Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Allroad] Alarm sam się włącza, czy ktoś miał podobny

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

[ A6 C5 Allroad] Alarm sam się włącza, czy ktoś miał podobny

Post autor: Toranaga » 25 mar 2011, 07:27

Panowie pomóżcie, może ktoś już to przerabiał.
Mam pilot w kluczyku i pilot do alarmu (immo z domykaniem szyb, dozorem wnętrza itp ... czyli standard).
Do niedawna była gitara. Jak dzieciaki walnęły piłką był przerażliwy skowyt syreny... wtedy czasami zamykałem auto z pilota na kluczyku i alarm był jak mi się wydawało nieaktywny...

Od jakiegoś czasu alarm zaczął się sam włączać, ale też zmienił barwę głosu ... buczy tak trochę astmatycznie i jakby z innego miejsca w aucie.
Pomyślałem, że nie będę włączał alarmu tylko będę zamykał auto z pilota kluczyka ... ale dupa ... pomimo wyłączonego alarmu ten sam objaw!
Nie bardzo wiem co mam robić, bo pod domem mogę zostawić auto otwarte, ale w mieście raczej niechętnie <uoee>

Dopowiedzieć wypada, że ostatnio wydarzyły się dwie rzeczy (mówię o okresie między alarm OK - alarm kaput):
- wymieniono mi przednią szybę,
- przestało się zapalać oświetlenie po otwarciu prawych tylnych drzwi

Czy ktoś ma jakiś pomysł ... zanim utonę w kilometrach kabli i bezliku komputerów pwtykanych we wszystkie szczeliny tłoczonej blachy???

zibus1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:28
Lokalizacja: paczków

Post autor: zibus1 » 25 mar 2011, 08:58

to buczenie dochodzi prawdopodobnie z tyłu z lewego błotnika,jak się nie mylę to fabryczny alarm audi,spróbuj zamykać auto kluczem nie pilotem,

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 25 mar 2011, 21:09

Panowie,

może mała podpowiedź, gdzie jest ta centralka dozoru wnętrza nr 4B0951173?
czy ktoś wie jak sprrawdzić, co wyzwoliło alarm? Podobno z ilości piknięć czy mrugnięć diody, ale ja z alfabetu morse'a jestem słabiutki. ...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 26 mar 2011, 09:36

Problem w tym, ze sterownik centralnego nie chce ze mną gadać i nie wiem czemu. Przygasa na chwilkę oświetlenie wnętrza i dup - błąd komunikacji :) Wczoraj gadałem tylko ze strownikiem dozoru wnętrza i znalazłem dwa meldunki o wyzowleniu alarmu prze czujnik zbicia tylnej szyby i jakiś błąd tegoż czujnika. Zmieniłem kodowanie steronika z 00002 (avant) na 00001 (sedan) - ponoć to wyłącza obwód tego czujnika. Od wczoraj do dziś spokój, ale nie cieszę się za wczasu bo zdarzało się już kilka dni przerwy ;) Dam znać wkrótce czy pomogło.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-03-31, 21:04 ]
<okok> powyższe pomogło! Dzięki za wszystkie rady!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga