Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Tiptronik wymiana oleju.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
azad-der-boss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 118
Rejestracja: 14 mar 2010, 19:16
Lokalizacja: Bogacica/Dachau

Post autor: azad-der-boss » 08 sty 2011, 18:33

Yarecki pisze:To ciekawe, że olej do Tipa w aucie z 2007 roku wyszedł z produkcji, a do aut z 2005 nadal jest produkowany i do kupienia...hmmmm, zastanawiające
Chyba zle mnie zrozumiales...olej ktory byl u mnie oryginalnie zalany nie stosuje sie juz u mnie tylko inny olej i konieczna wymiana softa...nie wiem tak mi P.Sopa powiedzial...jak bylo to sie nikt nie dowie....


MaTyS
Zadzwonie i sie dowiem...moze wody dolal...wiem tylko tyle ze napewno byla do mojej skrzyni maszyna podlaczona ktora czyscila olej wraz ze srodkiem czyszczacym...pozniej do drugiego zbiorniczka wlany nowy olej 6 litrow...Bede wiedzial cos wiecej dam znac...Nie wiem pisaliscie ze Sserwis jest najlepszy to chyba jakis powod musial byc...

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 09 sty 2011, 15:44

azad-der-boss

Spokojnie po prostu zgłębiamy temat ;-)

Awatar użytkownika
maxon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 29 lip 2010, 11:35
Lokalizacja: Gdańsk-Warszawa

Post autor: maxon » 10 sty 2011, 11:36

Co do wyboru oleju:
https://a6klub.pl/all-tiptronic-zf-zbior-wiedzy-wymiana-filtra-i-oleju-atf-vt10267,60.htm post klubowicza efendi

Co do wciskania kitu z softem:
http://midparts.com.pl/pl/p/ZF_LifeGuard_Fluid_6/2719
lub ASO na zamówienie.
Czasami brak ludożerców
daje się boleśnie odczuć...

labiss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 165
Rejestracja: 10 cze 2010, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: labiss » 16 sty 2011, 09:20

Po przeczytaniu temat dziwi mnie tylko jedno.

Jak można tak bezczelnie zarabiać na niewiedzy kierowców.Przecież ta cała wymiana dynamiczna za 2250 zł to nic innego jak ściągnięcie dwóch węży przy chłodnicy i przepłukanie skrzyni świeżym olejem.To jest chyba prostsze niż wymiana płynu hamulcowego.Odbywa się na tej samej zasadzie.

P.S. Taka wymiana to się zamyka w kosztach 800 zł max z olejem jak się zrobi to samemu.Jak się wymienia np. w dwie osoby i zakupi więcej oleju to jeszcze taniej można by ugrać. Szok.
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 58&start=0

FUll fotostory z wymiany rozrządu !

Awatar użytkownika
D@mi@n 2.8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 176
Rejestracja: 22 lis 2009, 22:48
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: D@mi@n 2.8 » 19 sty 2011, 11:37

Panowie czytałem dosłownie wszystkie tematy o wymienię oleju w skrzyni ale mam wątpliwość co do tego Atf-a Esso. Można temu całkowicie zaufać?
Pozdrawiam
D@MI@N

Awatar użytkownika
azad-der-boss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 118
Rejestracja: 14 mar 2010, 19:16
Lokalizacja: Bogacica/Dachau

Post autor: azad-der-boss » 19 sty 2011, 13:57

Widze ze niektore wypowiedzi wplywaja na niekorzysc innych uzytkowinikow forum...tzn. za 800 wymiana w tipie w C6 raczej nie mozliwe jezeli biore pod uwage oryginalny olej (220zl za litr)....zycze sukcesow...ale jak ja bym wymienil olej sam i nie wgral bym nowego softa to skrzynia dlugo by nie pochodzila....dzwonilem do owego serwisu i wyjasniono mi dlaczego tyle a ni inaczej wlazlo oleju przy dynamicznej wymianie ale nie bede mowil dlaczego bo i tak ktos sie znajdzie ktory bedzie zaprzeczal i tak w kolko. NOwy user jak przeczyta ten caly temat to i tak zwariuje....wiec niech robi kazdy co chce dla mnie temat zamkniety...

mest1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 20 paź 2008, 00:23
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: mest1987 » 19 sty 2011, 16:10

Azad napisz dlaczego, jesli nie na forum to na priv. Ja jestem bardzo ciekawy. Poza tym masz racje jesli chodzi o glupie pisanie typu: " mozna wymienic taniej" albo " ale drogo, wymienie samemu". Smiech mnie ogarnia. Po pierwsze jak jedziesz do serwisu to nikt Ci za darmo nie zrobi, za poswiecony czas trzeba placic. Ich celem jest zarobek. Poza tym jak czytam " wymienilem samemu..." a pozniej na forum co sie stalo bo wymienialem i nie chodzi. Bez komentarza. Mozna tez jezdzic rowerem bo taniej niz samochodem, albo na pieszo chodzic.

panton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: Wawa/Łódź

Post autor: panton » 19 sty 2011, 17:34

mest1987 chyba nie zrozumiałeś słów "można wymienić taniej..." więc wyjaśnię Tobie. Dostałem ofertę od "znanego i renomowanego" serwisu ofertę dotyczącą wymiany oleju w skrzyni Tiptronic metodą dynamiczną. W ofercie możemy przeczytać - "227,90 1litr gdzie 7litrów = 1 595,30". Olej, którym zalana będzie skrzynia to ZF Lifeguardfluid8 lub jak kto woli zgodny z normą G-060-162.
Za 20L oleju Life Guard 8 zapłaciłem miesiąc temu 1170zl z przesyłką. Reasumując to litr oleju kosztował mnie 58.5 zł a serwis sobie liczy 227,90 zł, gdzie w najdroższym ASO kosztuje litr 200zł. Mając na uwadze ilości tego oleju jakie przerabia serwis to serwis 1litr pewnie go kosztuje jakieś 40 zł. Twoim zdaniem taka polityka jest OK? Ten serwis ma własną rafinerię i produkuje ten olej? Zaczynasz rozumieć? Wspominasz, że nikt za darmo w serwisie/ASO nie będzie pracował ale wymiana oleju metodą dynamiczną to nie 3h jak sobie liczy serwis a max 1.5h... godzina to 99,50 zł - przeliczyć Tobie na ile Cię zrobili? Podsumowując to jak masz pisać w stylu "Mozna tez jezdzic rowerem bo taniej niz samochodem, albo na pieszo chodzic." to sobie daruj. :!:

Wracając do dyskusji to oczywiście azad-der-boss możesz rozwinąć wątek. Na pewno nie tylko ja będę za niego wdzięczny. ;-)

mest1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 20 paź 2008, 00:23
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: mest1987 » 19 sty 2011, 17:58

Panton nie musisz ze mnie robić człowieka głupiego i nierozumiejącego. Każda polityka jest dobra jeśli znajduje odbiorców. Jeśli cena jest tak wysoka i ktoś to mimo wszystko kupuje to nie ma potrzeby obniżać ceny. Nadążasz? Olej jest wart tyle ile ktoś chce za niego zapłacić, jak nikt nie będzie już chciał to na pewno będzie tańszy. Wiedziałem, że na mój post odpowie ktoś złośliwie, bo broniłem Azada i w pełni się z nim zgadzam.

panton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: Wawa/Łódź

Post autor: panton » 19 sty 2011, 19:31

mest1987 pisze:Panton nie musisz ze mnie robić człowieka głupiego i nierozumiejącego. Każda polityka jest dobra jeśli znajduje odbiorców.
Hitler i Stalin miał "odbiorców"... do tej pory ma i twierdzisz, że ta polityka jest dobre? Bez komentarza...
mest1987 pisze: Jeśli cena jest tak wysoka i ktoś to mimo wszystko kupuje to nie ma potrzeby obniżać ceny. Nadążasz?
A jeżeli ktoś wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze na pewne produkty/usługi, tylko dlatego, że nie ma wiedzy, że ten sam, identyczny produkt/usługa jest za rogiem w cenie 1/5 to jest OK? Słyszałeś o czymś takim jak zmowa cenowa? Proszę zacznij używać mózgu i przestań wypisywać takie brednie.
mest1987 pisze: Olej jest wart tyle ile ktoś chce za niego zapłacić, jak nikt nie będzie już chciał to na pewno będzie tańszy.
Podobnie jak leki mimo, że ich wyprodukowanie to 5% wartości za to pozostałe 95% to marketing i marża firm farmaceutycznych. Jak nikt nie będzie kupował leku (bo ze swojej emerytury mu brakuje) to cena wcale nie spadnie...(pacjent pójdzie do piachu) będą kolejni, których będzie "stać."
mest1987 pisze: Wiedziałem, że na mój post odpowie ktoś złośliwie, bo broniłem Azada i w pełni się z nim zgadzam.
Nie wiem kogo broniłeś za to pitolisz trzy po trzy. I gdzie zauważyłeś złośliwość w moim poście...

KONIEC tego wątku. Jak masz pisać to tylko merytorycznie na temat.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 19 sty 2011, 20:17

D@mi@n 2.8 pisze:Panowie czytałem dosłownie wszystkie tematy o wymienię oleju w skrzyni ale mam wątpliwość co do tego Atf-a Esso. Można temu całkowicie zaufać?
Sopa nie leje esso
ale pewnie większość leje
to prawdopodobnie tak jak z olejami do silników, co firma to olej

panton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: Wawa/Łódź

Post autor: panton » 19 sty 2011, 21:20

Sopa leje olej zgodny z normą G-060-162. Takim olejem jest ZF Lifeguardfluid8 (ZF NUMER AA00 601 304) - Audi numer G 060162A1 / A2 / A6 ATF. Problem w tym, że cena tego oleju jest większa niż w ASO nie wspominając o innych, sprawdzonych źródłach oryginalnego oleju firmy ZF ( 1 litr kosztuje ok 60zł przy zakupie 20L). Kolejne pytanie, które nasuwa się to ilość tego oleju jaka jest niezbędna do dynamicznej wymiany w skrzyni 6HP19A. Według Sopy wystarczy 7 litrów... dokumentacja producenta ZF, ETKA, ELSA mówi, że pełne zalanie skrzyni to 9 litrów. Przeprowadzona wymiana oleju w tym modelu skrzyni metodą dynamiczną u sąsiadów w DE wyniosła 11 litrów. Jakim sposobem Sopa przeprowadza pełną wymianę oleju metodą dynamiczną zużywając 7 litrów (faktura) - naprawdę nie wiem.

sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 19 sty 2011, 22:47

panton i inni ;) nie czytałem całego wątku, ale...

wymianę oleju w mojej skrzyni chcę zrobić za jakieś 2 miesiące, przy przebiegu 120.000 km (tak gdzieś wyczytałem i tak postanowiłem), więc mam jeszcze chwilę czasu

przed tą chwilą chętnie znajdę uczciwego wykonawcę dynamicznej wymiany oleju (najchętniej centralna Polska) oraz uczciwego dostawcę tego oleju

a więc moja prośba: podajcie namiaru na dostawców oleju do Tiptronica A6 3.0TDI z 2007 r. oraz dobrych usługodawców

Awatar użytkownika
M0NEER
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 648
Rejestracja: 08 mar 2010, 13:27
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dubai

Post autor: M0NEER » 19 sty 2011, 22:59

panton pisze:Jakim sposobem Sopa przeprowadza pełną wymianę oleju metodą dynamiczną zużywając 7 litrów (faktura) - naprawdę nie wiem.
Zgaduję: może przy tej okazji zapomnieli uruchomić silnika i nie wyssało wszystkiego z układu??

Moim zadniem przy wymianie dynamicznej (skoro skrzynia mieści 9L oleju) wykorzystanie 11L jest logiczne: maszynę tłoczącą wyłącza się wtedy, gdy wypływający olej z układu jest w kolorze nowego oleju, dlatego nie 9, a więcej potrzeba do wyplukania starego oleju.
U mnie przy statycznej weszło lekko ponad 5L.

panton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: Wawa/Łódź

Post autor: panton » 19 sty 2011, 23:22

Też planuję wymienić olej w swoim tipie przy 120 000km (trochę mi jeszcze zostało więc ciśnienia nie ma) i stoję przed tym samym dylematem co TY. Dobry, sprawdzony i UCZCIWY warsztat - cały czas namierzam. (o dziwo SSerwis - Sopa i spółka jakoś mnie do siebie nie przekonali, mam na myśli ceny z kosmosu wyjęte).
Olej do Twojego tipa to pewnie wspomniany ZF Lifeguardfluid8 (zielony), którego źródło namierzyłem w Polsce. Filtry, uszczelki, korki itp. wszystko za 1/3 tego co w serwisie (ASO/Sopa itp.) =====> http://www.renz.pl/kontakt_grojec.php POLECAM!!! (Sprawdzone źródło i nie mam w tej firmie udziałów a reklamuję bo jest OK)
20L oleju ZF Lifeguardfluid8 zapłaciłem miesiąc temu 1170zl z przesyłką. Banka 20L wystarczy na dwie wymiany lub dwie skrzynie (można się z kimś dogadać kto ma podobną skrzynię i plany). Jako ciekawostkę podam, że Sopa życzy sobie za 7L oleju 1 595,30zł + robocizna (3h) + uszczelki, filtry i wymiana softu - całość = 2700 - 3000zł. (kolega wymieniał w styczniu 2011 - mam fakturę). Warto wspomnieć, że przy wymianie oleju zaleca się wymianę (upgrade) softu skrzyni biegów w ASO Audi 205zł (Sopa 250zł) + oczywiście adaptacja skrzyni biegów (po wymianie softu jest to niezbędne)... adaptacja jest do wykonania samemu (niezbędny VAG trochę wiedzy i paliwa bo trzeba pojeździć). (Sopa adaptacja 100zł).
Wymiana oleju ze wszystkim może się zamknąć w kwocie 1500zł (oryginalne części i olej ZF z odpowiednią normą) - tak naprawdę nie jest to kwestia finansowa mimo oszczędności 1500zł tylko pewności, że jest to zrobione poprawnie.


Oczywiście są tacy co twierdzą, że tylko wymiana w serwisie (np. Sopa) i płacenie za 1litr oleju 228zł to mają do tego prawo.

[ Dodano: 2011-01-19, 23:42 ]
M0NEER pisze:
panton pisze:Jakim sposobem Sopa przeprowadza pełną wymianę oleju metodą dynamiczną zużywając 7 litrów (faktura) - naprawdę nie wiem.
Zgaduję: może przy tej okazji zapomnieli uruchomić silnika i nie wyssało wszystkiego z układu??
pewnie zgadłeś bo mi nic innego do głowy nie przychodzi....
M0NEER pisze:Moim zadniem przy wymianie dynamicznej (skoro skrzynia mieści 9L oleju) wykorzystanie 11L jest logiczne: maszynę tłoczącą wyłącza się wtedy, gdy wypływający olej z układu jest w kolorze nowego oleju, dlatego nie 9, a więcej potrzeba do wyplukania starego oleju.
U mnie przy statycznej weszło lekko ponad 5L.
Zgadzam się ... pompujesz sprzętem aż zaczyna wypływać do zbiorniczka (z zużytym olejem) świeży (czysty, zielonej barwy) olej... by przepłukać układ wymagane jest minimum 10L oleju (tak jak wspomniałem wcześniej przy wymianie dynamicznej w DE poszło 11L).
Statyczna wymiana oleju to 5.5litra oleju.

Tak wygląda wymiana oleju metodą dynamiczną. (widocznę urządzenie do wymiany dynamicznej - dwa zbiorniki... 1. olej nowy, 2. olej stary... pompa... )
http://postimage.org/image/14k8zxq6c/ebf28550/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga