Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5] niesprawny ABS

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
poncjusz84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

[A6 C5 2.5] niesprawny ABS

Post autor: poncjusz84 » 05 lip 2010, 14:14

Witam mam mały problem z moim ABSem a doklanie wyświetla mi 2 błedy 18263 oraz 00285 jeden to że niedziała czujnik kola prawy przód a drugi coś tam przesył danych magisralom can ( na innym użądzeniu że niewidzi prędkości obrotowej silnika ) odnośnie czujnika w kole to czyjnik jest nowy i napewno dobry kable przestrzeliłem od pompy do czujnika i niemajom ani przebicia ani zwarcia awiec moje pytanie jest następujące czy ktoś miał taki przypadek albo wie jak z tej sytuacji wyjść z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
raphal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 118
Rejestracja: 16 gru 2008, 10:47
Lokalizacja: Polska/Europa/Świat

Post autor: raphal » 05 lip 2010, 15:12

Sprawdź odległości czujnków od tarczy. Jak jest w za dużej odległości, to nie zbiera informacji o prędkości koła, a komp pokazuje błąd.

Rzuć też okiem na same czujniki. Rdza czasem wpływa na błędy. Nowe też rdzewieją. Zakładam, że profile opon masz identyczne.

poncjusz84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: poncjusz84 » 08 lip 2010, 12:23

Najśmieszniejsze jest to , że sterownik jest po naprawie i podłączyłem go do innego auta a dokladnie do paska z takim samym ABSem , wszystko zgasło i dlatego jestem w małej kropce ale jesli można by poprosić o nr.tel do kolegi olo gsm to bede wdzięczny POZDRO

lukaszes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:58
Lokalizacja: Opole, Suffolk

Post autor: lukaszes » 15 wrz 2010, 23:31

Witam, u mnie blad 00285 spowodowal pierscien z dziorkami, ktory znajduje sie na przegubie. Widocznie odpadl jak tluklem w niego mlotkiej gdy wymienialem gume od przegubu :) Widze teraz, ze zasada ''jezeli cos sie nie udaje to wez wiekszy mlotek'' nie zawsze sie sprawdza. W tym przypadku albo nalezy przykleic pierscien albo wymienic caly przegub, co uczynilem bo czesc nie jest droga a ile frajdy z wymiany :D:D Chociaz nie kazdy preferuje w starego trupa ladowac kase i nowe czesci.. wiec mozna sprobowac przykleic pierscien.. tak zeby sie nie ruszal :)

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bigger1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2009, 19:16
Lokalizacja: KOMORÓW

Post autor: bigger1 » 27 wrz 2010, 15:49

witam podłączę sie do tematu ponieważ mam podobny problem a polega on na tym iż od jakiegoś czasu było tak że gdy auto stało jakiś czas wsiadałem odpalałem i odjazd wszystko ok,po jakimś czasie jazdy kilku hamowaniach zapalała się kontrolka od abs i jazda bez abs potem to samo ,znowu jak stało to to ta sama sytuacja teraz natomiast zapala się za każdym razem koleś podłączał się jakimś vagiem ( nie śmiejcie się nie znam sie widziałem tylko że napis na tym użądzeniu to vag) ale nie mógł połączyć się z absem wszystko inne sprawdzał bez problemu silnik,klima poduchy itp w czym rzecz ????? natomiast co mnie niepokoi to jakieś lekkie chrobotanie w prawym przednim kole może to łożysko choć on mówił że mu na to nie wygląda a jeżeli tak coś z łożyskiem to czy to ma się do abs, nadmienię że byłem u drugiego kolesia podpiął się z jakimś programem CDIF2 ale nie mógł się połączyć z niczym gdzie mogę szukać pomocy jestem z pod warszawy pozdrawiam

lukaszes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:58
Lokalizacja: Opole, Suffolk

Niesprawny abs

Post autor: lukaszes » 27 wrz 2010, 16:55

Po pierwsz kup sobie vag-a i nie plac wiecej za sprawdzanie i kasowanie bledow. Ja mam taki http://allegro.pl/komputer-diagnostyczn ... 02707.html z tym ze kupilem go w uk i jest in english. Zwroci Ci sie po osmiu podlaceniach u ''specjalistow'' , vag pokaze Ci bledy jakie sa w aucie wraz z opisem. Pozniej wprowadzisz kod bledu w google.pl i znajdziesz tysiac sposobow na usuniecie bledu :) pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bigger1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2009, 19:16
Lokalizacja: KOMORÓW

Post autor: bigger1 » 27 wrz 2010, 17:35

dzięki ale ja nic nie płaciłem jedno ten cdif2 ma kumpel a vaga ma mój szwagier chodzi o to czemu na ty,m szwagra nie mógł się połączyć z absem a ze wszystkim innym bez problemu i kasowanie błędów też

Awatar użytkownika
bigger1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2009, 19:16
Lokalizacja: KOMORÓW

Post autor: bigger1 » 27 wrz 2010, 18:20

zawsze to już jakaś podpowiedź tylko teraz powiedz mi co dalej z tym fantem jeżeli sterownik to gdzie co i jak <smuty>

Awatar użytkownika
bigger1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2009, 19:16
Lokalizacja: KOMORÓW

Post autor: bigger1 » 04 paź 2010, 15:06

sterowniczek naprawiony przez naszego speca OLO-GSM wszystko super hiper ekstra dzięki niemu zaoszczędziłem parę złoty bo mechanior kazał mi szukać używanej pompy a tu wszystko szybko i sprawnie z gwarancją na 2 lata jeszcze raz pozdrawiam duuuuże piwko dla ciebie Olek i polecam kolegę z czystym sumieniem <ok> :mrgreen:

Firebee
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 01 sie 2009, 19:56
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Firebee » 10 paź 2010, 17:12

bigger1 pisze:sterowniczek naprawiony przez naszego speca OLO-GSM wszystko super hiper ekstra dzięki niemu zaoszczędziłem parę złoty bo mechanior kazał mi szukać używanej pompy a tu wszystko szybko i sprawnie z gwarancją na 2 lata jeszcze raz pozdrawiam duuuuże piwko dla ciebie Olek i polecam kolegę z czystym sumieniem <ok> :mrgreen:
a czy spec OLO-GSM móglby też pomoc na mój problem, który opisałem mu pare tygodni temu na PW? :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga