Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Problem z hamowaniem w jednym kole.

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
iwan10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2010, 10:07
Lokalizacja: Lublin

[A6 C5] Problem z hamowaniem w jednym kole.

Post autor: iwan10 » 16 wrz 2010, 21:19

Witam,

Niedawno kupiłem A6 C5 1,8T i mam pewien problem. Przy uruchomieniu tak jak już wyczytałem u wielu z was wyświetla się kontrolka abs i wykrzyknik w kółku i nawiasach (O). Przeczytałem na forum jakie mogą być tego problemy i przeczytałem także, że jeśli świeci się ta kontrolka to abs nie działa, a mi się wydaje że u mnie abs działa (ale bez pewności), z tym, że tylko w 3 kołach. Może mi się tylko wydaje, ale inne koła przy testach hamowania nie zostawiały śladów na asfalcie, a przy tym znosiło mnie na prawo (ślad zostawiło prawe przednie koło). Klocki ok, światła stop ok, płyn ok.

Co może być nie tak? przeszukałem wiele podobnych tematów, ale nikt nie pisał o znoszeniu przy hamowaniu. Podpiął bym się pod Vag'a, ale na razie czekam na dowód rejestracyjny i nie mogę jeszcze przez tydzień nigdzie jeździć, tylko testy za blokiem.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
4r3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:41
Lokalizacja: Smołdziński Las

Post autor: 4r3k » 17 wrz 2010, 07:04

ze względu na to znoszenie w prawo wygląda to na popsuty czujnik ABSu, gdyż koło hamujące normalnie trzyma cały czas, chociaż nie wiem czy przy popsutym czujniku w C5 wogóle nie powinien działać układ ABSu

iwan10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2010, 10:07
Lokalizacja: Lublin

Post autor: iwan10 » 17 wrz 2010, 14:08

Dzięki za odpowiedz.

Też pomyślałem o czujniku. Wie ktoś może czy system z walniętym jednym czujnikiem działa?

Ponieważ nigdy nie byłem jeszcze na vag'u mam glupie pytanie:
Czy po diagnostyce na VAG'u dowiem się czy to konkretnie czujnik, czy ogólnie wyświetli ABS?

Awatar użytkownika
4r3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:41
Lokalizacja: Smołdziński Las

Post autor: 4r3k » 17 wrz 2010, 20:44

z tego co się orientuję powinno zgłosić określony błąd, który będzie odpowiadał za konkretny czujnik, ale jeszcze ktoś by mógł to potwierdzić

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga