Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6 ] kontrolka min oil

Silniki wysokoprężne
Szymonek51
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:40
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

[ A6 C6 ] kontrolka min oil

Post autor: Szymonek51 » 28 sie 2010, 22:14

Witam wszystkich forumowiczów po dłuższej przerwie.
Ostatnio w moim samochodzie zaczął pojawiać się dziwny błąd, komunikat - a mianowicie chodzi o to, że na przełomie paru dni zaświeciła się żółta kontrolka od min stanu oleju silnikowego. Początkowo myślałem, że może faktycznie jest oleju za mało ( robiłem wymianę 4tyś. temu) więc sprawdziłem i dolałem około 200 ml . Problem zniknął na dwa dni, a potem znów zaświeciła się ta sama kontrola. Pierwsze skojarzenie albo na maxa bierze olej albo gdzieś mam wyciek. Ponownie sprawdziłem poziom oleju w silniku (oczywiście rano w garażu) i okazało się, że jest na poziomie prawie przed max (taką dziwna kulką) a wycieków nie widać. Dzisiaj jadąc trasę około 200 km zaświeciła mi się ta sama kontrolka ponownie , wiec zatrzymałem auto aby sprawdzić co się dzieje. Nie wyłączając silnika przy otwartych drzwiach otworzyłem maskę(inaczej nie da rady jej otworzyć - ale o tym wszyscy wiedzą) i o dziwo kontrolka sama zgasła. Jadę dalej jakieś 20 km dalej sytuacja się powtórzyła kontrolka się zaświeca, ja wysiadam otwieram ( nawet nie otwieram tylko odbezpieczam od wnętrza pojazdu) pokrywę silnika i żona krzyczy, że kontrolka zgasła. Dodam tylko, że takie zdarzenie wystąpiło już pięcio krotnie i naprawdę nie wiem o co chodzi w tym wszystkim.
Dodam, że ostatnio co robiłem przy samochodzie to tylko wymiana akumulatora(przez lejce bez utraty napięcia) a olej na jaki zmieniłem to castrol edge 5W-30.
Proszę forumowiczów o ewentualne opinie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Gosc4x4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 25 cze 2008, 16:33
Lokalizacja: UK ok Leeds

Post autor: Gosc4x4 » 29 sie 2010, 01:07

masz uwalony czujnik w misce

Szymonek51
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:40
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: Szymonek51 » 29 sie 2010, 22:26

czyli mam rozumieć, że chodzi o czujnik poziomu oleju ? czyli mam zwalony tak?
A czy taką usterkę dam radę zdiagnozować po podłączeniu do komputera?
W takim razie dlaczego otwarcie pokrywy silnika powoduje zniknięcie komunikatu min oil na desce rozdzielczej.

patryk4544
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2010, 02:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: patryk4544 » 30 sie 2010, 03:05

Mi mechanik z serwisu VW mówił, że po każdorazowym otwarciu maski, kontrolka gaśnie bo samochód odbiera to jako kontrole i ewentualną dolewkę oleju.

lodriver
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2010, 09:45
Lokalizacja: thetford/uk

Post autor: lodriver » 30 sie 2010, 12:11

kolego ta kontrolka to nie jest byle co> nie wiem jaki masz przebieg i czy wymieniales juz imbusik w pompie olejowej. jezeli jest wytarty to wlasnie kontrolka min oleju sie pojawia> jakby to byla wada czujnika to by sie pojawila kontrolka czujnika. poswiec troche czasu i poszukaj na forum. jest na !00% wyczerpujaca informacja na ten temat. koszt imbusika to ok 30zl.

Gosc4x4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 25 cze 2008, 16:33
Lokalizacja: UK ok Leeds

Post autor: Gosc4x4 » 30 sie 2010, 14:47

lodriver pisze:kolego ta kontrolka to nie jest byle co> nie wiem jaki masz przebieg i czy wymieniales juz imbusik w pompie olejowej. jezeli jest wytarty to wlasnie kontrolka min oleju sie pojawia> jakby to byla wada czujnika to by sie pojawila kontrolka czujnika. poswiec troche czasu i poszukaj na forum. jest na !00% wyczerpujaca informacja na ten temat. koszt imbusika to ok 30zl.
mylisz kontrolke poziomu z kontrolka cisnienia . Czujnik i kontrolka poziomu odpowiada TYLKO za poziom oleju . Niewiem jak w audi ale jest to czesta usterka wszystkich BMW e46 . Nalezy wymienic czujnik i ponownie sprawdzic

Szymonek51
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:40
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: Szymonek51 » 30 sie 2010, 17:05

Dzisiaj podłączyłem samochód pod komputer i żadnych błędów ( podczas skanowania nie paliła się wspomniana żółta kontrolka), po prostu dzisiaj nie miała ochoty się zapalić.
Dla ścisłości przebieg 170 tyś. a imbusa nie wymieniałem, rano poziom oleju w normie, a po odkręceniu korka wlewu oleju widać że smarowanie jest bo bluza którą miałem na sobie a raczej jej rękaw jest do prania :-) Wydaje mi się, że czytałem również na tym forum, że jak się wytrze wspomniany imbus to świeci się kontrolka od ciśnienia oleju czerwona a nie żółta od poziomu oleju, i usterki te występują raczej w silnikach BLB a ja mam BRE.
Nadal nie wiem co robić więc chyba pomyślę o wymianie czujnika od poziomu oleju.
Oczywiście nadal czekam na Wasze sugestie ;-)

lodriver
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2010, 09:45
Lokalizacja: thetford/uk

Post autor: lodriver » 30 sie 2010, 19:04

tez mam silnik BRE. auto z 2007 mialem taki sam problem. kontrolka poziomu oleju zapalala sie mimo ze stan oleju byl ok. popytalem pare osob I znalazlem sporo informacji na forum. IMBUSIK BYL SOLIDNIE OBJECHANY..PO WYMIANIE IMBUSIKA PRZEJECHALEM 6 tysiecy i kontrolka sie nie pojawia. przeslalem Ci linka ale to jeden z wielu. nie bede sie wdawal w dyskusje bo nie jestem specjalista. chcialem tylko podpowiedziec gdzie szukac rozwiazania <ok>

[ Dodano: 2010-08-30, 18:07 ]
jak sie kontrolka cisnienia zapali to juz chyba za daleko sie nie pojedzie co? warto czekac? <ok>

Gosc4x4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 25 cze 2008, 16:33
Lokalizacja: UK ok Leeds

Post autor: Gosc4x4 » 30 sie 2010, 20:06

przy wymianie imbusika odpinales czujnik , spusciles olej itd . moze byc ze syf podszedl pod czujnik i tyle . czysty zbieg okolicznosci

Szymonek51
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:40
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: Szymonek51 » 02 wrz 2010, 13:33

Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i miły pan powiedział, że już kilka razy słyszał o tej usterce i prawdopodobnie problem leży w mikrostyku otwarcia maski silnika. Twierdzi, że jest to dość częsta usterka a czujnik jest połączony razem z czujnikiem poziomu oleju w misce olejowej. Podjadę do elektryka tylko muszę poczekać na pojawienie się komunikatu " min oil "

[ Dodano: 2010-09-26, 15:11 ]
Szymonek51 pisze:żółta kontrolka od min stanu oleju silnikowego
Problem chyba rozwiązany :-D . Minął prawie miesiąc a kontrolka od niskiego stanu oleju już się nie pojawia(oleju także nie dolewałem a poziom jest ten sam). A więc krótko - po kontakcie telefonicznym z service Audi spokoju nie dawał mi ten mikrostyk przy zamku otwarcia pokrywy silnika. Zdjąłem plastikową osłonę silnika i zobaczyłem, że dostęp do tego mikrostyku jest prawie niemożliwy, więc postanowiłem sprawdzić jego połączenie na kostce( w etce jest to ładnie rozrysowane jak i którędy idzie wiązka elektryczna).
Szczerze nic tam ciekawego nie zobaczyłem ale postanowiłem to wszystko przeczyścić i złożyłem ponownie. Efekt jest taki, że nie pojawia się żaden komunikat o niskim stanie oleju ;-) . Prawdopodobnie po ostatniej wymianie oleju ( zdejmowałem również zderzak do wymiany wentylatora) kostka nie była dobrze wciśnięta i stąd ten komunikat(obym się nie mylił).
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
leonp79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:40
Lokalizacja: UK / Kettering

Post autor: leonp79 » 29 paź 2011, 21:31

ja właśnie z tym walczę od 2 tyg. też wywala na żółto że sprawdź poziom- sprawdzam i jest OK, pomiędzy połową a max.
Dziś wywaliłem czujnik z zamkiem maski(koszt w Audi 29 funa), pojeździłem po południu i po jakichś 40 km ... znów żółty komunikat.
W tygodniu wymieniam w pompie olejowej wałek i nowy zabierak(dłuższy) więc przyjdzie też nowy czujnik w miskę(67 funa) jak nie pomoże to nie wiem.... :[
Prawdziwy mężczyzna nie pije miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!

Szymonek51
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:40
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: Szymonek51 » 29 paź 2011, 22:37

leonp79 - ja swój problem rozwiązałem w ten sposób:
Po wnikliwym śledzeniu różnych wątków na forum doszedłem do wniosku, że odczyt poziomu oleju w naszych silnikach na podstawie tego "nieszczęsnego bagnetu " jest przekłamany - chodzi o to, że utrzymując stan oleju na poziomie pomiędzy max a min(po środku) w krótkim czasie pojawiał mi się komunikat o min stanie oleju(podejrzewam, że po prostu było go za mało). Teraz trzymam stan oleju przy górnej kulce przy max na skali i problem nie występuje. Oczywiście dolewam sporadycznie olej do silnika (jakieś max 1l na 15 tyś) ale to ponoć norma w tych silnikach.

Awatar użytkownika
rav1982
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 14 lip 2010, 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rav1982 » 30 paź 2011, 13:34

U mnie czyszczenie czujnika otwarcia maski nic nie pomogło, zresztą po jego wyjęciu i sprawdzeniu działał prawidłowo. Dopiero kilka dni temu przy wymianie oleju, wymieniłem także czujnik poziomu oleju znajdujący się w misce olejowej (koszt czujnika 320 PLN w ASO) i zapadła cisza. Z tego co się zdążyłem zorientować to temat dość popularny, nie tylko w naszych 2.0 tdi. Ale zacząć trzeba od sprawdzenia czujnika otwarcia maski, ponieważ on też może być przyczyną tego komunikatu.

Awatar użytkownika
leonp79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:40
Lokalizacja: UK / Kettering

Post autor: leonp79 » 06 lis 2011, 10:35

problem rozwiązany :)
przy wymianie napędu pompy oleju wymieniony został czujnik poziomu w misie oleju i problem zniknął <lol> teraz oleju jest nawet mniej, pól na miarce a nie 3/4 i nic nie wywala na fis'ie, niepotrzebnie wymieniałem zamek maski ze stycznikiem ale trudno ważne że teraz jest OK
Prawdziwy mężczyzna nie pije miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 07 lis 2011, 19:41

Moim zdaniem prawidłowy stan oleju to właśnie 3/4... te auta są dość wrażliwe na zmiany poziomu... zresztą gdy ktoś jeździ po górach czy też wyjeżdza z garażu podziemnego itp. to 3/4 jest w sam raz...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga