Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.8 ACK] Delikatne szarpanie przy przyspieszaniu

Silniki benzynowe
ramius007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 20 lip 2009, 08:57
Lokalizacja: Łódź

[A6 C5 2.8 ACK] Delikatne szarpanie przy przyspieszaniu

Post autor: ramius007 » 01 cze 2010, 19:56

Witam,
Mam nastepujacy problem, Przy rownej, spokojnej jezdzie z predkosciami 60 - 80 km/h wtedy kiedy obroty sa w okolicach 1600 - 2000 obr, gdy trzeba delikatni przyspieszyc pojawiaja sie delikatne szarpania, tak jakby auto sie dusilo. Dodatkowo zauwazylem ze na wolnych obrotach auto nie rowno pracuje, Nie jest to mocne ale sa dosc wyczuwalna drgania. Kiedy sie przyspiesza gwaltownie nic takieo nie ma miejsca.
W aucie jest Tiptronic, gdy podjechalem do jednego warsztatu wyrok padl na skrzynie ze do kompletnego remontu. ale tak poza tym skrzynia dziala b.dobrze, plynnie zmienia biegi, nie ma szarpniec przy zmianie z P na D z D na N i R i w druga strone. nie ma szarpniec przy ruszaniu, i stad mi sie wlasnie cos nie widzili ze jest to skrzynia.
W aucie jest LPG z tym ze te delikatne szarpania przy przyspieszaniu byly juz przed instalacja LPG. Wymienione sa swieca na NGK i przewody WN na Boscha. Komputer nie wyrzuca zadnych bledow.
Jutro jade na diagnoze do jeszcze jednego warsztatu. Szukalem juz na forum ale niczego nie moge dopasowac do mojego problemu, dlatego zdecydowalem sie napisac. Moze ktos mial cos podobnego lub ma jakis pomysl co mozna sprawdzic. Ewenetualnie jaki warsztat polecacie w Lodzi lub okoliach Lodzi zeby mozna bylo z kims sensownie porozmawiac.
Pozdrawiam serdecznie

Klara
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 kwie 2010, 12:20
Lokalizacja: Radom

Post autor: Klara » 21 sie 2010, 23:12

Witam,
u mnie są identyczne objawy. Nikt nie ma zielonego pojęcia co to może być :-/ Jeśli ktoś z Was miał podobny problem, lub wie co to może być proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
YAKUZA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2010, 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: YAKUZA » 25 sie 2010, 00:09

znajomy w passacie mial podobne objawy przy delikatnym przyspieszaniu z niskich obrotow

okazalo sie ze faktycznie skrzynia do naprawy a raczej sprzeglo do regeneracji

po wyjeciu skrzyni ujawnilo sie jeszcze pekniecie w koszyku,

poprzedni wlasciciel chyba za ostro przepalal fure, co raczej nie jest zalecane przy automacie ;)
Pozdro,
YAKUZA

-giorgio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2010, 13:52
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: -giorgio » 25 sie 2010, 11:54

JA mam taki sam problem tylko mam manuala.Jak daję na luz podczas jazdy to skaczą obroty ale jak się zatrzymam to wszystko jest ok.Niekiedy podczas ruszania dodaje gazu i pedał nie reaguje dopiero po chwili jak wcisne do podlogi to zaczyna reagowac.Nie wiem co sie dzieje chce teraz wymienic kable wysokiego napiecia ale nie wiem czy to cos zmieni.Na kompie nie ma błedów.Jak by ktos mogl pomóc to prosze o rade
-giorgio
Audi A6

fido
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 sie 2010, 14:12
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: fido » 26 sie 2010, 14:25

szarpie szkrzynia
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 19:19 przez fido, łącznie zmieniany 1 raz.
FIDO

fido
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 sie 2010, 14:12
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: fido » 26 sie 2010, 19:17

przepraszam za duże litery. mam ten sam problem ze skrzynią biegów 6 biegowy tiptronic 2,4 2001r umówiłem się na wymianę oleju - nie wiem czy pomoże. czy komuś ustały szarpania po wymianie oleju w skrzyni? szukam pomocy
FIDO

matelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 665
Rejestracja: 22 cze 2010, 00:13
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: myszków
Kontakt:

Post autor: matelek » 14 wrz 2010, 20:16

dobrze że znalazłem ten temat bo miałem zakładać nowy ...
u mnie również występuje ten problem .. mianowicie przy szybszym wciskaniu gazu wszystko jest ok a przy jeździe "jak mój dziadek" zaczynają się delikatne drgania jest to od około 60 km/h na 4 biegu ale bardziej odczuwalne to jest przy 5 biegu i obrotach rzędu 1200-1400 rpm około 65 km/h , dzieje się tak na PB jak i LPG. Drgania są odczuwalne na fotelu a nie na kierownicy. Tak się zastanawiam czy to nie są poduszki od silnika ? ( na jałowym również czuć delikatne drgania)
Pozdrawiam

edit: silnik AGL ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie

Fontesen

Post autor: Fontesen » 15 wrz 2010, 17:37

a ja na waszym miejscu wyciągnąłbym przepustnice i ją przeczyścił, na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Przepustnica daje różne znaki o sobie, więc myślę że warto.

Awatar użytkownika
mucia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2008, 01:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mucia » 16 wrz 2010, 04:08

Witam. Miałem bardzo podobny problem i tak się składa, że przez przypadek rozebrałem przegub wewnętrzny i okazało się, że jest wybity :shock: . Operacje powtórzyłem z drugiej strony i po wymianie szarpanie ustało. Dodam, że przepustnica oczywiście wcześniej została ogarnięta 8-) . Oczywiście u mnie pomogło :-P

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 17 wrz 2010, 22:06

Kurcze no u mnie jest dokłądnie to samo. Mało tego. Wczesniej miałem delikatne przerywanie przy ok. 2 tys obrotów, a teraz potrafi pare razy w ciągu sekundy wyłączyć silnik (taki efekt) przy 3-4 tys obrotów. Aż normalnie strach czy się z rozrządem czegoś nie stanie. Jedyny błąd jaki wywala to przepływka, która jedzie już do mnie nowa. Ale skrzynia? Cięzko mi w to uwierzyć :roll:

Mój ojciec teraz jeździ Audi w pracy, więc robi dużo dużo kilometrów. Pewnego razu skończył mu się gaz, i jechał jakieś 20km na benzynie. Od tamtego momentu, po zatankowaniu gazu efekt zniknął na jakieś 400km i wczoraj jak jechaliśmy do Poznania znowu się zaczęło. Pomyślałem, że w silniku działa jakieś ekologiczne zabezpieczenie: zbyt bogata mieszanka = wyłączenie którego z cylindrów. Z racji, że Fassi zdaje się :) mówił, że ACK i podobne tego nie potrafią pomyślałem, że silnik potrafi odłączyć tylko całość (lub stronę?). W takim razie stawiam na czujniki, które określają dawkę paliwa: przepływomierz, który wywala błąd oraz sondy lambda, które mogły się rozjechać np. dynamicznie - wiec w tym kierunku będę jechać. Skrzynia owszem, wywala błędy, ale np. w postaci "dziwny sygnał z ECU" - co oznacza w sumie tyle co nic. Będę badał temat bo mnie bardzo wkurza. Przewody i świeczki nowe.

[ Dodano: 2010-09-17, 22:05 ]
Wymieniłem przepływkę na nową (Hitachi 271zł z wysyłką) i deptam to auto i deptam i deptam... no i póki co nie szarpie :)

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 18 wrz 2010, 01:35

sprawdzic wewnętrzne przeguby ( i tutaj nalezy sie przyjrzeć dokładnie i sprawdzic czy to aby nie łożysko)

piters
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2010, 10:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piters » 28 wrz 2010, 10:14

Witam,

miałem podobny problem co ramius007; różni mechanicy diagnozowali od sprzęgła po pompę paliwa ... okazało się że to były cewki - takie objawy pokazują się jak zaczynają się właśnie psuć. U mnie były dwie uszkodzone. Może to będą cewki

feniulolo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 191
Rejestracja: 18 gru 2010, 22:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: feniulolo » 27 gru 2010, 00:15

-Camel
[ Dodano: 2010-09-17, 22:05 ]
Wymieniłem przepływkę na nową (Hitachi 271zł z wysyłką) i deptam to auto i deptam i deptam... no i póki co nie szarpie :)


Panowie, gdzie można wyrwać przepływke hitachi w cenie 271 zl ? :)

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 30 gru 2010, 13:43

feniulolo, tak naprawdę to przepływka Helli, ale oni tylko przybijają swój znaczek na przepływki Hitachi :)

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 19 sty 2011, 16:05

Ja mam takie objawy, że tylko przy 1600obr nawet podczas stałej jazdy na tych obrotach czuć delikatne przerywanie i nie wiem czym to jest spowodowane ( na pb też, ale mniej wyczuwalne). W momencie gdy płynnie przyspieszam to przy tych obrotach przerwie ze dwa razy i idzie dalej.

Kiedyś miałem takie szarpanie tylko na lpg podczas delikatnego przyspieszania od 1500 do 2000obr.
Od tamtej pory wymieniłem świece na ngk i kable ngk i czyszczenie przepustnicy i tego nie mam, ale może po regulacji lpg się też poprawiło.
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga