Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Wogóle Nie Działa ESP

Elektryka
ODPOWIEDZ
Demon1948
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 10 maja 2010, 15:55
Lokalizacja: Prabuty/Kwidzyn

[A6 C5] Wogóle Nie Działa ESP

Post autor: Demon1948 » 11 sty 2011, 20:35

Witam mam taki problem otóż mam audi a6 2.7 biturbo i mam chyba esp bo jest przycisk na desce i zapala sie kontrolka na wyswietlaczu podczas zapalania ale teraz jest zima i nieraz delikatny poslizg mi sie przydażył ale nie ze leciałem bokiem tylko jakies delikatne poslizgi takie wiece nieodczuwalne za bardzo ale wydaje mi sie ze nawet podczas ruszania na lodzie czy śniegu powinno działać eps i powinna mrygac eps kiedys tez przesadziłem z predkoscią w kałuży i za szypko zaaragowałem i szypko skreciłem kierownicą wpdałem w kałuze i mi tył nadzuciło i to mocno nawet i esp nawet nie mrugło nic a teraz w zime ani razu nei widziałem zeby sie swieciło co jest grane ? Pomożecie


Sorry za błędy ;d

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 11 sty 2011, 20:40

Podłącz VAG-a i zobacz, czy nie ma jakiś błędów.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Demon1948
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 10 maja 2010, 15:55
Lokalizacja: Prabuty/Kwidzyn

Post autor: Demon1948 » 11 sty 2011, 20:41

Nie posiadam vaga ale powiedz mi jak ty masz eps w swojej to jak ruszasz na sliskiej nawierzchni do końca mu depniesz to esp działa ? czy nie

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 11 sty 2011, 20:47

Demon1948 pisze:Nie posiadam vaga
To sobie kup! Kabelek (interfejs) kosztuje kilkadziesiąt złotych, a VCDS 3.xx ściągniesz z sieci.
Demon1948 pisze:powiedz mi jak ty masz eps w swojej to jak ruszasz na sliskiej nawierzchni do końca mu depniesz to esp działa ? czy nie
Jak na śliskim mocno wdepnę, to faktycznie czasem zamiga mi na zegarach kontrolka od ESP. To co piszesz wskazuje moim zdaniem na jakiś problem. Ale myślę, że bez podłączenia VAG-a (VCDS-a) to może być wróżenie z fusów.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 11 sty 2011, 22:22

Demon1948 pisze:Nie posiadam vaga ale powiedz mi jak ty masz eps w swojej to jak ruszasz na sliskiej nawierzchni do końca mu depniesz to esp działa ? czy nie
Kolego ESP w C5 daje kierowcy duży margines - mam tu na myśli to, że dopiero jakiś większy poślizg powoduje zadziałanie systemów bezpieczeństwa. Nie zrozum mnie źle - nie chodzi o to że zadziała jak auto jest już w poprzek drogi :mrgreen: , tylko spokojnie możesz lekkim bokiem lecieć i ESP się nie załączy. ÂŻeby sprawdzić czy ESP Ci działa musisz troszkę odważniej "wpaść w poślizg". Najlepiej popróbuj na jakimś pustym placu zaśnieżonym. Jak dla mnie jest to idealnie zespolone ponieważ pozwala na kontrolowanie samochodu przez kierowcę w pewnym zakresie, natomiast jak kierowca przesadzi do ESP pięknie koryguje tor jazdy. Jeździłem niedawno mercem 4matic i napęd również jest świetny natomiast nie pozwala kierowcy właściwie na żadne szaleństwo - ledwie wyczuwalny poślizg momentalnie jest korygowany.

Co do Twojego drugiego pytania - jeżeli podczas depnięcia kontrolka od ESP mruga to znaczy że systemy działają.

[ Dodano: 2011-01-11, 22:24 ]
Demon1948 pisze:nieodczuwalne za bardzo ale wydaje mi sie ze nawet podczas ruszania na lodzie czy śniegu powinno działać eps i powinna mrygac eps kiedys tez przesadziłem z predkoscią w kałuży i za szypko zaaragowałem i szypko skreciłem kierownicą wpdałem w kałuze i mi tył nadzuciło i to mocno nawet i esp nawet nie mrugło nic a teraz w zime ani razu nei widziałem zeby sie swieciło co jest grane ? Pomożecie
Właściwie teraz doczytałem dokładnie :lol: - no wg mnie nie działają Ci systemy bezpieczeństwa - bo to nie tylko ESP ale też EDL. Coś jest nie tak bo w przypadku usterki systemu ta kontrolka powinna się świecić cały czas, a wg Twojego opisu to masz chyba usterkę tych układów. Przy Twoim silniku to ta kontrolka w zimie powinna mrugać cały czas :mrgreen: A co się dzieje jak naciśniesz przycisk ESP?

Demon1948
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 10 maja 2010, 15:55
Lokalizacja: Prabuty/Kwidzyn

Post autor: Demon1948 » 13 sty 2011, 02:21

zaczyna sie swiecic kontrolka na desce ten trójkąt z strzałką.

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 13 sty 2011, 08:59

Demon1948 pisze:zaczyna sie swiecic kontrolka na desce ten trójkąt z strzałką.
Czyli kontrolka działa, nie spalona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga