterki jak u mnie. Ale od początku:
u mnie pompa wydaje taki dziwny gwiżdżący dźwięk, który objawia się tylko w pewnym zakresie obrotów. mniej więcej pomiędzy 1100 a 1500, później praktycznie zanika. Najbardziej słychać rano gdy odpalam zimne auto, oraz przy manewrowaniu np. na parkingu. W zależności od tego jak kręcę kierownicą to zmienia się ton dźwięku. Stan płynu jest max. Nie wiem co to za płyn, gdyż auto mam dwa miesiące i go nie wymieniałem. Ma kolor taki brunatny, brązowy. Zastanawiam się czy pomoże sama wymiana płynu, czy już się brać za wyjmowanie pompy? Dodam jeszcze, że auto musiało dużo jeździć po mieście, gdyż jak na swój wiek ma dość mały przebieg.
Dzięki za pomoc.
Wydaje mi się, że pompa ci pada.. miałem podobny objaw w A4 B5 2.6. Jak jezdziłem zimą podczas mrozów gdy odpaliłem samochód to przez pierwsze 10 minut wyła jak nic, ale pewnie przez to, że olej był gęstszy, po rozgrzaniu silnika pracowała juz cicho.
Były:
- Fiat 126p
- VW Corrado 1.8 G60
- Audi 80 B4 2.0 Historia modeli.
- Audi A4 B5 2.6 V6 sedan
- Audi A6 C5 2.8 V6 quattro

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Re: gwiżdżąca pompa wspomagania

Post autor: mwx » 03 kwie 2011, 01:12

Marcel89 pisze:Zastanawiam się czy pomoże sama wymiana płynu, czy już się brać za wyjmowanie pompy?
Nie ma co się zastanawiać, tylko szybko zmieniać zużytą oliwkę na nową.

Na zużycie płynu hydraulicznego ma wpływ nie tylko przebieg - oleje mineralne z których się składa po prostu dość szybko się starzeją, absorbują wodę z powietrza i tracą swoje właściwości.

Samodzielna wymiana płynu będzie Cię kosztować około 30PLN - tyle warto chyba zaryzykować <okok>

Jak kupiłem auto moja pompa też pojękiwała podczas skręcania. Po dwukrotnej wymianie w ogóle jej nie słychać a kierownica chodzi dużo lżej.

Opisów jak to zrobić jest na forum sporo.

Awatar użytkownika
Marcel89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 14 lut 2011, 23:51
Lokalizacja: sieradzewo

Post autor: Marcel89 » 04 kwie 2011, 09:48

jasne dzięki bardzo . Jutro wymienię płyn. Może to wystarczy. Jeśli nie to poszukam nowej pompy <uoee>

[ Dodano: 2011-04-18, 10:00 ]
Płyn wymieniłem tak jak radziliście. Niestety nie załatwiło to problemu. Plusem jest tylko to, że się dużo lżej kreci. <okok> Jestem zmuszony poszukać pompy.
Polecacie jakiś sprawdzony zamiennik? Dużo roboty z wymianą tego ustrojstwa?. Jak z dostępem?

Awatar użytkownika
porsche16
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2011, 23:19
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: porsche16 » 05 maja 2011, 14:51

Witam podłączam się do tematu otóż dwa lata temu pompa wspomagania w naszym audi odmówiła posłuszeństwa wymieniliśmy ją na jakiś zamiennik i mechanik powiedział że wytrzyma góra dwa lata.Niestety miał rację-pompa zaczęła wyć.Poczytałem troszeczkę na forum i wraz z tatą wymieniliśmy płyn na nowy febi.Niestety po wymianie pompa wyje dwa razy głośniej niż przedtem a płyn w zbiorniczku po jeździe zawsze jest wzburzony co raczej sugeruje że kolejny raz trzeba wymienić pompę. Moje pytanie jest takie czy znowu kupować zamiennik ale lepszej jakości czy zainwestować w oryginał ?

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 08 maja 2011, 01:32

Skoro jest wzburzony płyn, to może gdzieś jest nieszczelność i pompa zaciąga powietrze wraz z płynem?

Awatar użytkownika
porsche16
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2011, 23:19
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: porsche16 » 08 maja 2011, 11:12

Niestety nie byliśmy u mechanika i powiedział że układ na 100% jest szczelny i również na 100% winna jest pompa wspomagania.I teraz pozostaje dylemat oryginał czy zamiennik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga