Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c4] dziwne odgłosy z kratek nawiwewu konsoli środkowej ?

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jahro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 297
Rejestracja: 28 mar 2008, 12:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

[a6 c4] dziwne odgłosy z kratek nawiwewu konsoli środkowej ?

Post autor: jahro » 27 sty 2010, 20:48

Pięć! <piwo>

szanowni parafianie, postaram się zobrazować problem:

chodzi mianowicie o to, iż.. od dwóch dni z kratek nawiewów środkowej konsoli wydobywa mi się dziwny - jednostajny dźwięk/pisk/trzeszczenie/skrzypienie. objaw pojawia się dopiero wtedy gdy auto załapie temp. nie jest to zależne od prędkości dmuchawy ustawionej na climatronicu. nie mniej jednak objawy są dziwne: raz piszczy/skrzypi/skrzeczy jak dodaję gazu podczas jazdy, raz jak tego gazu odpuszczam, raz wogóle nic a za chwilę znowu. :-/ :evil: próbowałem użyć "szukajki" ale jedyne co znalazłem podobnego to :arrow: a6-c5-skrzeczacy-wiatrak-vt6316.htm?highlight=piszczy z tym że temat tyczy się c5 :roll: nie wiem cóż może być przyczyną, może jakieś łożysko wytarte nie wiem :-?
jeśli jest ktoś w stanie pomóc w jaki kolwiek sposób, nakierować lub cokolwiek będę dźwięczny ;-)

pozdro! <piwo>
A4 B8 2.0tdi 205km avant quattro '13 s-tronic
A4 B6 1,9tdi '02 avant 131ps
B4 1.9tdi 1Z '92 sedan 90km
A6 C4 2.8E V6 30v QUATTRO '96 avant 193ps
100 C3 2.2 E + podtlenek LPG '86 136PS

Awatar użytkownika
mastacrx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 498
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:03
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Worthing/ okolice Wrocławia

Post autor: mastacrx » 28 sty 2010, 15:40

mam to samo ale w kratce od strony pasażera
Moja była: Audi 100 C4 Avant 2.8 AAH Quattro.
Zapraszam na forum Audi A7 .

Awatar użytkownika
jahro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 297
Rejestracja: 28 mar 2008, 12:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jahro » 28 sty 2010, 20:52

Andi 2.5 tdi pisze:jahro, najprawdopodobniej wine za to ponosza tulejki ,na ktorych zamocowany jest wirnik dmuchawy
tu masz ,jak sie za to zabrac do wyjecia:
http://www.uploader.pl/?d=B79D6B701
jezeli to dopiero poczatek , to ja osobiscie polecam nawiercenie malych dziurek (na rurke od WD) w miejscach, miej wiecej gdzie sa slizgi i wpsikniecie (WD lub inny srodek smarujacy w sprayu ), u mnie pomoglo obylo sie bez rozbierania ;-)
Tak poza konkursem w C5 -dostep i latwosc wyjecia bajeczna .
dzięki serdeczne ze schemat <ok> nie mniej jednak puiki co zostawiam w spokoju te nawiewy, gdyż: rano jak jechałem do pracy, auto osiągnęło 87/90stopni i po niedługiej chwili zaczęło znowu skrzypieć/piszczeć/trzeszczeć i tak już do samego końca. dojechał do pracy odstawiłem auto. jak skończyłem wsiadłem odpaliłem, ustawiłem prędkość nadmuchu niechcący na II kreski i ku mojemu zdziwieniu NIC :!: zero jakich kolwiek objawów. żeby nie bylo jak byłem bliżej domu (jakieś 10km) zacząłem się bawić prędkością nadmuchu i NIC :!: nie wiem czyżby samo się naprawiło :roll: pożyjemy zobaczymy <piwo>
A4 B8 2.0tdi 205km avant quattro '13 s-tronic
A4 B6 1,9tdi '02 avant 131ps
B4 1.9tdi 1Z '92 sedan 90km
A6 C4 2.8E V6 30v QUATTRO '96 avant 193ps
100 C3 2.2 E + podtlenek LPG '86 136PS

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 29 sty 2010, 00:05

Andi 2.5 tdi pisze: jezeli to dopiero poczatek , to ja osobiscie polecam nawiercenie malych dziurek (na rurke od WD) w miejscach, miej wiecej gdzie sa slizgi i wpsikniecie (WD lub inny srodek smarujacy w sprayu ), u mnie pomoglo obylo sie bez rozbierania ;-)
Tak poza konkursem w C5 -dostep i latwosc wyjecia bajeczna .
Już przerabiałem rozbieranie tego wszystkiego-wymiana nagrzewnicy, i nie uśmiecha mi sie znowu tego rozbierać. W związku z tym, czy mógłbyś dać jakieś fotki gdzie nawiercić, do takich rzeczy to ja daru nie mam, wiec wole zapytać <ok>

Awatar użytkownika
casper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 05 paź 2008, 21:51
Imię: Kacper
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.0 V8 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Poznań

Post autor: casper » 30 sty 2010, 22:07

hehe, koledzy tez mam takie piszczenie, zaczelo sie od tego ze dmuchawa przestawala mi dzialac, nie chciala sie wlaczac, postanowilem to rozebrac, meczylem sie caly dzien, oczywiscie bez spuszczenia klimy sie nie obylo, a wyciagnac to wszystko spod podszybia to poprostu masakra. Przeczyscilem caly silniczek dmuchawy, jakos zmontowalem spowrotem, juz okolo roku mi smiga, wlacza sie za kazdym razem, ale wlasnie od czasu do czasu sa piski. Wtedy wylacze calkiem nawiew na jakis czas, po wlaczeniu nie ma piskow. Nie wiem od czego zalezy ze je slychac albo nie, ale u mnie pojawiaja sie stosunkowo zadko, takze nie denerwuja tak bardzo :-) ale zeby sie zabrac za wymontowanie dmuchawki, potrzeba naprawde cierpliwosci i kombinowania
Te cztery pierścienie sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi
---------------------
Bylo:
audi 80 B3 1.6td
audi A6 C4 2.5tdi AEL
mercedes w202 2.5td
Jest:
audi A6 C6 2.7tdi BPP
Chevrolet Camaro 5.7 Z28 1994r.

lukaszek_82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 12 lut 2010, 00:23
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: lukaszek_82 » 16 lut 2010, 11:34

MI tez to zaczyna padać a tu zima nas nie chce iść;-)

user

Post autor: user » 17 lut 2010, 10:30

tez mam taki problem, nie widze konkretnych objawow, które wkurzaja te nawiewy, wiec nie wiem dokładnie kiedy ale czasami daja popalic, czesto w trasie jak juz zacznie piszczec to sie trzeba troche naczekac zeby przestało. jak kolega wyzej pisał moze jakis foto gdzie te dziurki zdrobic?;]

franklin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 08 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Warszawa/Latchorzew

Post autor: franklin » 17 lut 2010, 12:21

Ja nie wytrzymałem. Wyjołem ostatnio ten zasrany silniczek, rozebrałem, nałożyłem smaru stałego na obydwie paneweczki i mam wreszcie spokój 8-)

mariusz827
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 07 cze 2010, 07:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mariusz827 » 05 lip 2010, 08:20

Andi 2.5 tdi pisze:jahro, najprawdopodobniej wine za to ponosza tulejki ,na ktorych zamocowany jest wirnik dmuchawy
tu masz ,jak sie za to zabrac do wyjecia:
http://www.uploader.pl/?d=B79D6B701
jezeli to dopiero poczatek , to ja osobiscie polecam nawiercenie malych dziurek (na rurke od WD) w miejscach, miej wiecej gdzie sa slizgi i wpsikniecie (WD lub inny srodek smarujacy w sprayu ), u mnie pomoglo obylo sie bez rozbierania ;-)
Tak poza konkursem w C5 -dostep i latwosc wyjecia bajeczna .
A mógłbyś rozwinąć myśl: "awiercenie malych dziurek (na rurke od WD) w miejscach, miej wiecej gdzie sa slizgi i wpsikniecie (WD lub inny srodek smarujacy w sprayu ), u mnie pomoglo obylo sie bez rozbierania".
Bo u mnie po mniej więcej godzinie w trasie zaczyna świerczeć. Po kolejnej godzinie jazdy zaczyna boleć głowa :-(

pozdrawiam

Mariusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga