Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Mrugające oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi

Elektryka
wifi88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:04
Lokalizacja: P O Z N A ń

[A6 C5] Mrugające oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi

Post autor: wifi88 » 12 sty 2011, 21:53

Witam, poszperałem trochę na forum i niestety nie znalazłem solucji mojego problemu.

Otóż sprawa wygląda tak:

1) brak podświetlenia drzwi (czerwona lampa oraz biała pod drzwiami) po otworzeniu drzwi
2) brak podświetlenia nóg
3) migające oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi kierowcy przy zapalonym silniku


Najważniejszy jest jednak fakt : Było dobrze. Wszystko świecilo jak ta lala :)
Problem pojawił się po jakimś czasie od podłaczenia alarmu pod minusowy kabelek(żółto zielony bodajże) od lampki pod nogami (jak nie otworzyłeś drzwi w 30s to alarm się ponownie zazbrajał).

Po zauważeniu wyżej wymienionego defektu dobrałem się do lampki i stwierdzam że kabelek minusowy nie ma w ogóle prądu ;/
Rozebrałem tapicerkę drzwi kierowcy - znalazłem gdzieś w górnej części kabel zielono-żółty i tam też nie było prądu.

Wydaje mi się że czujnik działa - reaguje podświetlenie licznika, choć to też chyba powariowało bo jeśli samochód jest otwarty(zamek - nie drzwi) to licznik podświetla się, potem gaśnie, potem znowu zapala i tak w kółko dopóki nie zarygluję drzwi.

Panowie i Panie (jeśli są obecne:D) Proszę o pomoc. Jakieś sugestie?? Może jakiś bezpiecznik? Jaki, gdzie go szukać?

Będę wdzięczny za wyczerpujące odpowiedzi oraz jakiekolwiek wskazówki:)


PS: Jeśli ma to znaczenie: benzyna 2.4 bez FISu.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2011, 15:08 przez wifi88, łącznie zmieniany 1 raz.
...Inglostadt...
One way,one love, one car... A6

Awatar użytkownika
bartek915
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 210
Rejestracja: 04 sty 2009, 20:14
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław

Post autor: bartek915 » 12 sty 2011, 22:17

Właśnie mam to samo, po otwarciu drzwi kierowcy oświetlenie w kabinie miga. Przy otwieraniu innych drzwi wszystko działa jak należy.
80 B2 81' 1.8i 82kW
A6 C4 97' 2.5 TDi 85kW
A6 C5 00' 2.5 TDi 110kW

Awatar użytkownika
padzio91
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:13
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: padzio91 » 12 sty 2011, 22:23

miałem taki problem w 1.9 nie było podświetlenia na nogi i lampki w drzwiach nie działały. Problem tkwił w kabelkach znajdujących się w drzwiach, oraz w zamku (niedaleko klamki) U elektryka trzeba było zdjąć tapicerkę z drzwi i on na nowo kabelki polutował, pozakładał opaski, w jednych drzwiach wymienił zamek ( ale nie wiem o co chodziło) i teraz wszystko świeci jak ta lala :] Jedno wyjście --> elektryk, chyba że lubicie lutować, zmieniać itp. :]
Obrazek

wifi88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:04
Lokalizacja: P O Z N A ń

Post autor: wifi88 » 15 sty 2011, 15:10

Panowie, jak tam jakieś propozycje?

Dziś pracuję przy audiówce i szczerze im więcej "odkopuje" tym bardziej jestem przerażony. W instalacji ostro ktos majstrował, pod modułem komfortu woooda (ale działa:P)

Ciągle brakuje mi minusa na zielono-żóltym kablu przy lampce.
Przy słupku jest kostka z kablami od drzwi, kabel zielono-żółty także nie ma prądu jednak jest on połączony diodą (jednokierunkową ?) z jakimś niebieskim kablem, który daje minus jak otorzę drzwi pasażera...

Szczerze to :roll: głowa mała...
...Inglostadt...
One way,one love, one car... A6

KamilSiedlce
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:12
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: KamilSiedlce » 15 sty 2011, 18:14

Witam wszystkich:) Podepne sie do tematu.
Mam problem najprawdopodobniej z modułem komfortu. Poczatkowo przy otwarciu drzwi pasazera przy wlaczonym zaplonie w srodku migalo oswietlenie, wymienilem zamek i nic sie nie zmienilo. Odpuscilem to soboie ale teraz centralka nie otwiera mi tylnych drzwi od kierowcy. Wg mnie to tez wina modułu a mechanik powiedzial ze oswietlenie i centralny nie maja nic ze soba wspolnego i trzeba wymienic zamek. Kto ma racje on mowiac ze zamek i ze wiazka jest pewnie uszkodzona od drzwi pasazera czy ja ze to pewnie modul? Prosze o podpowiedzi. Nadmienie ze vag sie laczy z modulem.

wifi88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:04
Lokalizacja: P O Z N A ń

Post autor: wifi88 » 15 sty 2011, 21:52

Kolego z siedlec,

podzielam zdanie mechanika... w połowie:)
Faktem jest że komfort nie ma nic wspólnego z oświetleniem.
Natomiast steruje (tak twierdzę) centralnym.

Jeżeli zamek (wraz ze stycznikiem) wymieniłeś to stawiałbym na wiązkę.

PS: Mój problem (temat) został rozwiązany :mrgreen: :-> Dużo męczyłem się z kablami sprawdzając różne kombinacje a okazało się że winny był... mikrostycznik :-P
Winowajcę określiłem w bardzo prosty sposób: zwarcie dwóch kabli które do niego ochodzą - czerwony i niebieski. i nastała światłość:)
...Inglostadt...
One way,one love, one car... A6

Awatar użytkownika
diabel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: diabel » 16 sty 2011, 12:47

Migajace oswietlenie wnetrza mam i ja :) Pojawilo sie po zamontowaniu niefabrycznego autoalarmu, juz sie przyzwyczailem. Co do braku oswietlenia w drzwiach, to u mnie np. byla taka historia, ze przy rekordowych mrozach w zeszlym roku cos mi przymarzlo i swiatlo w srodku i w drzwiach swiecilo sie non-stop. Po ponownym wlaczeniu zaplonu swiatlo zgaslo i juz nie swiecilo wogole :| Okazalo sie, ze prawdopodobnie komputer odcial uszkodzony obwod, oswietlenie pojawilo sie ponownie, kiedy kilka tygodni pozniej przy okazji diagnostyki komputerowej usunalem kilka bledow.

KrisssA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: Bialystok-Oxford UK

Post autor: KrisssA6 » 19 sty 2011, 15:59

siema u mnie tez miga oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi kierowcy przy zapalonym silniku.wymienilem zamek lewy i pawy przod (czesci AUDI NOWE)no i dalej miga mysle ze to komfort ale Uzytkownik wifi88 twiedzi ze to nie to wiec sam juz nie wiem za co sie brac?
pozdro :-/

wifi88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:04
Lokalizacja: P O Z N A ń

Post autor: wifi88 » 19 sty 2011, 16:22

KrisssA6 chyba nie możesz mieć C6 z 2002r? :-P bo to mogłoby zmieniać postać rzeczy

Samo miganie z moich obserwacji to "reakcja komputera" na lewe podpinanie się do instalacji lub error w niej występujący.
Uważam tak ponieważ gdy podpiąłem się do instalacji na lewo ze zwykłą lampką po odpaleniu silnika oświetlenie kabiny pulsowało. Po rozłączeniu - światło stałe.

Najprawdopodobniej masz gdzieś coś walnięte stąd to "ostrzeżenie" w formie pulsującego oświetlenia kabiny.

Hmm spr czy działa Ci moduł komfortu. Selektywne zamki, ryglowanie drzwi przy 20km/h domykanie szyb. Jeśli te funkcje działają (musisz mieć tak zakodowane VAGiem) to moduł jest ok.

PS: Sprawdzałeś osławiony już na forum stycznik?;>
...Inglostadt...
One way,one love, one car... A6

KrisssA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: Bialystok-Oxford UK

Post autor: KrisssA6 » 19 sty 2011, 16:36

witaj wifi88
moje A6 to C5 2.5TDI 2002 AYM anglik
sprawdze ten modol komfortu.tylko gdzie on sie znajduje?:)ostatnio nawet tak sie zdazlo ze szyba lewa tylnia sama sie otwierala do konca,a wczesniej jak otwieralem auto z pilota to wszystkie szyby sie otwieraly:(
szkoda ze tu w angli nie ma takich dobrych mechanikow jak wielu was na forum,dlatego tu dolaczylem.
:)

[ Dodano: 2011-01-19, 15:39 ]
zapomnialem zapytac co to jest ten stycznik? :?:

wifi88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:04
Lokalizacja: P O Z N A ń

Post autor: wifi88 » 19 sty 2011, 17:58

hmm jakby to określić... stycznik to wynalazek VW zamykający obwód po otwarciu drzwi.
Znajduje się on w okolicach zamka, dochodzi do niego niebieski i czerwony kabel. Zobaczysz jeśli zsuniesz sobie tapicerkę drzwi (dwie śrubki po bokach w górnej części -> pyk do góry i gotowe).

Moduł komfortu pod dywanikami u kierowcy --> wersja europejska:) także u Ciebie pewnie pod dywanikiem pasażera.

U mnie było wilgotno ale moduł działa.. Jeśli masz taką opcję to spróbuj podłączyć się pod niego VAGiem i spr czy nie ma błedów itp.

PS: Domykanie szyb z pilota - powinno działać tylko w przypadku gdy dłużej przytrzymujesz przycisk zamykania /otwierania. Inaczej też: możesz spr kluczykiem przekręcając go i utrzymując w pozycji przekręconej dopóki szyby się nie otworza / zamkną. Sprawdź to:)
...Inglostadt...
One way,one love, one car... A6

KrisssA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: Bialystok-Oxford UK

Post autor: KrisssA6 » 19 sty 2011, 21:33

wifi88

dzieki za oswiecenie mnie:)co do stycznikow sa ok bo zamki oba sa nowe:)wiec to jest pewne :lol: jutro jade na VAGA zrobic logi na pompe wtryskowa,turbo itd.bo cos mi moc ginie :evil: do madrych inaczej Anglikow zobaczymy czy polacza sie z modolem.co do szyb to jak przytrzymam przycisk pilota otwierana auta szyby wszystkie schodza w dol,jak zamykam auto pilotem i przytrzymam przycisk zamykania ida w gore(to chyba dobrze)

wifi88 dodam jeszcze ze ostatnio podlaczylem Slicznotke :-P pod kompa i wyskoczyl blad 17978 P1570 engine control module disabled(mowi ci to cos)?zauwazylem rowniez ze czasem przekrecam kluczyk w stacyjce wszystkie kontrolki gasna ale miga zolty kluczyk w kolku<brat mowil ze imobilaizej>cos takiego

KamilSiedlce
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:12
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: KamilSiedlce » 19 sty 2011, 21:51

Panowie ja sie w najblizszym czsie dobiore do tego zamka i zobaczymy co tam w nim jest. Dziekuje kolego wifi88 za rade jak sprawdzic czy zamek jest sprawny. A wiecie moze koledzy jak otworzyc tylne drzwi bez rozcinania boczka?

KrisssA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: Bialystok-Oxford UK

Post autor: KrisssA6 » 19 sty 2011, 22:04

siemasz kamilu,nie jezeli chodzi o mnie nie pomoge jeszcze nie mialem takich numerow... :-(

KamilSiedlce
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:12
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: KamilSiedlce » 19 sty 2011, 22:51

Siema Kriss. Jak cos wymysle to wrzuce patent na forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga