Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 ] Odnowa lamp - przednich.

Warsztat
Awatar użytkownika
KWACHU
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 83
Rejestracja: 16 mar 2009, 07:44
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: KWACHU » 11 maja 2010, 14:51

Piekarnik. ok. 70 st C. (moze byc z termoobiegiem :mrgreen: ). 5 min starczy. Potem jak uwazasz ......ori klej wydlubac i zastosowac silikon szklarski.....lub wkleic spowrotem w ten sam,oryginalny klej. Czytalem ze chlopaki tak robili i nie bylo jaj z nieszczelnością.
----- 1.9 TDI ... 160 KM i 370 Nm------

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 11 maja 2010, 19:15

KWACHU pisze:lub wkleic spowrotem w ten sam,oryginalny klej. Czytalem ze chlopaki tak robili i nie bylo jaj z nieszczelnością.
Potwierdzam, sam tak zrobiłem (bo wydłubywanie tego kleju to mordęga ;-) ) i faktycznie już 2 lata jak jest szczelne <ok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

kielon0112
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2010, 01:13
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kielon0112 » 17 maja 2010, 21:50

witam:) poczytałem troszke na tym forum how to do z moimi lampami:) efekt o niebo lepsze:P :mrgreen: jeszcze na weekend może porozbieram je i wyczyszcze od środka pewnie efekt końcowy bedzie zajebiasty:) pozdroo All Users OOOO
kielon0112

Awatar użytkownika
okony
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 29 paź 2008, 23:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: okony » 20 maja 2010, 11:12

Klejcie lampy na klej ktory jest oryginalnie w lampie. Ja mordowalem sie 2 godziny z wygrzebaniem starego i dalem silikon sanitarny tak jak wyczytalem na pierwszych kilku stronach tego postu i dupa,paruje... Pytalem fachowca i odpowiedzial mi ze silikon wchodzi w reakcje z klejem i bedzie puszczac... soczewki tez nie rozebralem bo nie widzialem zabrudzenia i tylko przetarlem ile dalem rade od srodka a po podlaczeniu okazalo sie ze sa brudne... generalenie za 100-120zl od sztuki facet od lat robi lampy na gotowo z renowacja odblysnikow ,spolerowaniem kloszy soczewek itp drugi raz sam na pewno bym tego nie robil tylko oddal do fachowca,tylko teraz nie za bardzo chce mi je przyjac z tym silikonem,chyba ze go wygrzebie do zera...pozdrawiam wytrwalych:)

Macius_h
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2010, 22:11
Lokalizacja: Łódz

Post autor: Macius_h » 24 cze 2010, 00:31

witam wszystkch
podepne sie pod temat. chciałbym spolerowa sobie przednie lampy, ale wydaje mi sie ze to jest plastik i nie wiem czy wogole zaczynac polerke papierami i jakas pasta polerska. mam a6 z 2000 roku. i na 99 % mysle ze klosze sa plastikowe i boje sie ze zniszcze je. pomozcie. pozdarwiam

holekpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 415
Rejestracja: 26 gru 2008, 12:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI CAJA 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Głogów

Post autor: holekpiotr » 24 cze 2010, 09:06

Oczywiście, że klosze są plastikowe. Jak nie masz zielonego pojęcia o tym jak to zrobić to podjedz do któregokolwiek lakiernika i zrobi to tobie od ręki.

Awatar użytkownika
Wawryn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków

Post autor: Wawryn » 15 lip 2010, 14:50

kolego ,nie bój się tej polerki napewno ci nie zaszkodzi.Też się bałem pewnie jak każdy efekt jest naprawdę porażający.

[ Dodano: 2010-07-15, 14:51 ]
gembas pisze:Witam,prosze o wskazowki jak odkrecic ta srube przy chlodnicy aby zdemontowac lampe?pozdrawiam!
po prostu jesli uda ci się rozkręcić pozostałe śruby lampa będzie już "luźno" chodzić więc wkładasz renie z krótkim śrubokrętem i odkręcasz
A6 C5 2.4 Benz+LPG Autom

CWK S_L_A_Y
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 29 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Middlesex, London

Post autor: CWK S_L_A_Y » 19 lip 2010, 11:46

Witam panowie, zaczałem dzis od rana walke z lampami, poniewaz nie chcialo mi sie bawić ze sruba przy chlodnicy a i tak przy jednej mam zlamane oba dolne zaczepy (ktos niestety to kiedys musial zepsuc) to postanowilem zdjac zderzak (zabawy na 20minut) i mysle ze warto, bo po wszystkim przynajmnije duze pole do popisu i ladnie mozna wmontowac lampy na swoje miejsce ... jednak slyszalem od kogos kto juz to robil, ze mozna wyjac lampe bez odkrecania sruby przy chlodnicy, jednak nalezy ja nakryc szmatka i wsunac elikatnie pod blotnik... przy chlodnicy lampa sie sama nie trzyma na srubie a jedynie jest wsunieta w przykrecony uchwyt.
Prubowalem wydlubac ten silikon lampy jednak przyznam szczerze, ze zanim cos zdzialalem, to zastygl i skurczybyk nie chce odejsc - czy powinienem walczyc z nim dalej, moze wsadzic go na kilka minut ponownie do piekarnika i kotynuowac czy poprostu rozgrzac go po wypolerowaniu frontu i skleic calosc na ORI klej a jedynie obytek wydlubany uzupelnic klejem?? Zastanawiam sie jednak jak zareaguje odblysk na ponowne rozgrzanie w piekarniku?? czy teraz gdy juz lampa jest rozebrana nic mu wciaz nie grozi??
Dzieki za pomoc panowie
Cztery Kółka, Jak Cztery Żywioły. Piękno Tej Ziemi :)

One LoVe - Jah Reggae Rastafari

holekpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 415
Rejestracja: 26 gru 2008, 12:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI CAJA 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Głogów

Post autor: holekpiotr » 19 lip 2010, 13:09

Jeżeli jeszcze nie wydłubałeś całego ori kleju to zostaw go i dopełnij twój ubytek innym. Też chłopacy tak robili i potwierdzają szczelność lampy.
Ja zastosowałem nowy klej, ale gdybym pomyślał o tym to też bym się nie bawił tyle z tym.

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 19 lip 2010, 18:21

Dokładnie zrób jak holekpiotr, radzi.
U mnie była taka sytuacja, że właśnie nieszczelność lampy zmusiła mnie do jej wyjęcia, rozklejenia i przy okazji wyczyszczenia. Skleiłem ją na pozostały klej, nic nie dłubałem tylko rozgrzałem ponownie i rozprowadziłem trochę tam, gdzie były braki. Teraz jest <ok>
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

Awatar użytkownika
Wawryn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków

Post autor: Wawryn » 30 lip 2010, 14:28

Witam

Połakomiłem się na odnowę halogenów.Szkła były całkowicie poobijane kamyczkami.
Papier ścierny 100 i wiertareczka żeby przyśpieszyć proces.Nastepnie już ręcznie wodnym 600,1000,1500,2000, i 2500.Potem tempo i nakładka polerska i jazda... <ok>
Jednak kloszę są tu szklane więc efekt nie jest taki piorunujący jak na głównych lampach.Z przezroczystego szkła,zrobiły się jakby mleczne ,mętne.Ale i tak świeca lepiej niż jak było to wcześniej....jednak do perfekcji to pewnie im daleko .Jak dorwe lepszy aparat to zrobię jak świecą bo moim kompaktem to lipa

Przed:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PO:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
<piwo>
A6 C5 2.4 Benz+LPG Autom

osoba111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 17 cze 2010, 22:24
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: osoba111 » 30 lip 2010, 19:03

Witam. Wiecie co chciałem wyjąć reflektory ze swojego Audi i nie da rady, odkręciłem 3 śruby i na pewno tylko tyle jest reflektor chodzi już luźno, wyciągam go jakieś 3 do 4 cm i dalej już nie mogę coś blokuje od spodu jakby jakaś obudowa od reflektora. Czy tylko po odkręceniu tych 3 śrub można już wyjąć reflektor ?? Do czego są te srebrne spinki ?? Może coś źle robię, pomóżcie muszę to jutro koniecznie zrobić :)

yogibear1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:32
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: yogibear1 » 30 lip 2010, 20:10

jak odkręcisz te trzy śruby to lampa musi wyjść,sam wyjmowałem i czyściłem.troche gimnastyki kolego i wyjdzie. <ok>
"Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego..."
Cpt. Jack Sparrow

Awatar użytkownika
Oxygen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 307
Rejestracja: 03 cze 2009, 15:32
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Oxygen » 30 lip 2010, 22:50

osoba111 od strony chłodnicy są jeszcze plastikowe otwory w które wchodzi trzpień z obudowy lampy. Musisz trochę pokombinować, tylko uważaj żeby nie go urwać :-/ . A więcej śrub już nie ma <ok>

osoba111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 17 cze 2010, 22:24
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: osoba111 » 01 sie 2010, 19:58

I już po czyszczeniu lamp. Dzięki za rady odnośnie ściągnięcia lamp, efekt SUPER :) czyściłem tylko zewnętrzną powłokę. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga