Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] [A6 C5] Woda wszędzie

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[Audi A6 C5] [A6 C5] Woda wszędzie

Post autor: Max1985 » 06 sty 2011, 18:17

Witam..

Problem dotyczy WODY..
Dzisiaj było +2 i niunia zaczęła topnieć (niestety nie posiadam garażu.. buduje w tym roku)
po przejechaniu paru kilometrów dostałem kroplą wody w rękę spoczywającą na hamulcu ręcznym.. spoglądam w gorę i co widzę? WODA po prostu kroplami lała się z oświetlenia kabiny.. Myślałem ze sąsiad w nocy rozstrzelał mi dach z kałacha wiec szybko zdemontowałem ów oświetlenie i ujrzałem masakrę.. cały dach mokry.. spływające krople wody.. Uszczelki szczelne brak możliwości dostania się z zewnątrz..

Woda pokazała się również na lewym słupku (przy drzwiach kierowcy na styku słupka z konsolą).. mokro mokro mokro

W bagażniku powódź.. koło zapasowe prawie wypłynęło na wierzch ale udrożniłem odpływ i woda zeszła..


Sory ze się tak rozpisałem, ale prawie dostałem parpitulacji mózgu (lub jego resztek) od myślenia jak się tego pozbyć szybko i skutecznie..
Słyszałem ze dobrze chłonie wilgoć żwirek dla kotów oraz gazety a może macie inne sprawdzone sposoby?.. co najbardziej polecacie ??

Co robić aby taka sytuacja się nie powtórzyła (garaż będzie na wiosnę)
Obrazek

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 06 sty 2011, 19:03

Moduł komfortu jest "spocony" wydaje mi się ze woda na dachu ciekła ponieważ ostatnimi czasy nie jeździłem w długie czasy wiec para wodna skraplała się nad podsufitką marznąc stąd woda nad podsufitką.. odprowadzenie z klimy drożne... wykopałem wszystko z bagażnika ze schowków jakieś 20 min temu i jestem w trakcie polowania na brata w celu unicestwienia.. Zatkał szmatami wywietrzniki w bagażniku dlatego też nie było wentylacji w jakim celu nie wiem. Wiem natomiast ze lewe drzwi pasażera nie są zbyt szczelne ponieważ listwę przyprogowom szlak trafił (na wiosnę wymiana)

Można jakoś wyciągnąć moduł komfortu w celu osuszenia?

Niestety nie mam dostępu do garażu ( dziadek ma ale maluchem ciężko wjechać wiec nawet nie próbuje :P wiec spróbuje wsadzić 2 farelki na jakichś deskach i osuszyć wnętrze (oczywista siedząc miedzy farelkami żeby nie daj boże coś się nie stało)

muszę tez sprawdzić te odpływy pod aq


krzysztofput Dziękuję za szybką odpowiedz :)
Obrazek

Awatar użytkownika
toso92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 09 mar 2010, 08:34
Lokalizacja: Paris

Post autor: toso92 » 06 sty 2011, 19:50

ja po mojej powodzi
all-ku-przestrodze-innych-vt22485.htm
dywaniki suszyłem odkurzaczem (KARCHER)na myjni i to wystarczyło ale to było w lato no i na pewno nie pomoże przy podsufitce i słupkach ale może zacznij od tego, taki odkurzacz zebrał mi dobre 5 cm wody pod siedzeniami i jak dobrze "pociągniesz" to dywaniki będą tylko wilgotne potem farelka i spoko

grzybciu_ndm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 29 wrz 2009, 19:07
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: grzybciu_ndm » 06 sty 2011, 20:55

Panowie a moze ktoś napisac listę wszystkich odpływów na które trzeba zwrocic uwage??
Na pewno jest odpływ pod aku,od klimy,od szyberdachu(jak ktoś ma ) i gdzie jeszcze??
Wydaje mi się,że taka lista może pomóc wielu klubowiczom :-)

sidewind76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 24 wrz 2010, 09:42
Imię: Seweryn
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: sidewind76 » 07 sty 2011, 08:20

jeśli odetkałeś wszystkie przewietrzenia kabiny to wywal jeszcze na jakiś czas filtr kabiny będzie więcej powietrza i jak teraz jest na plusie to staraj się nie domykać okien niech powietrze naturalnie wysuszy wnętrze bo gwałtowne grzanie może przynieść skutek odwrotny

sidewind76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 24 wrz 2010, 09:42
Imię: Seweryn
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: sidewind76 » 07 sty 2011, 10:42

zasugerowałem się prognoza pogody że w wekend ma być dużo cieplej ale za mocno tez bym nie grzał środka wiec idąc na kompromis grzanie wnętrza na otwartym samochodzie aby wilgoć uciekała a na kilka dni wyjąć też filtr kabiny

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 07 sty 2011, 11:18

Podłoga w samochodzie jest co prawda mokra ale nie na tyle aby pływała, jest porostu wilgotna. W bagażniku fakt miałem powódź ale to dlatego ze narty woziłem w bagażniku i szczerze powiedziawszy o ile śnieg powyciągałem o tyle to co stopniało podczas jazdy musiało wsiąknąć w dywan bagażnika, teraz się roztopiło i zjechało do koła zapasowego. Wchodząc do auta starałem się jak najlepiej wytrzepać buty ze śniegu ale dywaniki mam welurowe to też nasiąknęły i jest jak jest. Na szczęście sytuacja nie jest tak tragiczna jak u toso92 ale niestety sama natura nie wystarczy :( dziś wielkie suszenie samochodu.

Co do modułu komfortu to mam contact spray ( bo o to chyba krzysztofput chodziło) wiec porządnie się pobawię z nim:)
Dzięki wielkie panowie za porady :)
Obrazek

grzegorz75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:20
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzegorz75 » 07 sty 2011, 14:36

Miałem kiedyś Volvo 244 , woda lała się ciurem spod podsufitki . Przeciekała przez uszczelnienie przedniej szyby. Na pierwszy rzut oka wyglądało , ze jest szczelnie . Woda przelewała się swobodnie po podsufitce i przy mocniejszym zahamowaniu wylatywała . Wstydu sie najadłem , jak "aranżowałem koleżankę" . Przy dojechaniu do pierwszego skrzyżowania miała mokre ręce i kolana . Mialem nietęgą minę , ale na szczęście mimo tego "czar nie prysł " ;-)

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 07 sty 2011, 15:46

Oj kolego no to nieźle. Byle panna zadowolona:) :P ale u mnie uszczelki są szczelne. sprawdziłem sprężonym powietrzem :) suszenie pomaga :) niunia schnie idealnie :) żwirek dla kota rozsypany jak po kuwecie po 30 min był do wymiany :P już trzeci raz posypałem z godzinkę temu i jest suchy :) fotele tylne poskładane, farelka w bagażniku i wentylator ustawiony pod fotel kierowcy zdaje egzamin idealnie :) na następny sezon będę lepiej przygotowany i nie dam bratu nawet zajrzeć do bagażnika (wytłumaczył się ze zostawił szmaty w schowkach bo się mogły jeszcze przydać do mycia szyb itp)
Obrazek

pasik27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2010, 14:46
Lokalizacja: włocławek

Post autor: pasik27 » 27 sty 2011, 16:38

witam w moim aucie okazalo sie ze ktos zaslepil kruczce od szyberdachu i dlatego woda ktora sie zbierala leciala po slupku sprawdz odprowadzenie wody pod sufitowka czasochlonne ale moze to jest to pozdro
pasik_wl
bylo B4 2.0 90KM
B4 2.6 V6 150KM
jest A6C4 2.5 TDI 115KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga