Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Zwykłe na ksenony, kaseta na nawigacje i kilka pytań

Elektryka
ODPOWIEDZ
lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

[A6 C5] Zwykłe na ksenony, kaseta na nawigacje i kilka pytań

Post autor: lgorek » 23 lis 2010, 19:50

Posiadam Audi A6 2,5TDI quattro 07.1999 roku. Jednak mam kilka pytań:

1. Obecnie mam orginalne soczewki, które są tak brudne że w nocy już nic nie widać, zastanawiam się nad zmianą lamp na kenony. Zaznaczę na początku że kupił bym prawdopodobnie nowe lampy Depo przystosowane do ksenonów. Jednak tutaj zaczynają się schody dla mnie.

1A. Czy przetwornice się zużywają ?? Bo jeżeli nie to kupie oryginalną używaną.
1B. Później spryskiwacze lamp, co tutaj będzie potrzeba do przerobienia, napewno spryskiwacze, pompka.
1C. Czy zderzak również różni się od tego co ma spryskiwacze od tego który go nie ma ?? Czy wystarczy wyciąć odpowiednio otwory ??
1D. Chciałbym też założyć poziomowanie świateł, co tutaj będzie potrzebne.

Do powyżego pytania czy w przypadku tych modyfikacji należało by ciągnąć dodatkowe przewody czy one są tylko niewykorzystane jak np w Renault.


2. Posiadam radio na kasętę (concert) i czy jest możliwość podłączenia radia z nawigacją, czy jest inny tunel środkowy, bo trochę inaczej to się wszystko mieści. Jak to dokładnie z tym jest.

2A. Kiedyś chciałem założyć radio CD (chyba concert II) jedank nie działało odpowiednio i zostawiłem kasetę, podobno nie miałem szyny CAN czy coś takiego. Czy jest przy nawigacji wymagana jest taka szyny i czy możliwe jest jej dodanie.


3. W jaki interfejs diagnostyczny warto jest zainwestować, tak aby nie było z nim problemów. Nie musi być po polsku chodzi mi o funkcjonalność. Najbardziej zależy mi aby współpracował z moim autem później z pozostałymi oraz nowszymi.

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 23 lis 2010, 20:40

2A - z radiem na CD nie bedzie problemu trzeba tylko do kupić przejściówkę CAN napewno znajdziesz na allegro i wszystko śmiga pięknie sam tak mam

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 24 lis 2010, 00:24

zchrobot

a działa wszystko, sterowanie z kierownicy i wyświetlanie stacji radia na FIS

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 24 lis 2010, 09:22

lgorek pisze:zchrobot

a działa wszystko, sterowanie z kierownicy i wyświetlanie stacji radia na FIS
niech sie wypowie ktoś inny nie posiadam wyżej wymienionych dodatków :)
działa napewno samo radio podświetlanie wyłączanie z kluczykiem itp

AdiS6

Post autor: AdiS6 » 24 lis 2010, 11:55

co do Lamp soczewka sie wypala :) a lampy zolkniejea od Xenonow :D wiec radze ci kupic zwykle lampy no za podrobki musisz dac okolo 500zł komplet do tego + Xenony z jakies 200zł dobrej jakosci nie produkcji Poland koszt wszystkiego okolo 800zł zapraszam zaloze ci lampy i Xenony Bochnia pzdr sam zmienialem w Avancie oryginalne xenony spalily klosz poniewaz nie funkcjonowaly spryskiwacze jeden silownik byl zepsuty teraz jest wszystko ok :D

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 24 lis 2010, 18:13

AdiS6

Za bardzo nie rozumiem twojej odpowiedzi, ponieważ piszesz na początku że soczewka się wypala, a przy xenonach żółknieją. Więc co polecasz ?? Xenony czy zwykłe żarówki ?? Bo już zgłupiałem bo jeżeli piszesz żeby włożyć HID to ja tak nie chce wole mieć cały komplet z poziomowaniem i spryskiwaczem z odpowiednim kątem świecenia.

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 25 lis 2010, 11:15

adamze27

szukając info znalazłem fajną stronę
http://www.kufatec.de/shop/index.php/la ... ---4B.html

Są tam już gotowe zestawy jak, dla przykładu
- kompletne poziomowanie (czujniki, sterownik, przewody) - 260 €
- parktronic plus - 430 €
- interfejst can-bus 100 €

Nie ma nic o spryskiwaczach :(

Mam pytanie czy jest różnica w spryskiwaczach pomiędzy C5 98-01 oraz 01-04 ?? Bo nigdzie tej informacji nie mogę znaleźć. Oraz moje pytanie czy każdę wzocnienie zderzaka ma już otwór na spryskiwacz.

Mam ochotę wymienić zderzak od modelu S6 lub RS6 jednak moje pytanie czy wychodziły takie wersje że będą pasowały do mojego autka czyli 98-01 ??

AdiS6

Post autor: AdiS6 » 25 lis 2010, 21:03

tak jest do 2000 masz spryskiwacze widoczne a od 2001 masz wglebione w zderzak

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Re: [A6 C5] Zwykłe na ksenony, kaseta na nawigacje i kilka p

Post autor: mwx » 26 lis 2010, 12:48

lgorek pisze:Obecnie mam orginalne soczewki, które są tak brudne że w nocy już nic nie widać, zastanawiam się nad zmianą lamp na kenony.
Skoro i tak chcesz wyrzucić te światła, to może najpierw spróbuj je po prostu wyczyścić i dać nowe żarówki. Jeśli szkoda Ci czasu na rozklejanie to możesz spróbować tak jak ja robiłem to w Toyocie (tylko wtedy ryzykujesz, że poodlepia się srebrne wykończenie wewnątrz lampy)

Ja też byłem na etapie szukania ksenonów, a po takim nawet niechlujnym czyszczeniu okazało się, że auto ma rewelacyjne światła. Zamierzam jeszcze przepolerować klosze, ale i bez tego świeci bardzo dobrze.

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 26 lis 2010, 18:13

mwx, fajny opis ;-)
W sumie sposób też dobry jak nie chce się rozklejać lampy
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

RaKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 286
Rejestracja: 15 mar 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 26 lis 2010, 18:27

lgorek, co do radia to jak masz duże 2din to nie ma problemu ze zmianą na navi plus,nie potrzeba żadnych przejściówek,samo kodowanie vagiem i tylko jeden kabelek 2cm we wtyczce zasilającej.Co do świateł to pewnie masz jeszcze małą soczewkę,ale jak masz kupić jakiś szit to lepiej wyczyść te lampy,spoleruj szkło,zwykłą polerką do lakieru,zamontuj HID z allegro i zobaczysz jak to świeci,nic nie oślepia innych,są eleganckie kąty załamania światła,warto zamontować spryski koszt zestawu 200zł,prawie nie do odróżnienia z oryginałem,produkcji VW na allegro,zbiornik jeśli jest 4,7 litra to wsadzasz pompkę na którą jest miejsce i git,tniesz otwory tylko w plastyku pod spryski,w belce są <ok> Poziomowanie fajna sprawa ale jakie koszty tego wszystkiego.Nie wszystkie auta z ksenonem mają samo poziomowanie.

servi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2008, 12:04
Lokalizacja: centralna Polska

Post autor: servi » 26 lis 2010, 21:38


lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 27 lis 2010, 20:03

Oki

Postaram się umyć te lampy i to ze zdjeciami i efekty swiecenai przed i po, bo ogolnie swieca tragicznie w nocy nic nie widac, jakbym wylaczyl swiatla a ksiezyc swiecil mocno to nie ma znaczenia czy mam wlaczone czy nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga