Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Stuki po odpaleniu zimnego silnika

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Alexandro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2010, 19:40
Lokalizacja: Opole

[A6 C4] Stuki po odpaleniu zimnego silnika

Post autor: Alexandro » 22 lut 2011, 18:05

Witam Panowie,

mam problem ze swoim A6 - takim jak w opisie po lewej. Tak jak w temacie: po zapaleniu zimnego silnika dochądzą stuki, po paru sekundach już jest ciszej, jeszcze słychać jakieś lekkie minimalne stukotanie, natomiast po nagrzaniu sie silnik chodzi super i nic nie stuka. Nie wiem czy tak mogę jeździć?Dodam, że próbuje znaleźć czujnik ciśnienia oleju, czy ktoś może pomóc?

Po otwarciu korka oleju na ciepłym bądź zimnym silniku nic nie dmucha ani nie pryska olejem, czy to padnięta pompa oleju?Dodam, że kontrolka oleju w ogóle nie działa dlatego szukam czujnika oleju.

Będę wdzieczny za pomoc. Jeśli ktoś ma jakieś foto bądź schemat w którym miejscu jest czujnik oleju w tym silniku to będę super wdzęczny:)

Pozdrawiam,


Alex

Alexandro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2010, 19:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: Alexandro » 22 lut 2011, 19:28

censored pisze:Czujniki masz tu [url=http://images37.fotosik.pl/608/ec7e815c0377b617m.jpg]Obrazek[/URL]

Stukają ci popychacze hydrauliczne. Zostaw to jeśli po nagrzaniu ustaje, tak ma prawo być. Inaczej wydasz trochę kasy 25złx10szt. Chyba że trafnie zdiagnozujesz który/które.
Dlaczego szukasz przyczyny w czujniku i pompie? Zajrzałeś czy żarówka w liczniku się nie spaliła. Chyba że masz Auto Check'a zamiast 4 kontrolek.

Dzięki za pomoc. Mam normalnie 4 kontrolki. Przyczyny szukam w pompie bo kupiłem to auto na szybko i nie zauważyłem, że nie ma kontrolki oleju, poza tym martwi mnie że nie dmucha powietrzem na włączonym silniku gdy odkręce korek oleju... i nie wiem jak to ocenić czy to normalne?

zuku25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:43
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: zuku25 » 28 lut 2011, 19:47

Jak nie ma kontrolki cisnienia oleju to musi być wskaźnik ciśnienia w dodatkowych zegararch po prawej.

Alexandro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2010, 19:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: Alexandro » 28 lut 2011, 22:10

zuku25 pisze:Jak nie ma kontrolki cisnienia oleju to musi być wskaźnik ciśnienia w dodatkowych zegararch po prawej.

Po prawej są zegary ale tam nie ma wskaźnika ciśnienia tak jak np w Audi 100, jest tylko temp oleju i ona jest w normie czyli troche ponad 60 stopni.

Awatar użytkownika
tasman111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2009, 14:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tasman111 » 24 mar 2011, 00:39

To jakie masz zegary po lewej stronie. Jeśli masz temperature oleju to powinien być zegar ciśnienia.
Od Audi piękniejsze są tylko kobiety:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga