Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Wariujący klimatronik

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
MłodyWilk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2009, 23:05
Lokalizacja: Polkowice

[A6 C5] Wariujący klimatronik

Post autor: MłodyWilk » 02 sty 2011, 08:42

Panowie czemu tak jest, że jeśli wyłącze tryb auto to i tak wentylator sam zwiększa oborty mimo iż ustawiam go na 1 stopień?
Nie ważne czy jest włączony tryb ECON czy nie.
W passacie jak na klimatroniku wyłączyłem tryb auto to nigdy wentylator sam nie zwiększał obrotów.

A tutaj jest tak, że zapalam auto, kilmatronik jest w trybie ECON i jest wyłączony tryb AUTO, wentylator jest ustwaiony na jedną kreskę. Z po chwili jazdy już mam 2 kreski a za chwile już 4 i wieje jak cholera :) No to znowu zbijam ręcznie a klimatronik znowu powoli zwiększa obroty wentylatora.
Jak już się silnika nagrzeje i temperatura w aucie ustabilizuje to zaczyna mnie zazwyczaj już słuchać, ale czasami i tak mu odbije...
O co kaman?!?!?

leonulim

Post autor: leonulim » 02 sty 2011, 09:05

Powiem ci tak , tak jest skonstruowany climatronic w audi jak silnik jest zimny to nie bedzie dmuchać mocno dmuchawa dopiero jak jedziesz i systematycznie łapiesz temperature to zwieksza sie stopniowo siła nadmuchu

jeżeli masz ustawioną temp. na 22 st a jest -10 na dworze i zapalasz auto rano to wentylator zaraz po odpaleniu prawie nic nie chodzi , po chwili jak złapie minimalną temp to powoli wzrasta , jak złapie ok50-60st to zaczyna chodzić prawie na maxa dopuki nie osiągnie zadanej temp na klimatroniku
zauwarz że jak w momencie kiedy działa dmuchawa na maxa rano to jak zmniejszysz mu temp na klimatr. to siła dmuchania spadnie ,a jak zwiekszysz temp to bedzie wzrastać
dopiero jak sie w kabinie nagrzeje to sie stabilizuje
proponuje czasami9 recznie sobie regulować dmuchawe ja tak robie

Jak pojezdzisz i masz juz wszystko nagrzane to siła dmuchawy powinna przykać na 2-3 kreseczki , ale spróbuj otworzyć drzwi i poczekaj 2 min przy właczonym silniku to odrazu wzrośnie i bedzie tak jak na początku az wyrówna temp w kabinie .

Myśle że coś ci pomogłem . :-P

MłodyWilk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2009, 23:05
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: MłodyWilk » 02 sty 2011, 09:57

No dobrze, to wszystko wiem i faktycznie tak też jest.
Tylko pytanie jest jedno, po co jest tryb auto skoro i tak mimo wyłączonego tego trybu i tak działa w automacie?
Szkoda, że nie ma trybu ręcznego gdzie o wszystkich parametrach decyduje sam łącznie z wentylatorem. W passacie tak właśnie działał klimatronik i to mi bardzo pasowało!

MARCINcichocki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 lis 2010, 08:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: MARCINcichocki » 02 sty 2011, 10:16

U Mnie jest tak samo.Jak schodzę obrotami ręcznie do 3 kreski to włącza się sam tryb auto[nie rozumiem tego].Jak włączę obieg zamknięty to włącza się klimatyzacja[to można wytłumaczyć].Obroty same idą do góry a potem po osiągnięciu wymaganej temperatury opadną.
CICHY

MłodyWilk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2009, 23:05
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: MłodyWilk » 02 sty 2011, 10:20

A już myślałem, że mi się program CLIMATRONIKA wysypał :)
Jednak widać AUDI tak ma...

A jak ktoś zna jakiś patent jak można całkowicie wyłączyć tryb auto to chętnie posłucham :)

Gino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2010, 16:46
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Gino » 08 sty 2011, 08:56

A powiedzcie co się może dziać, gdy latem przełączyłem w trakcie jazdy na tryb ECO, a po chwili znowu na AUTO i wtedy climatronic zamiast chłodzić zaczyna grzać. Pomaga tylko wyłączenie silnika i przerwa kilkuminutowa, po czym znowu działa prawidłowo (czyli chłodzi). Słyszeliście o takim przypadku?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga