Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 AVANT 2.5TDI AEL] Słynne BREMSE LICHT

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szamot74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:51
Lokalizacja: Poznań

[A6 C4 AVANT 2.5TDI AEL] Słynne BREMSE LICHT

Post autor: szamot74 » 16 sty 2011, 00:15

Witam zacnych klubowiczów :-D
Mam na szczęście mały problem elektryczny, ale nie mniej intrygujący :lol: Kilka dni temu podczas jazdy wyświetlił mi się komunikat "skreślona żarówka" na przemian ze słynnym już na tym forum "BREMSE LICHT". Powodem była zapewne spalona żarówka lewego światła mijania (z żarówki pozostało niewiele poza oprawką i dużą ilością szkła w kloszu lampy) :shock: Wymieniłem profilaktycznie obydwie żarówki świateł mijania korzystając z jednego zestawu, jednej firmy. "skreślona żarówka" zniknęła ale złowrogie "BREMSE LICHT" pozostało :evil: Zawsze pojawiało się przy włączeniu zapłonu i gasło po wciśnięciu pedału hamulca pozostawiając napis "OK", który gasł po kilku sekundach. Teraz to wredne "BREMSE LICHT" ciśnie po oczach pomimo sprawnych świateł stopu i innych świateł (spr. wszystkie żarówki pod kątem mocy i sprawności)
Czy muszę użyć VAGA żeby pozbyć się natręta?
Pozdrawiam
Wciąż mi się śni Quattro 3.0 TDI :-)

korzen211
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 29 gru 2009, 14:40
Lokalizacja: Siemiatycze Podlaskie

Post autor: korzen211 » 16 sty 2011, 12:09

koledzy a moze to klocki hamulcowe maja dosc albo kabelek (czujnik) urwany albo poprostu woda ingeruje i jest zawrcie ja tak miałem ostatnio bremse licht to hamulce nie światła

xman

Post autor: xman » 17 sty 2011, 14:04

a ja jak miałem takie problemy u siebie kiedyś tam to robiłem test kontrolek tzn na AutoCheck'u i temat się zamykał na jakiś czas. Ale brems licht to chyba na wyświetlaczu w 100 c4 było a nie w A6 c4... no chyba że zegary ze setki... bynajmniej ja się nie spotkałem z czymś takim... niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

xman

Post autor: xman » 17 sty 2011, 16:33

przy jakim silniku? z dodatkowymi zegarami? wielkie ikony były czy małe?

xman

Post autor: xman » 17 sty 2011, 21:35

a jak jest jak jest samo AC bez BC? bo mnie o to chodzi cały czas...

Awatar użytkownika
szamot74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szamot74 » 19 sty 2011, 12:57

Szanowni klubowicze :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Sprawa się wyjaśniła i jest mi wstyd, ponieważ umknął mi tak banalny szczegół że trudno nawet o nim myślec a co dopiero pisac... Podczas dręczenia wszystkich żarówek nie zauważyłem spalonego włókna w dwuwłóknowej żarówce światła stopu.... Po wymianie owej, mendowate BREMSE LICHT zniknęło i wszystko jest OK...
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Przepraszam za zamieszanie, ale i dziękuję za okazaną pomoc...
Pozdrawiam serdecznie :-D
Wciąż mi się śni Quattro 3.0 TDI :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga