Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

AUDI A6 C5 2.5 TDI PRACA KLIMATYZACJI

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
dbsms
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2009, 12:08
Lokalizacja: Skwierzyna

AUDI A6 C5 2.5 TDI PRACA KLIMATYZACJI

Post autor: dbsms » 04 lip 2010, 16:32

Witam . w sobotę jechałem nad Bałtyk , stojąc w korkach , jeden korek ok 1 h stanie , po przejechaniu ok 50 km , znów korek . Klima pracuje normalnie . Po ok. 40 min. stania w korku , temperatura silnika ok 95 st . i klima zaczyna dmuchać gorącym powietrzem .Została wyłączona . Już myślałem co może być przyczyną tej anomalii. Gdy wreszcie ruszyliśmy i temperatura silnika spadła po niżej 90 st. Ponownie włączyłem klimę i działała prawidłowa . W drodze powrotnej nie było żadnych problemów. Proszę o informację , czy to awaria , czy też normalna praca .Pozdrawiam

Darek...
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 07 gru 2008, 20:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Darek... » 05 lip 2010, 12:35

awaria wentylatora chłodnicy klimatyzacji :-P

dbsms
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2009, 12:08
Lokalizacja: Skwierzyna

AUDI A6 C5 2.5 TDI PRACA KLIMATYZACJI

Post autor: dbsms » 05 lip 2010, 17:22

Serdeczne dzięki za informację . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ŁAJDAK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ŁAJDAK » 05 lip 2010, 17:23

podobny przypadek mialem stojac w korku z wisły wszystko fajnie dzialalo dopuki nie stanolem na sloncu jakies 50min klimatyzacja zaczela dmuchac cieplym powietrzem a temperatura podniosla sie do 110 stopni wylonczylem klime i troche spadla ale do 90 stopni doszla dopiero jak wyjechalem z korka.....wiec muwisz darek ze to cos nie tak z wentylatorem na chlodnicy???????
......BEZ DECHY NIE MA JAZDY W DÓŁ......

Awatar użytkownika
raphal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 118
Rejestracja: 16 gru 2008, 10:47
Lokalizacja: Polska/Europa/Świat

Post autor: raphal » 05 lip 2010, 17:30

Będzie tu chodziło zapewne o czujnik włączania wentylatora.

Darek...
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 07 gru 2008, 20:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Darek... » 05 lip 2010, 17:43

raphal pisze:Będzie tu chodziło zapewne o czujnik włączania wentylatora.
hm... jaki czujnik :roll:
z chwilą włączenia klimy zaczyna pracować wentylator chłodnicy klimy... dopóki jedziemy a on jest niesprawny, wszystko gra ... natomiast dłuższy postój i są problemy...

Awatar użytkownika
ŁAJDAK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ŁAJDAK » 05 lip 2010, 17:51

hmmmm powoli sie gubie wiec to nie czujnik tylko cos innego..... moze wentylator do wymiany ale jak by byl wentylator walniety to by klima wcale nie chodzila
......BEZ DECHY NIE MA JAZDY W DÓŁ......

dbsms
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2009, 12:08
Lokalizacja: Skwierzyna

AUDI A6 C5 2.5 TDI PRACA KLIMATYZACJI

Post autor: dbsms » 05 lip 2010, 20:29

Czytając informacje , jakie są tu zawarte , przyczyną mogą obydwa przypadki . Zastanawiam się jaką rolę spełnia wentylator nadmuchu ? Jest on również częścią klimatyzacji . Przewody klimatyzacji przechodzą pod deską rozdzielczą do kanałów nawiewu .Wentylator ten też może dmuchać zimne powietrze , gdy układ jest zimny , powietrze płynie ze sprężarki klimy do układu nawiewu . Gdy nie pracuje wentylator powietrze nie jest chłodzone . Zastanawiam się dlaczego następuje nagły napływ ciepłego powietrza ? U mnie , przed napływem ciepłego powietrza było czuć wilgoć .Tak samo było po ponownym włączeniu klimy i nawiewu zimnego powietrza .Pozdrawiam Stefan .

dfk-house.pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2010, 22:03
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: dfk-house.pl » 06 lip 2010, 21:43

Drodzy Koledzy!

Niedawno zorientowałem się, że moj wentylator ELEKTRYCZNY również się nie włącza. Objaw był podobny temperatura cieczy chłodzącej 100 stopni a oleju 115. Poza tym w trakcie jazdy powietrze z nawiewów zimne a na postoju w korku, światłach ciepłe. Po przewertowaniu kilkunastu postów na forum postanowiłem zlokalizować usterkę. Zacząłem od bezpieznika pod kolumną kierownicy (OK), później kostka pod osłoną zbiornika płynu do wspomagania (OK) + kontrola napięcia w kablu do wentylatora. Wszystko wskazywało na awarię wentylatora. Okazało się jednak, że kilka delikatnych uderzeń młotkiem w jego obudowę spodowowało jego uruchomienie. Prawdopodobnie przywiesiły się szczotki lub jakies zanieczyszczenia go zatrzymały. Oszczędność klikuset złotych :) Sprawdzcie, być może u Was to też tylko "pozorna awaria".

Pozdrawiam
Kuba
Dobry pączek nie jest zły :)

Darek...
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 07 gru 2008, 20:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Darek... » 07 lip 2010, 09:11

dfk-house.pl pisze:kilka delikatnych uderzeń młotkiem w jego obudowę spodowowało jego uruchomienie.
właśnie tak sprawdza się czy szczotki się skończyły <ok>
szykuj się do naprawy :mrgreen:

Awatar użytkownika
ŁAJDAK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ŁAJDAK » 07 lip 2010, 19:54

Witam. sprawdzalem wentylator bezposrednio do akumulatora i chodzi bezproblemowo wiec chyba jakis czujnik poszedl ktory go zalancza w momencie wlonczenia klimatyzacji pytanie tylko gdzie szukac tego czujnika i czy dam go sam rade wymienic jak co prosze o jakies wskazowki......pozdrawiam jeszcze lukne bezpiecznik o tym nie pomyslalem...
......BEZ DECHY NIE MA JAZDY W DÓŁ......

krysti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 321
Rejestracja: 11 lip 2010, 18:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: AUDI A6 C5 2.5 TDI PRACA KLIMATYZACJI

Post autor: krysti » 11 lip 2010, 18:38

dbsms pisze:Witam . w sobotę jechałem nad Bałtyk , stojąc w korkach , jeden korek ok 1 h stanie , po przejechaniu ok 50 km , znów korek . Klima pracuje normalnie . Po ok. 40 min. stania w korku , temperatura silnika ok 95 st . i klima zaczyna dmuchać gorącym powietrzem .Została wyłączona . Już myślałem co może być przyczyną tej anomalii. Gdy wreszcie ruszyliśmy i temperatura silnika spadła po niżej 90 st. Ponownie włączyłem klimę i działała prawidłowa . W drodze powrotnej nie było żadnych problemów. Proszę o informację , czy to awaria , czy też normalna praca .Pozdrawiam
Miałem u siebie podobny problem dwa lata temu. Wisko do sprawdzenia.

rafals
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2010, 17:19
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rafals » 24 lip 2010, 18:34

A czy duży wentylator ma być włączony od początku startu silnika? Jeśli nie, to co może byc przyczyną, że działa cały czas?
Mam takie same objawy - klimatyzacja się wyłącza w korkach, a wczoraj temp. wody zaczęła przekraczać 90 stopni w korku. Po wyjechaniu z korka wrociła do normy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga