Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.8 ACK] Zielony FRIG - jak Feniks z popiołów :)

Prezentacja w/w aut.
Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

[A6 C4 2.8 ACK] Zielony FRIG - jak Feniks z popiołów :)

Post autor: Martini81 » 06 paź 2010, 12:07

Nadejszła w końcu chwila, gdy moja 6 nadaje się do prezentacji...

Auto kupiłem okazyjnie - niejeżdżące, zaniedbane i w cenie złomu. Było w stanie opłakanym - niegodne samochodu a tym bardziej niegodne Audi. Za kilka tygodni będzie to jedno z ładniejszych C4 w okolicy ;)
Tak wyglądało w momencie kupna:
Obrazek

Po bliższych oględzinach okazało się, że to całkiem fajny egzemplarz, z całkiem fajnym wyposażeniem w które kiedyś włożono całą masę pieniędzy.
Więc mamy do dyspozycji A6 w wersji Avant z silnikiem ACK z automatem. Wkrótce dostanie nowy olej, wszystkie filtry, świece i przewody WN. Ponoć silnik jest podrasowany na 225KM - choć nie znalazłem na to potwierdzenia w postaci rachunków ani wykresu z hamowni. Pewne jest że ma stożek i zmieniony układ wydechowy:
Obrazek

Auto zostało obniżone o 35mm przód/tył i siedzi na czerwonych sprężynach Lesjofors i żółtych amortyzatorach KYB. Za hamowanie odpowiadają tarcze Brembo Max i bliżej niezidentyfikowane klocki. Będzie zmiana na pełny komplet Textara, które wędrują gdzieś kurierem. Kółka to praktycznie nowe oryginalne felgi Audi 16" z nowymi zimówkami. Niestety nie udało się wyrwać letniego kompletu od RS
Obrazek

Z zewnątrz Audi ma komplet ospojlerowania nieznanej mi firmy, który wymaga lakierowania. Jeżeli przód mi się bardzo podoba to tył wygląda już tak sobie - brakuje duala i wystaje wstrętny hak - ale rzecz normalna tutaj. Widziałem nawet Corvette z hakiem :D. Logo Audi występuje tylko na listwie i na felgach - reszta zerwana. W sumie nawet mi się podobuje
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W środku znajdziemy beżowy welur + "drewniane" dodatki. Wnętrze po wyczyszczeniu prezentuje się zacnie i jest całkiem wygodne - choć brakuje podłokietnika. Do dyspozycji są podgrzewane fotele, postojowe Webasto, przyciemnione wszystkie szyby, przyzwoity zestaw audio Blaupunkta ze zmieniarką, instalacja pod telefon Nokii, climatronic i tylko elektryczne szyby z przodu i duże zegary z komputerem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No koniec "dziwny" kolor lakieru, który wydaje się być czarny ale tak naprawdę jest zielony LY6P
Obrazek

Co ciekawe znam całą historię serwisową auta i pełen segregator faktur z serwisów Audi - swoją drogą interesująca lektura
Uff...to tyle...a teraz oceniajcie :D

Awatar użytkownika
golob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 293
Rejestracja: 08 mar 2009, 23:22
Lokalizacja: Wro

Post autor: golob » 06 paź 2010, 12:31

Autko ciekawe, tylko te zderzaki koszmarnie wyglądają. Błotniki ma poszerzane od S6, chyba pod ten zderzak przedni ktoś je wymienił. Jak juz masz błotniki od S6 to szukaj zderzaka od S6 i będzie super.

Też mam LY6P i faktycznie, zwłaszcza po porządnym umyciu i nawoskowaniu przy odpowiednim świetle wydaje się być czarny.

Zauważyłeś może w którym miejscu jest zamontowany piec od webasto?

Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

Post autor: Martini81 » 06 paź 2010, 12:45

Przód z niskim zawiasem wygląda interesująco choć tył to taki koszmarek stylistyczny ale na razie są inne rzeczy do zrobienia...

Co do webasto to niestety ale nie pomogę bo nie jest to takie jak myślisz tylko skandynawski wynalazek z grzałką w silniku i elektryczną dmuchawą w środku a działa to wyłącznie po podpięciu pod 230V :oops:

OyamaBdg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 18 lut 2010, 17:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: OyamaBdg » 06 paź 2010, 22:29

Zderzaki są po prostu okropne, nie wiem jak można tak skrzywdzić samochód i to w dodatku Audi. Nie wyjechałbym na ulicę gdybym miał zamontowane takie coś, nawet jakby mi zapłacili ;) Dobra rada kup zderzaki seryjne. Wierzę, że uda Ci się doprowadzić auto do stanu perfekcyjnego i życzę Ci tego ;)

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 08 paź 2010, 11:58

Zależy co kto lubi.
Za śmieszne pieniądze to nie jest źle.
Zderzaki ???
Sam nie wiem.
Większa fela, dystanse i zaczęło by to wyglądać.
Kolor ładny, BC, automat...
Uważam ,że dobry zakup.
"pulichy" to eska, ale tył standart.
Pozdro.

Awatar użytkownika
gumisv6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 341
Rejestracja: 02 gru 2008, 19:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: gumisv6 » 08 paź 2010, 12:15

ktoś zaniedbał audiczke ale Martini81, mamy nadzieje że doprowadzisz ją do porządku :-P zderzaki od s6 przy tych błotnikach na pewno by zmieniły na lepsze
kolorek taki jak mój ;-)
szerokości

Bombell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Bombell » 11 gru 2010, 23:13

Jakieś nowe wieści? Po projekt bardzo ambitny i chętnie bym zobaczył tą odrodzoną Czwórkę ;)

Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

Post autor: Martini81 » 16 lut 2011, 11:28

A owszem, technicznie jest już cacy ;) no prawie mam jeden błąd na kompie ale nie spisałem numeru - któryś czujnik wałka nierządu strajkuje ale dobiorę mu się do d...y :D

Na pierwszy poszła skrzynia - wrrrrrrrr - ale odkąd Audiczka samodzielnie się odpycha zrobiłem jeszcze hamulce - "na przedzie" :D
Obrazek

Tył też oberwał - a co
Obrazek

Jeżeli tył jeszcze jakoś wyglądał to z kompletu na przodzie brembo max i green stuff-a zostało niewiele ;) Może nowy komplet Textara nie wygląda równie efektownie ale hamuje całkiem skutecznie...mam nadzieję, bo jeszcze się nie dotarł ;)

A tak to wyglądało w ferworze walki
Obrazek

Przód był tylko "przymierzony" do pięknej fotki, folii na klocku już nie ma - uprzedzam komentarze ;)
Obrazek

Sam zawias również wygląda dosyć interesująco, a co najważniejsze jest całkiem komfortowo
Obrazek
Obrazek

Dalej swe gniewne oko Martini skierował na komorę silnika i wszechogarniającą konserwację z oleju silnikowego ;)
Do pełni szczęścia potrzebne były cztery tubki silikonu czerwonego za 4.99 w promocji w Biedronce <lol> po dwie tubki na głowicę, żeby już więcej tego badziewia nie rozkręcać :D
Obrazek

No dobra żartowałem - jako że na żadne druciarstwo w moich autach nie ma miejsca do sprawy podeszliśmy do tematu poważnie i gruntownie ;)
Obrazek
Wszystko wyczyszczone i umyte a w miejscach odpowiednich położony...silikon tyle że niebieski i w odpowiednich ilościach <figielek>
Obrazek

Nie wiem czemu ale z prawą głowicą zeszło mi dużo dłużej niż z lewą. Na zakończenie założone nowe świece zapłonowe i kable WN, filtr oleju i paliwa a stożek został potraktowany odpowiednimi preparatami. Przywrócone do życia zostały obydwie pompki spryskiwaczy - nie poległa tylko pompka do mycia reflektorów. Felgi przeszły gruntowne mycie ale prawy przód wymaga interwencji z pistoletem z dłoni <cwaniak>

Przy okazji zostało uporządkowane wnętrze - wszystkie krańcówki na drzwiach działają, ohydny uchwyt do przed-potopowego telefonu nokia poszedł do kosza a w zegarach wymieniony milion trylionów małych, upierdliwych żaróweczek - szczególnie ciepło wspominam te od wyświetlacza automatu :D

Kolejny odcinek pt. "Kosmetyka" wkrótce...

Bombell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Bombell » 16 lut 2011, 20:06

No no no :0 z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki bo zapowiada się coraz lepiej.

Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

Post autor: Martini81 » 17 lut 2011, 10:05

Wymyłem wczoraj podwozie i komorę silnika - z pokryw zaworów można jeść ;)
Dzisiaj sobie schnie w ciepłym garażu a później pójdzie konserwacja Bolla na spód.

Awatar użytkownika
czekereke
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2011, 12:40
Lokalizacja: Polska

Post autor: czekereke » 17 lut 2011, 10:34

Uszczelki Elring widzę - mój mechanik poradziłby sprawdzić je już dzień lub dwa po założeniu czy nie ciekną :) ten silnik niestety jest dramatyczny jesli chodzi o uszczelki pokryw zaworów.
- Jest: A6 C4 ACK Quattro Avant
- Było: 100 C3 1.8 SH - Na zawsze w pamięci...

Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

Post autor: Martini81 » 17 lut 2011, 11:16

Siedzą prawie tydzień i na razie ani kropelki tfu tfu ;)

Awatar użytkownika
mastacrx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 498
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:03
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Worthing/ okolice Wrocławia

Post autor: mastacrx » 17 lut 2011, 13:50

trafiła w dobre ręce :)
Moja była: Audi 100 C4 Avant 2.8 AAH Quattro.
Zapraszam na forum Audi A7 .

Awatar użytkownika
garo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 25 sty 2011, 16:06
Lokalizacja: Tauberbischofscheim

Post autor: garo » 17 lut 2011, 14:50

Bardzo ładny Avant, szkoda tylko że nie 100 C4 :p Nie no C4 to C4 ma swój styl i klasę <lol> ÂŁadnie to musi pocinać z tym silniczkiem, hehe <radocha> Kolor też bardzo ładny, tylko tylni zderzak gryzie trochę w oczy :] Ale należą się duże gratki <brawo>
Audi A6 Avant 3.0TFSI ;)

Awatar użytkownika
czekereke
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2011, 12:40
Lokalizacja: Polska

Post autor: czekereke » 18 lut 2011, 13:53

Martini81 pisze:Siedzą prawie tydzień i na razie ani kropelki tfu tfu ;)
oby tak dalej! powodzenia :]
- Jest: A6 C4 ACK Quattro Avant
- Było: 100 C3 1.8 SH - Na zawsze w pamięci...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga