Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c4 2.8] Klimatronik zimne lub gorące.

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
zuku25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:43
Lokalizacja: Legionowo

[a6 c4 2.8] Klimatronik zimne lub gorące.

Post autor: zuku25 » 20 lis 2010, 18:40

Witam. Problem jest następujący. Nie dziła regulacja temperatury nadmuchu, od 20 stopni w zwyz wieje caly czas gorące, 19 i mniej chłodne czasami cieple czasmai gorace na LO zimne. Silniczki choda plynnie na nogi szyba itp. Co to moze byc?
Dzieki za ewentualne odpowiedzi.

leonulim

Post autor: leonulim » 30 mar 2011, 22:32

zuku25, Poradziłeś z tym ogrzewaniem , u mnie powstał podobny problem i nie wiem od czego zacząć, dodam że w sobote wymieniłem chłodnice i od tego czasu coś zaczęło sie rypać, najpierw leciało zimno mimo ustawionej temp 25 lum max , odpowietrzyłem układ to teraz grzeje jak szalony dopiero na LO troche chłodu daje, Od czego zacząć . <wnerw>

Awatar użytkownika
polsport
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 21 paź 2010, 09:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: polsport » 31 mar 2011, 15:44

Proponuję zacząc od podłączenia do komputera i zdiagnozowanie silniczków.

leonulim

Post autor: leonulim » 31 mar 2011, 15:48

Masz racje może w sobote uda mi sie podłączyć to zobaczymy o co tam chodzi <mysli>

zuku25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:43
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: zuku25 » 31 mar 2011, 16:49

leonulim, Witam. Tak Już dawno sie uporałem z problemem. Silniczek rególacji klapki ceipło/zimno sie zacinał wiec kupiłem drugi i działa bez problemnów. Znajduje sie na podszybiu. Musisz zdemontować mechanizm wycieraczek i po stronie kierowcy na obudowie dmuchawy bedziesz miał go ukrytego pod czrna klapką nie można nie zauważyc.

leonulim

Post autor: leonulim » 31 mar 2011, 20:12

zuku25, dzieki , w sobote bede grzebał,teraz trza trawnik po zimie doprowadzić do ładu <szok> <uoee>

Barryaudi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2009, 11:48
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Barryaudi » 15 kwie 2011, 19:36

Ja dzisiaj rowniez zabralem sie za ow silniczek.Jednak problemem byla ulamana dzwignia ktora idzie od silniczka:)Zamowilem w ASO, na jutro bedzie, koszta okolo 6 zl :)Po odlaczeniu silniczka na klimatroniku nie mam LO ani HI tylko idzie od zera do 99 :)tzn nie samoczynnie tylko mam taki zakres regulacji.Jak mysliscie trzeba bedzie po podlaczeniu silniczka wysterowac przez VAG od nowa ?

leonulim

Post autor: leonulim » 15 kwie 2011, 20:46

ja do swojej jeszcze nie patrzyłem, żona do roboty jezdzi to niech jej ciepło bedzie, ale w planach mam jutro obsługe robić ( olej filtry itp) to myśle że zajrze o co tak kaman

Barryaudi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2009, 11:48
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Barryaudi » 16 kwie 2011, 21:47

Ja juz mam to za soba.U mnie byl problem z peknieta dzwiniga plus z zasniedzialym silniczkiem. Silniczek rozebralem i przeczyscilem.Odziwo po wlozeniu do obudowy nie dzialal :)Jedna przegroda po wlozeniu sciskala za bardzo obudowe silniczka.Po podgrzaniu plastiku i wlozeniu zapalki miedzy obudowe i silniczek pomoglo. Oczywiscie po wszystkim podlaczamy Vag, kasujemy bledy i zerujemy od nowa wszystkie 4 silniczki.

leonulim

Post autor: leonulim » 16 kwie 2011, 23:21

Ja też sie dobrałem do tego, niestety nic nie działą żadnych ruchów, powiedzcie kiedy i czy wogóle on ma pracować ??

wyciągnełem to wszystko na zewnątrz zdjąłem klapke, w środku solniczek i te małe trybiki wyglądają idealnie, podłączyłem kostke i zero reakcji ( tak na marginesie to jak to działa reguluje jakąś klapą ja myślałem że ma dopływ ciepłej wody zamykać <mysli> )

W żadnym zakresie ustawiania temperatury nic nie reaguje ( czy tak ma być ) narazie odpuściłem głebsze grzebanie żebym czegoś nie uszkodził, jutro mam zamiar skończyć dzieło tylko podpowiedzcie mi .

zuku25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:43
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: zuku25 » 18 kwie 2011, 17:40

leonulim, Silniczek po wyjęciu podpięciu kostki włączeniu zapłonu ma pracować, sprawdź miernikiem czy jest zasilanie w kostce ale najprawdopodobniej zasniedziały jest silniczek a wsytarczy go rozebrać przeczyścić złożyc i bedzie smigał. U mnie pomogło i do tej pory śmiga.

leonulim

Post autor: leonulim » 18 kwie 2011, 17:57

zuku25, No właśnie tu problem , nie działa , silniczek wyciągnełem szczotki poruszałem, niestety nie ma żadnych oznach śniedzi ( wszystko idealnie czyste a nie działa ) musze na Vaga podlecieć może coś pokaże , \
Fakt że napięcia nie zmierzyłem może jeszcze raz sie dobiore i sprawdze ale to może jutro bo wozu dziś nie mam .

w każdym razie wielkie dzieki <okok>

[ Dodano: 2011-05-05, 06:31 ]
No podołałem, faktycznie silniczek nie chodził ale po rozebraniu silniczka i wyczyszczeniu wsztstkiego ( szczotek itp. ) działa hehe <okok> Wielkie dzieki za pomoc .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga