Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] SDS,Bluetooth po kodowaniu przestał działać..

Elektryka
Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

[A6 C6] SDS,Bluetooth po kodowaniu przestał działać..

Post autor: stifii » 13 gru 2010, 21:50

Witam, otóż mam mały problemik z SDS'em i tel via Bluetooth. Po kupnie autka zacząłem aktualizacje MMI do wersji 5150 i udało się, wsadzając druga płytkę od handyvorb(bluetootha) już wsykoczył błąd coś w stylu że nie mozna połaczyć z urządzeniem. Więc olałem problem. Lecz zauważyłem, że telefon nie zawsze znajduje Bluetooth w aucie.. Ale gdy już był zapisany w telefonie to się łaczył jakos. Wszystko chodziło ok mozna było rozmawiać itp itd. SDS miałem po niemiecku i był do wszystkich funkcji w aucie np mozna bylo wybierac radio, nawi nie tylko telefon.. Zainspirowany zmiana języka na ang odpaliłem VAG'a wszedłem do 77 Telephone a tam ku mojemu zdziwieniu kodowanie bylo takie: 0000000 , aa i nazwa gdy wyszkiawalem bluetootha była: Audi UHV 0000. Posługując się helperem zmieniłem kodowanie na 0010910 . Zapisało się wszystko pomyślnie restart mmi. I co się okazuje SDS w ogole nie działa gdy klikam guzik pokazuje na fisie"nie używany". W zakładce regulacji audio polecenia glosowe sa na siwo, tak samo w car setup w opcjach system polecen glosowych zmienił się na siwy kolorek. I co najgorsza gdy wybieram numer multifunkcja z kiery z ost polaczen to przez sekunde wybiera i się anuluje, działa jedynie jak zadzwonie ze swojego telefonu. Gdy już nawiąże połączenie to ja wszystko słysze a rozmówca nic nie slyszy mnie..
Próbowałem spowrotem zmienić kodowanie na 0000000 ale nie przyjmuje jego. :-(

Czy ktoś wie jak moge doprowadzić do stanu aby SDS oraz telefon zaczęły ponownie mi działać? :roll:
Z góry dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 13 gru 2010, 22:03

wgraj nowsza wersje softa :)

Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: stifii » 14 gru 2010, 01:10

Arrni pisze:wgraj nowsza wersje softa :)
Tak jak już pisałem próbowałem wgrywac to wyskakiwał błąd po zczytywaniu meta gdy już miała aktualka sie robic że nie może połączyć z urządzeniem.. Ale IMH bez aktualki wszusyko chodizlo dopoki nie zmieniłem tego kodowania.. Więc fizycznie wszystko sprawne było..
Ostatnio zmieniony 15 gru 2010, 09:16 przez stifii, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysiek71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2009, 00:44
Lokalizacja: polska

Post autor: krzysiek71 » 14 gru 2010, 22:33

Kolego powiedz mi kto ci pozwolił i namówił do uaktualnienia mmi bez sensu i celu na wyższe oprogramowanie ?Nie robi się takich update jeśli nie ma problemów w systemie mmi.
Tyle Ci powiem że update mmi nieraz wykonuje się w 3 etapach dlatego ze telefon wymaga własnie nieraz 3 etapów update ,jesli tego nie zrobisz jak nalezy wywalisz modół telefonu .Nowy 800 e ,używka działająca graniczy z códem ,większość działa lecz rano nie odpalisz auta ,pobierają prąd .

Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: stifii » 15 gru 2010, 00:01

krzysiek71 pisze:Kolego powiedz mi kto ci pozwolił i namówił do uaktualnienia mmi bez sensu i celu na wyższe oprogramowanie ?Nie robi się takich update jeśli nie ma problemów w systemie mmi.
Tyle Ci powiem że update mmi nieraz wykonuje się w 3 etapach dlatego ze telefon wymaga własnie nieraz 3 etapów update ,jesli tego nie zrobisz jak nalezy wywalisz modół telefonu .Nowy 800 e ,używka działająca graniczy z códem ,większość działa lecz rano nie odpalisz auta ,pobierają prąd .
Przeczytaj pierwszy post raz jeszcze uważnie. NIE AKTUALIZOWAÂŁEM a zmieniłem KODOWANIE VAGiem a te dwie różne rzeczy.
Zachęcam do zwracania uwagi na to co się czyta ;-)
A pytac o zgodę nikogo nie muszę bo nie robie w czyimś aucie tylko swoim..

krzysiek71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2009, 00:44
Lokalizacja: polska

Post autor: krzysiek71 » 15 gru 2010, 08:46

Zepsółeś to update ,a pytać nie musisz racja .
;Po kupnie autka zacząłem aktualizacje MMI do wersji 5150 i udało się, wsadzając druga płytkę od handyvorb(bluetootha) już wsykoczył błąd coś w stylu że nie mozna połaczyć z urządzeniem. Więc olałem problem. Lecz zauważyłem, że telefon nie zawsze znajduje '
Co znaczy wsadzając drugą płytkę ?Update mmi wykonuje się tylko i wyłącznie 1 płytą.Tak bywa że czasami działa jeszcze telefon po nieudolnej aktualizacji jakiś czas ,wróć kodowanie skoro twierdzisz że nie działa po zmianie kodowania chyba tyle potrafisz ,zamienić na takie samo jakie było .
Gratuluje odwagi ,nie rozumie jak się można zabrać za taką prace bez pojęcia i instrukcji .

Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: stifii » 15 gru 2010, 09:10

Raz kolejny zachęcam do przeczytania od początku wszystkiego bo znów chyba cos Tobie umknelo, a potem dopiero zabieraj głos w dyskusji, a jesli nic nie masz do dodania w kwestii rozwiązania problemu to swoje prywatne dygresje, smutki, żale zachowaj dla siebie, chyba że lubisz sobie posty nabijać;) aa i aktualizacja BT składa się z 2 części, w pierwszej usuwamy istniejace oprogramowanie, w drugiej instalujemy nowe, ale jak już wyżej wspomniałem tego nie robiłem ;-)
D
,wróć kodowanie skoro twierdzisz że nie działa po zmianie kodowania chyba tyle potrafisz ,zamienić na takie samo jakie było .
Próbowałem spowrotem zmienić kodowanie na 0000000 ale nie przyjmuje jego.
Ważne ze TY nie umiesz czytać ze zrozumieniem.. ;-)

krzysiek71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2009, 00:44
Lokalizacja: polska

Post autor: krzysiek71 » 15 gru 2010, 16:35

Może nie rozumię ,napisałeś że po kupnie autka zaktualizowałeś mmi do 5150 ,i udało się .Ale co się udało ?skąd wiesz że się udało ?Kiedy aktualizujesz wszystkie moduły są aktualizowane automatycznie chyba że wczesniej zaznaczyłeś swdl manual ,jesli tego nie zrobiłeś telefon również został zaktualizowany i nie możesz przerwać aktualizacji a jesli nie wykonasz jej do końca po telefoinie .Chcę Ci pomóc nie nabijam postów ,też czegoś szukam .
Wsadz więc płytke z aktualizacją ponownie ,poczekaj aż wczyta metainformacje i napisz jaka literka pojawia się obok handyvorb2?

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 15 gru 2010, 17:54

Bluetooth na 2 plycie raz sie wlacza i raz wylacza i tak na przemian . to tyle wiem ze starych postow hehe

krzysiek71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2009, 00:44
Lokalizacja: polska

Post autor: krzysiek71 » 15 gru 2010, 21:13

Nie wiem skąd macie płyty do aktualizacji i jak to robicie ,nie ma 2 płyt do update MMi ,jest tylko i wyłącznie jedna ,jak ktoś ściąga z netu i nagrywa ,nie miesci się na jednej więc nagrywa na 2 jest poprostu nobem w tej dziedzinie i nie powinien się tego dotykać ,dlatego że uszkodzi moduł telefonu a kosztuje niemało ,do 2008 na pewno nie miały component protection ,teraz nie wiem ,jesli mają zapomnijcie o używkach ,zresztą audi zmierza do tego aby wszędzie były comp.protection .
Kiedy wsadzisz płytkę i po wgraniu metainformacji jest n/a znaczy że na płycie nie ma nowszego oprogramowania do telefonu , a po poprawnej aktualizacji powinno wszędzie obok modułów być status ok.

fabiano82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 702
Rejestracja: 30 lip 2009, 01:30
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fabiano82 » 16 gru 2010, 02:06

krzysiek71 piszesz nieprawde jest trzy plyty a tu dowod http://cgi.ebay.co.uk/Genuine-Audi-MMi- ... 20b595cbd1

pierwasza to 5150 druga to sam modul Bluetooth trzecia to 5570 :mrgreen:
Wykonane mody Audi A6
-MMI high
-grill s line
-tylne lampy led
-navi
-ami
-zderzak 2009
-lampy LED 2010
-lusterka mat chrom
-zegary kolor FIS
-DAB
Plany
-tv

krzysiek71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2009, 00:44
Lokalizacja: polska

Post autor: krzysiek71 » 16 gru 2010, 08:56

Nie mam teraz czasu ,wieczorem napisze ,to jakiś idiota sprzedaje nawet nie wie co .
100 procent kopiowane ,nie ma takiej opcji aby było kilka płyt dla jednego softu np.8T0906961 to mmi update 5150 dla A6 ,A8, Q7 ,dla pr 8YQ+9zf .
No przesadzilem to nie kopie ,ale 5150 ma wszystko do 5150 i niepotrzebna do telefonu ,5570 ma wszystko do softu 5570 i nie potrzebna ta do telefonu ,a ta do telefonu jest tylko i wyłącznie do telefonu co nie ma w zasadzie sensu bo jest to wszystko9 w tych pierwszych .I bez instrukcji nic nie sa warte .

Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: stifii » 16 gru 2010, 11:34

krzysiek71 pisze:Wsadz więc płytke z aktualizacją ponownie ,poczekaj aż wczyta metainformacje i napisz jaka literka pojawia się obok handyvorb2?
Po wczytaniu meta przy nadyvorb2 wyskakuje Y. I gdy zaczynam aktualke wyskakuje cos takiego:
Obrazek

Na przemian z tym:

Obrazek

Czyli cały czas jest napis Initialise the device i na górze jest 0/1 OK 0N/A na przemian z 0/1OK 1N/A. I to się zmienia non stop w kółko według tego schematu. I tak wieczność bez przerwy, i nic się nie zmienia. Az w koncu trzeba returnem wyjść z tego, bo nic innego się nie dzieje.

fabiano82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 702
Rejestracja: 30 lip 2009, 01:30
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fabiano82 » 16 gru 2010, 11:40

Stifii moze masz blad na plycie :-/

[ Dodano: 2010-12-16, 12:04 ]
krzysiek71 tu masz opis prosze bardzo a6-c6-mmi-update-opis-aktualizacji-foto ... vt7996.htm
aktualizacja 5570 zawiera 3 cd sprawdzone i nie ma co ciagnac tematu :lol:
Wykonane mody Audi A6
-MMI high
-grill s line
-tylne lampy led
-navi
-ami
-zderzak 2009
-lampy LED 2010
-lusterka mat chrom
-zegary kolor FIS
-DAB
Plany
-tv

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 16 gru 2010, 16:00

tak jak fabiano82 pisze pakuj od 1 plytki po ostatnia ale raczej wyskoczy Ci komunikat zbeys juz 3 wsadzil :) i nie sluchaj juz tego co pisze nam tu o noobach. nagraj sobie na dobrej firmy pltki polecam VERBATIMKi sam mam all programy i spolszczenie na nich i ladnie pieknie wszystko chodzi .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga