Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Problem z dystansami

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
Bombell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

[A6 C4] Problem z dystansami

Post autor: Bombell » 28 mar 2011, 21:17

Witam !
Mam problem z dystansami w samochodzie. Kółka i opony są ok, już to przerabiałem w innym temacie. Problem jest z samymi dystansami.
Samochód A6 C4 2,8l FWD.
Dystanse przód i tył po 18mm, rozstaw 5x112, otwór centrujący 57,1mm, materiał alu, dłuższe śruby w komplecie.
Z przodem problemów nie ma pasują idealnie. Z tyłu natomiast piasty są inne i dystans nie dochodzi do końca piasty, nie styka się z nią.
Przeszukałem forum i znalazłem dwie fotki forumowiczów:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Identyczna sytuacja u mnie na tyle. Zostaje szpara ok 2-3mm.
Co z tym fantem zrobić? Zostawić, toczyć dystans?
Piasty czyste, nie są pordzewiałe i wiem mniej więcej, że dystans opiera się o powierzchnie pochyłą w środku.
Ktoś miał już taki problem?

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 29 mar 2011, 01:21

Załóż koła, dokręć, odkręć i zobacz czy nie dojdą a nie to wal do sprzedawny <okok>
Obrazek TDI +

Bombell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Bombell » 29 mar 2011, 11:00

Wczoraj się na to na patrzyłem ale fakt, nie dokręcałem, nie chciałem nic spieprzyć, wkońcu alu.
Dystanse kupiłem razem z kołami, ściągniętymi z S6 C5 ale tam było quattro, inne piasty chyba i wszystko chyba przylegało, człowiek nie zwracał na to wtedy uwagi cholera :-/ więc pretensji do sprzedającego nie mogę mieć.
Ktoś miał taki problem czy zawsze dystanse przylegały do końca?

Awatar użytkownika
eldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 371
Rejestracja: 24 kwie 2009, 18:42
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 137KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: eldo » 29 mar 2011, 13:58

Siema, to są moje dystanse na tym foto :] ale nie rozumiem czegoś... jaka szpara 2-3mm ? Na tym foto nic takiego nie widze, na realu nie ma również żadnej "luki". Jedyna, wizualna różnica to to że średnica samego dystansu jest ciut mniejsza od piasty ale akurat to w niczym nie przeszkadza :)

Cała filozofia polega na tym że cała płaszczyzna dystansu ma przylegać po obu stronach idealnie, a pierścień centrujący ma za zadanie ustawić idealnie felgę w SPAM do piasty.

Obrazek

Nie wiem jak mogę pomóc bo nie widzę tutaj problemu...
Była: A6/C4 - A6/C5 2,5TDI 150ps Quattro 1999r https://a6klub.pl
Jest: VW Passat B6 Hightline 2,0TDI 192ps 410nm DSG MOCCA Dynaudio MFD2 DVD . . .

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 29 mar 2011, 14:59

mysle ze mimo wszystko ci wejdzie to na piaste.smialo dokrecaj.przeciez dystans ma w srodku otwor wiec widac czy gdzies chaczy piasta o plaszczyzne otworu w dystansie...nie ma raczej opcji zeby to zejscie na tarczy bylo grubsze i nei pozwalalo docisnac dystansu...

Bombell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Bombell » 29 mar 2011, 18:29

Z przodu idealnie przylegało to pamiętam ale z tyłu mimo wszystko była szpara na te 2-3mm, gumowy młotek nie pomagał a dokręcać się bałem. Idę zaraz walczyć to może zrobię zdjęcia jak sytuacja wygląda.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 29 mar 2011, 21:27

na tylnej piaście nie powinno być kołnierza o większej średnicy niż na przedniej bo musiałbyś wtedy mieć inny otwór w felgach na przód i na tył a przecież tak nie jest. dobrze oczyść piasty i spróbuj dokręcić powinno być ok.

Bombell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Bombell » 29 mar 2011, 22:11

Już teraz sam zgłupiałem. Dystanse są identyczne wszystkie 4, przód lewy i prawy koła i dystanse pasują.
Ale tył nie chce za Chiny wejść. Piasta czysta, szczotką drucianą jeszcze przejechana, smar dałem, żeby dystans się wślizgnął a i tak się piasta opiera o wskazane miejsce.
Fotka poniżej:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Po dokręceniu szpara nadal jest, więcej nie chce dokręcać koła bo boję się o gwinty, żeby nie pozrywać albo nie dystansów nie połamać.
Jutro jeszcze pojadę do chłopaków na wulkanizacje i się pogłowimy jeszcze raz.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 29 mar 2011, 23:09

no to nie masz co glowkowac.jesli w tym miejscu chaczy to do tokarza i zjechac ile potrzeba i tyle.

Awatar użytkownika
eldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 371
Rejestracja: 24 kwie 2009, 18:42
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 137KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: eldo » 30 mar 2011, 00:18

To może z innej strony... próbowałeś założyć felgę bez dystansu ? W czym rzecz, dziwne że dystans pasuje z przodu a z tyłu nie :> pierścień centrujący piasty powinien być identyczny zarówno z przodu jak i z tyłu, to samo dotyczy dystansu bo ten to nic innego jak przedłużka piasty :>

Na siłę nic nie dokręcaj, to ma wejść i spasować bez najmniejszych oporów. Proponował bym zmierzyć suwmiarką dokładnie piastę i otwór dystansu przed ew. wizycie na tokarce :)
Była: A6/C4 - A6/C5 2,5TDI 150ps Quattro 1999r https://a6klub.pl
Jest: VW Passat B6 Hightline 2,0TDI 192ps 410nm DSG MOCCA Dynaudio MFD2 DVD . . .

Bombell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Bombell » 30 mar 2011, 20:35

Sprawa narazie pominięta. Koła założone z tyłu bez dystansów a te prawdopodobnie idą do toczenia.
Nie wiadomo dlaczego na przednie piasty dystanse pasują a na tylne, nie napędzane nie.
Trudno się mówi, w tym tygodniu ogarnę u tokarza dystanse i autko będzie równo stało.
Dzięki za pomoc. Może komuś się temat na przyszłość przyda.

Edit i problemów ciąg dalszy :|

Po wizycie u tokarza i wytłumaczeniu problemu, rozwiązanie stoczyć tą pochyłość o tyle ile jest szpara czyli 2-3mm
Foto:
Bombell pisze: Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ale nowy problem w tym, że jeśli by to zrobił to prawdopodobnie pierścień centrujący odleci bo jest tak mało materiału tam.
Pytanie, dystans 18mm bez pierścienia centrującego na tyle to bezpieczne rozwiązanie?
Jakieś pomysły Panowie bo już powoli nerwy siadają :(

Awatar użytkownika
Fascynat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 299
Rejestracja: 18 kwie 2010, 18:07
Imię: Piotr
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fascynat » 01 kwie 2011, 03:10

Bombell,

Dystanse powinieneś przyłożyć ręką do piast i powinny leżeć jak ulał , żadnego ,dobijania , dociągania , dokręcania!!
Wszelkie niedopasowanie jest niedozwolone!

Sprawdzałeś płaszczyzne tylnej piasty względem osi ?
Cudów niema , może tylnia piasta w C4 rozchodzi się ku zewnętrznej okręgu w lekki stożek ?

Jak ma pierścień centrujący odpaść też jakoś niemoge zatrybić.. :(

Bombell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Bombell » 01 kwie 2011, 23:21

Tocząc dystans 3mm w miejscu zaznaczonym strzałką dobijemy się do pierścienia centrującego więc nie będzie się miał na czym trzymać.
Jutro zrobię fotki piasty.
Rozważam też sprzedaż felg w cholere bo już naprawdę nie mam siły. "Fachmani" pożal się boże w dwóch stacjach rozkładają ręce i nikt pomóc nie chce. A jeździć ze sporo węższym tyłkiem raczej mi się nie uśmiecha.
Pomysł też miałem na nowe dystanse ale jaką mam gwarancję, że nie będzie tego samego?

[ Dodano: 2011-04-05, 09:56 ]
Nikt z użytkowników C4 nie miał takich problemów z dystansami? :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga