Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Parowanie przedniej szyby

Wnętrze
Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 29 wrz 2010, 20:40

Tomas, u juz bajki opowiadasz:-) Nie wiem czy wiesz ze nowego typu sprezarki sa takie ze chodza caly czas a wlaczenie klimy polega na tym ze w sprezarce jest taki zaworek i w moemcie wlaczneia klimy zaworek przelacza obieg gazu na kabine a tak normlanie go przepuszcza i nie tloczy ale sprezarka chodiz non stop! Wiadomo nic nie jest wieczne- ale panowie nie popadajmy w skrajnosci!

vonito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 706
Rejestracja: 13 sie 2010, 10:41
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: vonito » 30 wrz 2010, 08:50

Zgadzam się z fenomenalnym
gdyby nieuzuwanie klimy w zimie miało ją wykończyć do 90% samochdów było by w serwisie po sezonie zimowym :mrgreen:

Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

Post autor: pama » 30 wrz 2010, 09:41

Tomas pisze: Pama jak nie będziesz korzystal z klimy w zimie to szubciutko spręzarka zakonczy swoj zywot ,tak mialem w poprzednim autku c5 :-/ teraz w c6 non stop klima caly rok :mrgreen:
no daj spokoj :)))
nawet latem, rzadko uzywam klimy..:)))

<ok>

Ninja_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:36
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: Ninja_ » 30 wrz 2010, 09:46

Chyba nie chodzi o ciągłe używanie, a jedynie o sporadyczne załączenie układu. Tak jak piszecie w nowszych samochodach może nie jest to już konieczne ze względu na rozwiązania technologiczne ale w starszych powinno się uruchamiać klimę. W dużej przenośni to tak jakby nie odpalać samochodu przez zimę, narażając go potem na większe obciążenia i zużycie elementów (brak smarowania).

Tomas

Post autor: Tomas » 30 wrz 2010, 10:41

Klimy powinno się uzywac caly rok tu nie chodzi tylko o chlodzenie w lecie :-) po wlączeniu klimy jest inne powietrze i dla osob mających problemy z alergią jest to nawet wskazane,wiadomo ze nie wlączając klimy osiada w niej syf ,roztocza,grzyby itd.po odpaleniu systemu po dluzszej przerwie caly ten syf leci na nas,dlaczego wlączając nadmuch na przednią szybe w c6 wlącza sie nam klima poto zeby szybko osuszyc powietrze i zlikwidowac wilgoc w samochodzie audi nazywa ten przycisk ECON co sama nazwa wskazuje ekonomiczną jazde,jezeli chodzi o te dodakowe 0.5 l /100km to ja to rozumiem,ale dla mnie przynajmniej do pierwszych mrozow powinno sie jezdzic z wlączoną klimą (a ze w moim klimacie nie ma mrozow więc jezdze caly rok) :mrgreen:

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 30 wrz 2010, 14:36

Tomas, Czy ty w sanepidzie pracujesz? Jesli chodzi o klimatyzacje , jesli ktos o nia dba to powietrze z klimy nie jest szkodliwe dla alergiwo bo niby dlaczego?? Alergik cierpi tylko wtedy gdy filtry sa nie wymieniane i na filtrach jest duzo syfu. Chodzi takze o czyszczenie wymiennika czyli parownika( ktory w momecie gdy klima jest zalaczona jest caly oszroniony, a przeplywajace powietrze topi ten szron, a woda kroccem wyplywa na zewnatrz samochodu) Jak wiaodmo wilgoc+ drobiny kurzu tworza bakterie- A dokaldniej chodzi o grzyby i legionelle. Gdy ktos dba o auto, wymienia filtry, czysci parownik to zadna klima nie jest szkodliwa dla alergika. I prosze nie piszcie takich faramazonow bo w zylach krew sie mi gotuje!! Jedynym skutkiem ubocznym klimatyzacji ktora jest serwisowana jest to ze wysysza powietrze co wiaze sie z tym ze osoby noszace szkla kontaktowe i ktore przebywaja w pomieszczeniach klimatyzowanych wieksza czesc dnia moga skarazyc sie na swedzace oczy ( zbyt suche powietrze)
A tak na marginesie, czy klima wlaczona czy wylaczona to i tak jelsi nie bylo onia dbane to i tak syf bedzie wydmuchiwany na nas! Bo przeciez to ten sam parownik!

Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

Post autor: pama » 30 wrz 2010, 15:33

fenomenalny,
kazdy ma swoja racje:))

za z natury swojego zawodu i wyksztalcenia.. mam swoj wlasny poglad na czestotliwosc zalaczania A/C :)))

ktos inny moze miec calkowicie odmienny, szanuje innych zdanie:)))

dla mnie wlaczenie klimy to przede wzsytskim ew. problem chwilowego lub naglego zaparowania szyb... ostatnio wiozlem 3 pijanych koelgow.. heheh:))

i sporadycznie wlaczam, no chyba, ze pelne slonce i upal... <ok>

Pablo200
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 223
Rejestracja: 29 wrz 2009, 09:48
Lokalizacja: Śląski

Post autor: Pablo200 » 30 wrz 2010, 15:36

Kolega zawsze po seksie w aucie włącza klimę :-D

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 30 wrz 2010, 15:46

Pablo200, haha dobre dobre! Tak zgadzam sie ze kazdy uzywa klime wg updoban. jedni zaraz choruja a inni uwielbiaja jak dmucha prosto na nich! Ja tam jestem goracy chlopak:-) i lubie zimno! Wiec klima zqawsze jest wlaczona, wogole nie lubie wilgotnego klimatu dlatego jest ona wlaczona non stop!

Awatar użytkownika
progressowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 09 lip 2010, 22:58
Lokalizacja: POMORSKIE

Post autor: progressowy » 30 wrz 2010, 19:17

Hej. Podłącze sie do tematu.
Dzis sprawdziłem te filtry. Zgadzają sie z adnotacją oo duzym przegladzie w aso w 2008r. Stan wskazuje na wymiane. Jednakze zastanawia mnie w ktora strone maja byc zwrócone strzałki na filtrze. Oczywiście wiem ,ze strzałka zwrocona ku odbiorowi czystego powietrza. U mnie po rozebraniu tej klapki wysuneły sie kolejno dwa filtry jeden starzałka ku grodzi silnika adrugi na odwrót ku konsoli srodkowej. Filtry sa ułozone obok siebie czy to mozliwe ,ze jeden ma ciagnac powietrze w te strone a drugi na odwrót? Dziwne,moze to kolejna fuszerka przez aso? Jak maja byc załadowane te filtry?
Było c5 i c6 z motorami 2.4.
Jest O1 1,9tdi

Awatar użytkownika
Seravok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 12 mar 2010, 22:26
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Seravok » 30 wrz 2010, 19:42

progressowy pisze:Jak maja byc załadowane te filtry?
Stan moich wskazywał że były od nowości i zwróciłem uwagę że strzałki były zwrócone tak jak ma przepływać powietrze czyli strzałki zwrócone w kierunku "szoferki" Tak też założyłem nowe

Awatar użytkownika
progressowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 09 lip 2010, 22:58
Lokalizacja: POMORSKIE

Post autor: progressowy » 30 wrz 2010, 19:55

Miałeś nabitą date 2004r na filtrach? Kazdy ori ma wydrukowana date produkcji.
Kurcze u mnie jeden tak, a drugi odwrotnie. Kto to montował?! Odrazu mi to podpadło!!
Teraz jak sa brudne nie bedę przekładał bo zassa syf.
Jak ma reszta wsadzone?
Gdzie sie zaopatrujecie w materiały eksploatacyjne?
ASO mam nie po drodze. A w sklepach w Malborku wszystko na zamowienie. To lepiej zamowic na necie. A może ktoś z Was sprzedaje ori i nie tylko cześci,materiały eksploatacyjne?
Było c5 i c6 z motorami 2.4.
Jest O1 1,9tdi

Awatar użytkownika
Seravok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 12 mar 2010, 22:26
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Seravok » 30 wrz 2010, 21:30

progressowy pisze:Miałeś nabitą date 2004r na filtrach? Kazdy ori ma wydrukowana date produkcji.
Zainspirowałeś mnie tym pytaniem.
Poszedłem do garażu i sprawdziłem.Filtry miałem wyprodukowane w maju 2009 roku więc jednak wymienili je podczas przeglądu jesienią zeszłego roku tak jak opisane jest w historii serwisowej.Ale w takim razie nie podoba mi się że trzeba ten filtr wymieniać raz do roku bo inaczej paruje.Za rok kupie najtańszy, bez żadnego wegla

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 30 wrz 2010, 21:58

ale to co sie zbeira na filtrach i tak z wilgoscia bedzie smierdziec:)

zenonek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 10 cze 2008, 19:13
Imię: Zenek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Grays, uk

Post autor: zenonek » 02 paź 2010, 12:42

Hej panowie, u mnie jest podobnie, jak tylko pada to szyby paruja, wszystkie, nie tylko przesnia, musze na klimie jezdzic.
Filtry zamienilem na te z weglem aktywnym, nie pomoglo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga