Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Wentylator klimatyzacji

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
McKansy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 27 paź 2008, 14:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McKansy » 13 paź 2010, 13:56

Jako, że dużo czytam forum i różne wypowiedzi często mi pomogły, postanowiłem, że podzielę się informacjami i też w tym temacie. Sam szukałem dość długo szczotek na Allegro itd., jednak nic mi nie odpowiadało - po prostu dostępne szczotki były za duże, a nie chciałem się bawić w szlifowanie :-/

Znalazłem blisko mnie firmę (dokładnie z Katowic), gdzie zamówiłem szczotki praktycznie identyczne z moimi zużytymi już oryginałami z wentylatora klimatyzacji - zależało mi na wymiarach - i jest tak, że oryginały mieli u mnie wym.: 6.7mm x 7.8mm - tymczasem zamówiłem o 0.1mm większe, ale nie robi to w ogóle różnicy, bo wchodzą bez problemu <ok> Poza tym cena (w porównaniu do jakiś super Bosch'ów na allegro po ok. 15zł/szt) jest bardzo przystępna, bo tylko 6,10zł/szt :-P

Dla zainteresowanych załączam poniżej dwa zdjęcia, na których widać jak co dane kontaktowe z firmą ( na ich stronie jest dostępny katalog - www.irmot.pl ), aha i wysyłają przesyłką pocztową za pobraniem (mnie przyszło to w sumie 42,70zł) :-)

Obrazek
Obrazek

rico11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:29
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań/ Wielkopolska

Post autor: rico11 » 14 paź 2010, 07:22

Szlifowanie szczotek to akurat żaden problem, mi zajęło to jakieś dziesięć minut i szczotki były identyczne jak ori.
Ale jak są w takim wymiarze jak trzeba to warto brać, tylko cena ponad 2 razy taka.

rolandV
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 19 wrz 2010, 16:54
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rolandV » 24 mar 2011, 21:41

Panowie mnie też dopadł problem niedziałającego wentylatora klimy. Na razie po sprawdzeniu bezpieczników i tych pod kierownicą też, sprawdzeniu wentylatora na krótko okazało się że wentylator nie działa mimo że prąd dostaje. Moje pytanie jest takie czy to że wentylator nie działa powoduje że klima nie działa. Czy np powinna jakiś czas działać i przestać ? Bo nie wiem czy to tylko wiatrak czy coś jeszcze. Autko ma nabitą klimę i sprawdzoną szczelność.
U mnie klima się nie załącza wcale.

może jest jakiś czujnik który nie włącza klimy jak nie działa wiatrak?
AUDI A6 C5 2003 AVANT 1,9 TDI AWX 131KM@163KM / 296Nm@365Nm/ CHIP by TDI - TUNING.

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 24 mar 2011, 22:07

rolandV pisze:Panowie mnie też dopadł problem niedziałającego wentylatora klimy. Na razie po sprawdzeniu bezpieczników i tych pod kierownicą też, sprawdzeniu wentylatora na krótko okazało się że wentylator nie działa mimo że prąd dostaje. Moje pytanie jest takie czy to że wentylator nie działa powoduje że klima nie działa. Czy np powinna jakiś czas działać i przestać ? Bo nie wiem czy to tylko wiatrak czy coś jeszcze. Autko ma nabitą klimę i sprawdzoną szczelność.
U mnie klima się nie załącza wcale.

może jest jakiś czujnik który nie włącza klimy jak nie działa wiatrak?
klima bez wiatraka na 100% powinna dzialac w czasie jazdy wentylator jest zalaczony w czie postoju
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

rolandV
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 19 wrz 2010, 16:54
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rolandV » 24 mar 2011, 22:11

rozumiem, czyli u mnie wiatrak to jedna sprawa a nie działająca klima to inny temat.
Może macie jakiś pomysły gdzie szukać dalej ?
Jakiś czujnik?


ps.

Popukałem w wiatrak i oczywiście ruszył. Zdaję sobie sprawę że na jakiś czas ale to i tak nie zmieniło nic z niedziałającą klimą.

Gdzie teraz szukać?

[ Dodano: 2011-03-24, 22:37 ]
dodam jeszcze że VAG nie pokazuje błędów.

[ Dodano: 2011-03-24, 22:38 ]
po włączeniu klimy nie widzę skoku obrotów.
AUDI A6 C5 2003 AVANT 1,9 TDI AWX 131KM@163KM / 296Nm@365Nm/ CHIP by TDI - TUNING.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 24 mar 2011, 22:46

rolandV pisze:sprawdzeniu wentylatora na krótko okazało się że wentylator nie działa mimo że prąd dostaje.
no ale dałeś mu prąd na krótko, tak ?
I nie zadziałał, wiec padnięty jest wentylator.

Inna sprawa to sprawdź, czy prąd do niego dochodzi normalną drogą. Bo jeśli tak to sprężarka powinna wystartować. Co bedzie póxniej to inna sprawa, zapewne zostanie wyłączona przez wyłącznik ograniczający ciśnienie. Lub gdyby ten nie zadzialał to cisnienie rozsadzi układ.

Jesli natomiast prądu nie będzie w normalnym kablu zasilającym to wtedy kompresor nie powinien startować

[ Dodano: 2011-03-24, 22:53 ]
axe pisze:klima bez wiatraka na 100% powinna dzialac w czasie jazdy wentylator jest zalaczony w czie postoju
Nalezałoby usciślić : normalnie sprawny wiatrak zawsze rusza po włączeniu klimy. Nieważne czy w czasie jazdy czy tez postoju.
Części samochodowe online - Motostacja pl

rolandV
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 19 wrz 2010, 16:54
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rolandV » 24 mar 2011, 23:05

wiatrak już sprawdzony i popukany ruszył a klima i tak nie działa, tak jak pisałem powyżej.

Wentylator dzisiaj odpiąłem, przedmuchałem i wyczyściłem i chodzi aż miło, czyli jedna rzecz z głowy. Sprawdziłem czy dochodzi prąd do sprężarki klimy i po wypięciu wtyczki okazało się że jest 2 pinowa więc sprawdziłem czy dochodzi do niej prąd i tu dziwna sprawa bo jest 12V niezależnie czy klima jest włączona czy nie. Nie powinno być tak że prąd jest tylko jak klima jest załączona? Sprężarka nie działa ale nie sprawdziłem jeszcze podpięcia na krótko samej sprężarki bo jest tam bardzo trudne podejście i nie mogłem się wpiąć.

[ Dodano: 2011-03-30, 22:10 ]
ok, problem został rozwiązany przez fachowca od Klim w Toruniu, okazało się że walnięty był elektromagnes na sprężarce / sprężarka nowego typu/, klima zrobiona i działająca, jutro tylko wymieniam wentylator od niej na nowy.
AUDI A6 C5 2003 AVANT 1,9 TDI AWX 131KM@163KM / 296Nm@365Nm/ CHIP by TDI - TUNING.

Awatar użytkownika
łapek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 22 sie 2010, 00:00
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Kontakt:

Post autor: łapek » 22 kwie 2011, 18:42

Stało się, u mnie po zimie wentylator też się nie załącza (dopiero po puknięciu), chociaż klima chłodzi aż miło. http://allegro.pl/szczotka-szczotki-dmu ... 79651.html te szczotki będą ok? Może jest jakaś tańsza alternatywa?
Diesel a6-c6/ Audi A6 C6.

holekpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 415
Rejestracja: 26 gru 2008, 12:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.6 ADP 101KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Głogów

Post autor: holekpiotr » 23 kwie 2011, 14:08

mogą być. Pamiętaj tylko o 4 sztukach.

Ale ździerca. Myślałem że to za komplet a to za sztukę.
Poszukaj w motoryzacyjnych to w tej cenie spokojnie wystarczy tobie na cały komplet.

Awatar użytkownika
łapek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 22 sie 2010, 00:00
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Kontakt:

Post autor: łapek » 23 kwie 2011, 17:16

no właśnie trochę drogo, a innych na allegro nie ma (albo nie mogę znaleźć) - sprawdzę w motoryzacyjnym najpierw :)
Diesel a6-c6/ Audi A6 C6.

Awatar użytkownika
Bombee
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 17 lis 2008, 10:08
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Bombee » 20 maja 2011, 12:14

To i ja się dopnę do tematu, żeby nie zakładać nowego.
Odstawiłem auto do napełnienia klimy i mechanior mówi, że się nie załącza wentylator. Wcześniej było tylko połowę odczynnika (mówi) i działał, a jak napełnił to przestał.

Jakieś pomysły co może być nie tak?
mialo byc 1,9 TDI Sedan, jest 2,5 TDI Avant
:)
http://www.motostat.pl/user_images/890/icon1.png

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 20 maja 2011, 13:27

Bombee pisze:To i ja się dopnę do tematu, żeby nie zakładać nowego.
Odstawiłem auto do napełnienia klimy i mechanior mówi, że się nie załącza wentylator. Wcześniej było tylko połowę odczynnika (mówi) i działał, a jak napełnił to przestał.

Jakieś pomysły co może być nie tak?
nie zalacza sie sam wentylator? ( niech wypnie kostke za przednia lewa lampa i sprawdzi czy dochodzi tam napiecie oraz sam wiatrak na krotko pod aku podlaczy)
jezeli nie spadaja nawet obroty bo kompresor nie startuje to sprawdz czy nie odkrecilo sie sprzeglo klimy (mi sie odkrecilo)
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
Bombee
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 17 lis 2008, 10:08
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Bombee » 23 maja 2011, 10:16

Wina leży w rozpadającym się wentylatorze. Mechanior powiedział, że jest naprawiony i można jeszcze ten sezon przejeździć, ale trzeba wymienić. Zapłaciłem 4 dychy i... okazało się, że wentylator nie chodzi :/ Oczywiście kasę odebrałem i zacząłem kombinować sam - jak udało mi się po kilku chwilach ruszyć wentylator to chodzi nie dość, że chyba za wolno, to jeszcze ma dosyć duże &#8222;bicie&#8221;.

Podmiana nieunikniona.

axe, a co do obrotów - jak włączam klimę, to nie widzę zmiany obrotów (no chyba, że jest ona naprawdę mała). Ale klima chłodzi. I tu też jest dziwny objaw, bo wydaje mi się, że przed napełnianiem chłodziła mocniej - no ale to jużÂ może moje subiektywne odczucie :]
mialo byc 1,9 TDI Sedan, jest 2,5 TDI Avant
:)
http://www.motostat.pl/user_images/890/icon1.png

Radek:)
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 14 kwie 2010, 18:23
Lokalizacja: Lubeskie

Post autor: Radek:) » 15 lip 2011, 16:02

Witam kolegów mam następujący problem włączę klimę chwile po działa i wywala bezpieczni nr 25 dodam ze ten wentylator od klimy na chłodnicy nie działa w ogóle

76042zubzyk

Post autor: 76042zubzyk » 16 lip 2011, 21:59

Kolego zacznijmy od tego żebyś sprawdził na krótko czy ten wentylator w ogóle jest sprawny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga